2020-05-27   05:07:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 15, 400m Medley Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
404  Clara Hartvig-Olsen  2004  0402AP  VI39    25m  8:34.21 
401  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  6:02.83 
332  Freja Møller  2004  0442AF  SLANGERUP    25m  5:57.12 
256  Emma Zambrano Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  5:59.22 
65  Laura L. Hørning  2004  0456AC  GSK    25m  6:35.46 
232  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  TUNE    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
115  Olivia Møller  2004  0452AF  KØGE    25m  5:52.68 
85  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  5:51.48 
Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    25m  5:49.86 
156  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  5:46.86 
349  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    25m  5:47.20 
37  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  5:50.00 
239  Josefine Arbo Sørensen  2004  0446AD  TUNE    25m  5:52.63 
27  Mikkeline Mailund Clan  2004  0494AT  SØLLERØD    25m  5:53.87 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
14  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  5:44.48 
392  Nønne Christensen  2004  0486AM  VAT CPH-MK    25m  5:41.73 
135  Linnea Hietala  2004  0442AE  HELSINGØR    25m  5:40.15 
128  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  5:39.13 
174  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    25m  5:39.72 
35  Alba Lyhne Weiner  2004  0486AT  SØLLERØD    25m  5:40.53 
199  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  5:43.66 
56  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    25m  5:46.73 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
276  Laura Vangkilde  2004  0422AC  HOVEDSTAD    25m  5:37.97 
366  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    25m  5:36.44 
277  Malou Soelberg  2004  0438AE  HOVEDSTAD    25m  5:32.99 
113  Josefine Krumbak  2004  0458AD  KØGE    25m  5:31.91 
173  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  5:32.50 
257  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  5:33.61 
278  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    25m  5:37.58 
329  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  SLANGERUP    25m  5:38.12 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  5:30.00 
227  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  0482AK  GREVE    25m  5:28.01 
361  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  5:26.47 
397  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  VAT CPH-MK    25m  5:24.35 
99  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  GLADSAXE    25m  5:25.07 
111  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  5:27.80 
155  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  5:28.55 
208  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  5:31.83 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Olivia Callesen  2004  0432AK  HOVEDSTAD    25m  5:20.13 
363  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  5:14.57 
154  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    25m  5:08.71 
54  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  5:04.08 
395  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  5:08.13 
275  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    25m  5:09.14 
74  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  5:19.81 
171  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  5:21.72 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark