2020-01-29   09:40:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Swedish Swim Games 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 10:00

Document
Heatlista
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 sep 2019 till den 29 sep 2019
Gren 2, 100m Freestyle Men
Heat 1 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:01
Anm tid
Start ca:
1 25m
2 25m
178 3 Jan Salentin 2004 SPIF SF 1:02.70 50m
102 4 Isac Rune 2003 TÄBY SIM 1:00.40 25m
13 5 Jonathan Einarsson 2001 KUNGSBACKA 1:00.43 25m
6 25m
7 25m
8 25m
Gren 2, 100m Freestyle Men Heat 2 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:03
44 1 Jakob Hanson 2002 SALA SS 59.90 25m
47 2 Max Antonsson 2004 SALA SS 59.20 25m
140 3 Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS 58.07 25m
12 4 Hampus Dahlgren 2001 KUNGSBACKA 57.65 25m
28 5 Isak Gustafsson 2001 SK NEPTUN 57.86 50m
151 6 William Malmborg 2003 VÄSBY SS 59.06 25m
105 7 Erik Åstrand 2003 TÄBY SIM 59.39 25m
147 8 Ragnar Simonsson 2004 VÄSBY SS 59.95 25m
Gren 2, 100m Freestyle Men Heat 3 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:04
7 1 Hugo Malmberg 2001 JÄRFÄLLA S 57.48 25m
111 2 David Alonso 2003 TÄBY SIM 57.13 25m
217 3 Filip Mordarski 2005 SMS Kraków 56.20 25m
222 4 Kacper Stanek 2004 SMS Kraków 54.88 25m
128 5 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS 55.58 25m
158 6 Isac Böschen 2002 SS04 56.45 25m
144 7 Linus Areblad 2004 VÄSBY SS 57.37 25m
104 8 Simon Seel 2003 TÄBY SIM 57.54 25m
Gren 2, 100m Freestyle Men Heat 4 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:06
174 1 Kenzo Buchli 2000 SPIF SF 54.70 25m
176 2 Erik Falk 2003 SPIF SF 54.53 25m
58 3 Carl Wennerholm 2002 SKK 54.18 25m
5 4 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 54.07 25m
134 5 Carl Göransson 2000 VÄSBY SS 54.09 25m
131 6 Eric Hansson 2002 VÄSBY SS 54.51 25m
226 7 Oscar Gullberg 1999 ÅKERSBERGA 54.64 25m
219 8 Aleksander Kus 2004 SMS Kraków 54.87 25m
Gren 2, 100m Freestyle Men Heat 5 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:07
Anm tid
Start ca:
57 1 Tor Selander 2002 SKK 53.64 25m
10 2 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA 52.59 25m
225 3 Bogdan Astashev 2000 SMS Kraków 51.44 25m
30 4 Olle Sköld 1999 SK NEPTUN 49.53 25m
22 5 Kristian Kron 1992 SK NEPTUN 50.07 25m
52 6 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 52.11 25m
181 7 Oskari Aalto 2002 HSS 53.19 25m
216 8 Grzegorz Wanat 2003 SMS Kraków 53.90 25m
Gren 2, 100m Freestyle Men Heat 6 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:08
188 1 Rasmus Söderholm 2002 HSS 53.39 25m
29 2 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 52.15 25m
170 3 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 50.52 25m
197 4 Kevin Witt Christensen 1995 FARUM 49.04 25m
171 5 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 49.92 25m
121 6 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 51.88 25m
160 7 Johan Hennert 2001 SS04 53.18 25m
99 8 Gustav Ahlqvist 2003 TÄBY SIM 53.82 25m
Gren 2, 100m Freestyle Men Heat 7 (7)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
189 1 Aaro Tähtivuori 1998 HSS 53.35 25m
78 2 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN 52.13 25m
215 3 Jakub Majerski 2000 SMS Kraków 50.14 25m
50 4 Robin Hanson 2001 SPÅRVÄGEN 47.75 25m
220 5 Marcin Goraj 2001 SMS Kraków 49.67 25m
184 6 Leevi Lehti 2000 HSS 51.83 25m
125 7 Simon Brandt 2000 VÄSBY SS 52.75 25m
183 8 Veeti Haikonen 2001 HSS 53.67 25m
2019-09-28 09:40:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner