2020-01-27   03:46:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (4) 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
175  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  31.32 
303  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  31.02 
321  Janus Rosholm  2002  0275AQ  SØLLERØD    50m  30.35 
423  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    50m  30.19 
119  Johan Heeno Rasmussen  2002  0259AG  HELSINGØR    50m  30.29 
Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    50m  30.50 
22  Mads Enghave  2002  0227AA  GTI    50m  31.12 
307  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  31.70 

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  29.54 
108  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  28.13 
50  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  27.66 
395  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  HOLBÆK    50m  27.00 
166  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  27.50 
334  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    50m  27.95 
134  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  29.20 
138  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    50m  29.89 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  29.51 
340  Mikkel-Emil Rosenbom  1999  9903AB  LYNGBY    50m  27.99 
346  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    50m  27.56 
43  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  26.72 
218  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  27.41 
192  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  27.75 
390  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  28.95 
256  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  29.71 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
186  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  29.38 
291  Linus Koefoed Weiss  1999  9969AJ  HOVEDSTAD    50m  27.99 
386  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  27.51 
445  Simon Sjödin  1986    VAT CPH    50m  25.94 
90  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    50m  27.36 
393  Gustav Friberg  1997  9709AB  BIRKERØD    50m  27.70 
85  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    50m  28.31 
366  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  29.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark