2020-04-02   11:48:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  22 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 17:55 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m   
47  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:37.56 
214  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  1:32.56 
267  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  1:31.66 
62  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    25m  1:32.36 
204  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  1:33.02 
237  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m   
233  Oscar Isberg  2004  0433AC  TUNE    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  LAKSEN    25m  1:30.22 
150  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    25m  1:28.44 
51  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:27.58 
30  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  1:26.71 
83  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  1:26.89 
139  Eigil Sigfusson  2004  0421AJ  HELSINGØR    25m  1:27.78 
117  Mikkel Roed  2004  0457AB  KØGE    25m  1:29.37 
195  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  1:30.28 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    25m  1:25.70 
379  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  1:24.37 
40  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  1:23.04 
292  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    25m  1:22.32 
372  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:22.32 
134  Bjørn Cramer Hansen  2004  0467AJ  HELSINGØR    25m  1:23.23 
381  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  1:24.77 
253  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  1:26.48 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  1:22.11 
86  Niels Krogh-Olsen  2004  0449AK  GLADSAXE    25m  1:21.62 
207  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  1:21.14 
161  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  1:20.58 
336  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  A6    25m  1:20.98 
57  Lucas Nielsen  2004  0403AO  FR.SUND    25m  1:21.23 
244  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  1:22.02 
215  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    25m  1:22.24 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:20.11 
118  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    25m  1:19.80 
412  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  1:19.02 
80  Silas Fessel  2004  0467AD  GLADSAXE    25m  1:18.26 
238  Emil Søby  2004  0443AF  TUNE    25m  1:18.55 
45  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  1:19.36 
286  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:19.98 
125  Sebastian Hviid Larsen  2004  0465AB  HØRSHOLM    25m  1:20.44 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
410  Andreas Stampe Dalgaard  2004  0449AD  VATCPH-STT    25m  1:17.91 
189  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  1:17.64 
193  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  1:17.22 
360  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  1:16.89 
231  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  0441AC  GREVE    25m  1:16.92 
365  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    25m  1:17.31 
245  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  1:17.65 
371  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  1:18.26 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  1:15.56 
188  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  1:14.15 
225  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  1:12.04 
337  Anders Kousgard Kortegaar  2004  0471AB  A6    25m  1:09.89 
289  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    25m  1:10.93 
293  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    25m  1:13.25 
407  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  1:15.01 
25  Julian Birch  2004  0489AJ  SØLLERØD    25m  1:15.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark