2020-04-02   21:33:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (4) 
Vejledende starttid 17:15 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
172  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    25m   
32  William Kristensen  2003  0319AM  SØLLERØD    25m  3:15.00 
251  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  3:06.62 
24  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  3:10.11 
31  Valdemar Kristensen  2003  0397AN  SØLLERØD    25m  3:30.00 
48  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  3:00.41 
243  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  2:55.60 
49  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  2:53.22 
108  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    25m  2:48.66 
364  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    25m  2:50.86 
122  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  2:53.54 
240  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  2:59.52 
369  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  3:03.13 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  2:45.61 
229  Esben Brasch Jensen  2003  0367AC  GREVE    25m  2:43.52 
38  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  2:42.27 
191  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  2:41.33 
342  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  LAKSEN    25m  2:41.77 
75  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  2:42.69 
287  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    25m  2:45.24 
44  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  2:48.04 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
291  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    25m  2:40.41 
285  Carl Emil Hertz Bugge  2003  0315AC  HOVEDSTAD    25m  2:34.69 
402  Mohammed Ghizzaui  2003  0371AG  VI39    25m  2:32.38 
Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  2:29.08 
242  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  2:31.63 
61  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  2:32.40 
Villads Kruse  2003  0371AI  ALLERØD    25m  2:39.23 
294  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  2:41.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark