2020-04-02   13:06:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 16:00 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
106  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KØGE    25m   
71  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  48.81 
226  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  48.31 
198  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  48.40 
120  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  TUNE    25m  47.92 
200  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  47.60 
20  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSØR    25m  46.89 
394  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  46.32 
205  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  46.50 
406  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  47.53 
39  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  47.79 
88  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  48.14 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  46.18 
50  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  45.46 
414  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    25m  44.54 
175  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  44.18 
149  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  44.34 
15  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  44.65 
307  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  45.90 
176  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  46.19 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  SIF Bramm  2006  0624AE  A6    25m  44.12 
157  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    25m  43.59 
94  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  43.30 
68  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  42.61 
303  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  42.98 
408  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  VI39    25m  43.50 
116  Andrea Nøhr Petersen  2006  0686AB  KØGE    25m  43.79 
261  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  44.13 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    25m  42.30 
306  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    25m  41.98 
301  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  41.57 
69  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  41.37 
119  Annette Toft  2006  0672AC  KØGE    25m  41.54 
206  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m  41.66 
73  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  42.13 
153  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  42.42 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  41.14 
271  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  41.06 
185  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  40.25 
230  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    25m  39.86 
259  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  39.87 
95  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  40.46 
Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  41.07 
258  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  41.23 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  39.54 
327  Mille Frydendahl  2006  0684AB  SLANGERUP    25m  38.17 
13  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  37.31 
297  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  36.50 
405  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  VI39    25m  36.97 
330  Ida Skov Kragh  2006  0698AG  SLANGERUP    25m  37.63 
311  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    25m  39.50 
77  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    25m  39.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark