2020-01-19   18:07:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer  Indledende (9) 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    50m  29.95 
120  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  29.92 
269  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    50m  29.83 
206  Astrid Thimmer  2003  0302AQ  HØRSHOLM    50m  29.78 
87  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  HERLEV    50m  29.78 
181  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  29.87 
148  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  29.92 
164  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  31.09 

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
441  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    50m  29.68 
335  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  29.64 
279  Esther Else Grubert  2003  0374AG  HOVEDSTAD    50m  29.57 
144  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    50m  29.48 
278  Luna Gammelgaard  2003  0382AD  HOVEDSTAD    50m  29.56 
260  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  29.61 
369  Sofie Lund-Scherbeck  2003  0398AJ  VÆRLØSE    50m  29.66 
426  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VATCPH-STT    50m  29.76 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  29.34 
368  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    50m  29.28 
111  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  0262AU  HELSINGØR    50m  29.16 
345  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    50m  29.14 
248  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  29.15 
38  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  29.23 
Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  29.28 
168  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  29.39 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    50m  28.97 
437  Lærke Rask Sander  2002  0212AL  VAT CPH-MK    50m  28.92 
158  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  28.86 
219  Emilie Larsen  2001  0186AC  VEST    50m  28.77 
180  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  28.85 
203  Elena Westmark Holm  2003  0336AD  HØRSHOLM    50m  28.86 
433  Thippe de Neergaard  2003  0368AL  VAT CPH-MK    50m  28.94 
342  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  28.97 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
312  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  28.75 
145  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    50m  28.72 
95  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  HERLEV    50m  28.65 
53  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  28.58 
159  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  28.61 
357  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  28.69 
432  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  VAT CPH-MK    50m  28.74 
103  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    50m  28.76 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  SLANGERUP    50m  28.49 
155  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  28.44 
128  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    50m  28.36 
263  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  28.12 
69  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  28.19 
352  Amalie W. Olsen  2001  0162AR  HERLUFSHOL    50m  28.42 
191  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  28.47 
101  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    50m  28.57 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  28.05 
378  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  ALLERØD    50m  27.55 
204  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HØRSHOLM    50m  27.31 
398  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  25.98 
190  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  26.56 
39  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  27.43 
189  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  27.85 
132  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    50m  28.12 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
430  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  28.03 
364  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  27.55 
70  Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  27.02 
21  Karoline Barrett  2002  0286AA  GTI    50m  25.88 
153  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  26.55 
187  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  27.36 
221  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  27.75 
15  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  28.09 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
377  Camilla Dufour  1996  9662AN  ALLERØD    50m  28.01 
130  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  27.46 
396  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  GLADSAXE    50m  26.95 
12  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  25.32 
387  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  26.50 
67  Camilla Rask  1999  9984AJ  FARUM    50m  27.32 
154  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  27.66 
49  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    50m  28.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark