Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 09.00
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
442 |
3 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
50m |
1:16.13 |
288 |
4 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.04 |
350 |
5 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:15.22 |
239 |
6 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:18.48 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:13.47 |
74 |
2 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
1:13.13 |
148 |
3 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.62 |
345 |
4 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:12.14 |
223 |
5 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
50m |
1:12.50 |
324 |
6 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
50m |
1:12.93 |
203 |
7 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.18 |
120 |
8 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:13.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:11.60 |
278 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.91 |
326 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.84 |
279 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.71 |
263 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
1:10.83 |
171 |
6 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.89 |
181 |
7 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.22 |
38 |
8 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
1:11.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.61 |
441 |
2 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:10.25 |
111 |
3 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
1:09.99 |
128 |
4 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.64 |
369 |
5 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:09.75 |
437 |
6 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:10.14 |
189 |
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.41 |
347 |
8 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:08.80 |
91 |
2 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:08.35 |
296 |
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
1:05.85 |
154 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.57 |
438 |
5 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
1:05.41 |
172 |
6 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.44 |
274 |
7 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:08.58 |
155 |
8 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
1:08.72 |
191 |
2 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.34 |
163 |
3 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.72 |
56 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
1:02.55 |
153 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.37 |
185 |
6 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.40 |
195 |
7 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.50 |
139 |
8 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
50m |
1:08.70 |
265 |
2 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.50 |
159 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.70 |
337 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.78 |
403 |
5 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.64 |
150 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.48 |
140 |
7 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:08.38 |
342 |
8 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|