2020-04-01   14:35:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 19:05 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
110  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    25m   
387  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    25m   
232  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  TUNE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m   
41  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m   
329  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  SLANGERUP    25m  59:59.59 
128  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  3:15.41 
349  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  3:30.00 
332  Freja Møller  2004  0442AF  SLANGERUP    25m  59:59.59 
37  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m   
392  Nønne Christensen  2004  0486AM  VAT CPH-MK    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Mikkeline Mailund Clan  2004  0494AT  SØLLERØD    25m  3:10.00 
115  Olivia Møller  2004  0452AF  KØGE    25m  3:07.43 
361  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  3:03.68 
171  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  3:03.22 
256  Emma Zambrano Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  3:03.27 
28  Pauline Drucker  2004  0474AG  SØLLERØD    25m  3:05.00 
85  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  3:09.21 
14  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  3:12.45 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Laura Vangkilde  2004  0422AC  HOVEDSTAD    25m  3:02.12 
35  Alba Lyhne Weiner  2004  0486AT  SØLLERØD    25m  3:00.00 
174  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  2:56.48 
404  Clara Hartvig-Olsen  2004  0402AP  VI39    25m  2:53.38 
275  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    25m  2:53.51 
257  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  2:59.80 
65  Laura L. Hørning  2004  0456AC  GSK    25m  3:00.70 
199  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  3:02.72 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    25m  2:51.35 
56  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    25m  2:50.04 
156  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  2:49.40 
366  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    25m  2:47.07 
155  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  2:49.35 
111  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  2:49.91 
113  Josefine Krumbak  2004  0458AD  KØGE    25m  2:51.02 
140  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HELSINGØR    25m  2:52.25 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
278  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    25m  2:46.19 
74  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  2:39.99 
239  Josefine Arbo Sørensen  2004  0446AD  TUNE    25m  2:38.85 
173  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  2:37.79 
277  Malou Soelberg  2004  0438AE  HOVEDSTAD    25m  2:38.52 
227  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  0482AK  GREVE    25m  2:38.99 
401  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  2:45.79 
397  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  VAT CPH-MK    25m  2:46.58 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Anna Nørskov  2004  0414AO  SØLLERØD    25m  2:34.83 
208  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  2:31.10 
54  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  2:27.44 
154  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  2:23.44 
395  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  2:23.46 
363  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  2:30.66 
300  Olivia Callesen  2004  0432AK  HOVEDSTAD    25m  2:31.78 
99  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  GLADSAXE    25m  2:35.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark