2020-01-19   17:01:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (5) 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
149  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  35.07 
182  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  34.28 
256  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  34.13 
351  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    50m  34.23 
307  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  34.86 
268  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    50m  36.39 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    50m  33.72 
84  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    50m  33.16 
157  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    50m  32.79 
283  Jeppe Seelig Larsen  2002  0245AL  HOVEDSTAD    50m  32.65 
216  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    50m  32.65 
18  Morten Østergaard  2002  0209AC  LAKSEN    50m  33.01 
110  Oliver Bak Jensen  2002  0257AT  HELSINGØR    50m  33.51 
428  Mathias Hatting Petersen  2000  0091AC  VATCPH-STT    50m  33.72 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    50m  32.12 
186  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  31.41 
304  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  31.08 
198  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  30.23 
332  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  30.40 
61  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  31.20 
78  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    50m  31.62 
211  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    50m  32.28 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  31.88 
24  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  GTI    50m  31.34 
386  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  31.08 
376  Joakim Brønnum  1997  9759AT  ALLERØD    50m  30.01 
44  Claus Hansen  1995  9593AP  TRITON B    50m  30.25 
46  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  31.19 
202  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    50m  31.61 
197  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  32.16 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  31.82 
28  Hans Mølbak Petersen  2001  0137AG  GTI    50m  31.22 
166  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  30.59 
339  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  LYNGBY    50m  29.60 
250  Viktor Christensen  1995  9501AJ  KØGE    50m  30.24 
266  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    50m  31.11 
33  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    50m  31.55 
141  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    50m  32.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark