2020-04-02   13:03:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 16:10 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Sejer Andersen  2005  0517AN  KVIK    25m   
224  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  48.85 
378  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  45.27 
400  Nicholas Simson  2005  0527AB  VAT CPH-MK    25m  44.70 
96  William Bendix Schmidt  2005  0587AE  GLADSAXE    25m  45.04 
11  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  0509AB  ALLERØD    25m  46.67 
52  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Anders Thøgersen  2005  0527AE  GSK    25m  44.41 
26  Marius Lundsteen Brøndum  2005  0545AE  SØLLERØD    25m  44.32 
269  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  44.14 
236  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  43.64 
89  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    25m  44.09 
17  Konrad Clausen  2005  0547AF  KORSØR    25m  44.28 
260  Theodor Møller  2005  0533AA  VEST    25m  44.40 
338  Tobias Lindhardt  2005  0567AA  A6    25m  44.66 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Stefan Helding Danielsen  2005  0511AC  KØGE    25m  42.89 
18  Christian Jepsen  2005  0553AF  KORSØR    25m  41.97 
415  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  41.71 
137  Valdemar Menck Nielsen  2005  0577AC  HELSINGØR    25m  41.37 
126  Oscar Svensson  2005  0557AH  HØRSHOLM    25m  41.40 
19  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  41.96 
Sebastian Sand Gottlieb  2005  0511AD  ALLERØD    25m  42.80 
187  Carlo-Viggo Cairo  2005  0515AB  KVIK    25m  43.06 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  40.90 
333  Julius Svarrer  2005  0507AH  SLANGERUP    25m  40.68 
29  Alexander Halken  2005  0583AE  SØLLERØD    25m  40.32 
266  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  40.27 
196  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  40.30 
16  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    25m  40.34 
98  Frederik Stender-Petersen  2005  0597AE  GLADSAXE    25m  40.73 
409  Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VI39    25m  41.31 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  39.60 
151  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    25m  38.94 
178  August Høy  2005  0539AG  HERLUFSHOL    25m  38.47 
123  Illia Bulba  2005  0583AM  HØRSHOLM    25m  38.14 
130  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  38.28 
166  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  38.56 
72  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  38.96 
313  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  40.12 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  37.96 
58  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    25m  37.88 
22  Malte Berlin  2005  0525AK  RØNNE    25m  37.27 
268  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  34.09 
90  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  34.77 
82  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  37.66 
162  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    25m  37.96 
295  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    25m  38.02 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark