2020-01-26   00:04:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer  Indledende (11) 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
124  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    50m  30.21 
197  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  30.09 
215  Carl Magnus Krievs  2002  0257AD  VEST    50m  30.16 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
356  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    50m  30.02 
152  Marcus Dessau  2002  0229AB  GENTOFTE    50m  30.00 
143  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    50m  29.92 
273  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  29.80 
321  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  29.86 
360  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    50m  29.93 
113  Lucas Burmester  2002  0237AK  HELSINGØR    50m  30.02 
119  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  30.03 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Rasmus Hatting Petersen  2002  0205AF  VATCPH-STT    50m  29.77 
245  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    50m  29.68 
266  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    50m  29.56 
93  Altin Misimi  2002  0231AQ  HERLEV    50m  29.23 
37  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  TRITON B    50m  29.39 
136  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    50m  29.57 
26  Casper Koch  2002  0227AF  GTI    50m  29.73 
23  Mikkel Gummer  2002  0269AF  GTI    50m  29.77 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  29.14 
201  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    50m  29.04 
210  Frederik Emil Bækgaard  2002  0299AI  VEST    50m  28.88 
94  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    50m  28.64 
84  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    50m  28.78 
319  Jannick Hansen  2001  0117AD  SØLLERØD    50m  28.96 
214  Martin Jacobsen  2002  0267AL  VEST    50m  29.07 
27  Kevin Liang  2002  0215AI  GTI    50m  29.18 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
167  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  28.45 
202  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    50m  28.43 
213  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    50m  28.25 
423  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    50m  28.19 
267  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  28.21 
138  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    50m  28.40 
301  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    50m  28.44 
123  Jacob Jensen  1995  9599AE  VORDINGB    50m  28.50 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Morten Østergaard  2002  0209AC  LAKSEN    50m  28.14 
61  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  28.08 
129  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    50m  27.99 
388  Alexander Aslak Nørgaard  2000  0053AE  BIRKERØD    50m  27.95 
186  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  27.96 
431  August Hertz Bugge  2000  0089AU  VAT CPH-MK    50m  28.07 
268  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    50m  28.09 
249  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    50m  28.14 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
349  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    50m  27.88 
212  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    50m  27.87 
299  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    50m  27.86 
261  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  27.72 
106  William Houen  2001  0145AF  HELSINGØR    50m  27.80 
262  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    50m  27.87 
366  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  27.87 
79  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  27.93 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    50m  27.68 
117  Villads Bomholt Larsen  2001  0137AM  HELSINGØR    50m  27.51 
346  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  27.35 
358  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    50m  27.23 
313  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  27.27 
348  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  27.50 
24  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  GTI    50m  27.67 
178  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  27.69 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  TRITON B    50m  26.85 
331  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    50m  26.71 
44  Claus Hansen  1995  9593AP  TRITON B    50m  26.07 
76  Marcus Olesen  1995  9531AC  FARUM    50m  25.01 
90  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    50m  25.77 
50  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  26.33 
36  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  26.78 
344  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  27.17 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  26.84 
386  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  26.63 
109  Felix Burmester  1999  9913AC  HELSINGØR    50m  26.06 
394  Jonas Nervil Kistorp  1997  9751AL  LYNGBY    50m  24.88 
108  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  25.51 
225  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  26.27 
271  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  26.74 
131  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  SLAGELSE    50m  27.02 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  26.81 
28  Hans Mølbak Petersen  2001  0137AG  GTI    50m  26.56 
304  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  25.97 
445  Simon Sjödin  1986    VAT CPH    50m  24.73 
389  Frederik Dalhøj Paulsen  1998  9833AK  BIRKERØD    50m  25.37 
57  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  TRITON B    50m  26.11 
71  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    50m  26.73 
133  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    50m  26.99 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark