2020-05-27   05:26:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Årgang

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  21 april 2018   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 april 2018         
 
 
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
226  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  1:21.32 
185  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  1:18.57 
406  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  1:19.45 
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  1:18.50 
95  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  1:17.90 
408  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  VI39    25m  1:17.45 
106  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KØGE    25m  1:16.67 
414  Dicte Laurberg Vedel  2006  0606AA  VATCPH-STT    25m  1:16.69 
73  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  1:17.62 
206  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m  1:18.17 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    25m  1:15.46 
234  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  TUNE    25m  1:15.20 
43  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  1:14.80 
311  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    25m  1:14.63 
176  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  1:14.76 
119  Annette Toft  2006  0672AC  KØGE    25m  1:14.99 
258  Rikke Therp  2006  0628AF  VEST    25m  1:15.43 
198  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  1:15.59 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:14.41 
69  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:14.26 
68  Leonora M Postgaard  2006  0666AD  GSK    25m  1:13.83 
306  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    25m  1:13.39 
205  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  1:13.63 
314  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    25m  1:13.99 
259  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  1:14.33 
88  Jasmine Løkkegaard  2006  0604AB  GLADSAXE    25m  1:14.43 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  VI39    25m  1:12.54 
71  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  1:11.94 
94  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  1:11.90 
20  Silje Mathiasen  2006  0628AG  KORSØR    25m  1:11.03 
153  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    25m  1:11.06 
394  Sarah Højlund  2006  0684AH  VAT CPH-MK    25m  1:11.93 
116  Andrea Nøhr Petersen  2006  0686AB  KØGE    25m  1:11.96 
307  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  1:12.72 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Klara-Sofie Bollmann  2006  0676AA  KØGE    25m  1:10.18 
164  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    25m  1:09.80 
50  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:08.95 
271  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  1:08.71 
13  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  1:08.74 
327  Mille Frydendahl  2006  0684AB  SLANGERUP    25m  1:09.69 
149  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  1:09.83 
77  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    25m  1:10.29 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    25m  1:08.30 
330  Ida Skov Kragh  2006  0698AG  SLANGERUP    25m  1:06.71 
303  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  1:04.45 
297  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  1:01.85 
301  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  1:03.12 
15  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  1:06.58 
230  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    25m  1:07.66 
120  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m  1:08.39 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 april 2018 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark