2020-04-01   14:44:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för OF-sprint Markaryd

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  OF-Sprint    Utskriftsdatum  17 februari 2018   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  08:14   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2018         
 
 
 
Gren 7, 100m Medley Flickor  Finaler (8) 
Sponsor: OF ekeri 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Elle Anderberger  2005  BI6605  LJUNGBY SS    25m   
73  Hannah Kranstedt  2008  AG5608  RONNEBY SS    25m   
23  Nanna Oredsson  2007  AR1607  SS DELFIN    25m  2:28.88 
101  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  AW6807  VÄXJÖ SS    25m   
96  Ebba Eriksson  2005  BL1805  VÄXJÖ SS    25m   

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Tuva Lundborg  2008  AH0408  ALVESTA SS    25m  2:07.43 
93  Tilde Athley  2006  AY5806  VÄXJÖ SS    25m  1:54.07 
40  Hanna Karlsson  2005  AP2605  LJUNGBY SS    25m  1:52.44 
110  Moa Lind  2006  BB3806  VÄXJÖ SS    25m  1:52.69 
92  Nora Athley  2006  AY9806  VÄXJÖ SS    25m  1:54.57 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
121  Emelia Widströmer  2005  AY9605  VÄXJÖ SS    25m  1:48.71 
104  Amelia Hultqvist  2007  AF4807  VÄXJÖ SS    25m  1:43.88 
39  Frida Karlsson  2005  AP1605  LJUNGBY SS    25m  1:42.41 
120  Amanda Widströmer  2007  AS4207  VÄXJÖ SS    25m  1:42.83 
95  Ebba Cronqvist  2007  AT2207  VÄXJÖ SS    25m  1:48.58 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Ellen Karlson  2005  AP3605  LJUNGBY SS    25m  1:42.29 
122  Ellen Österberg  2006  AV4206  VÄXJÖ SS    25m  1:37.77 
14  Viola Berntsson  2005  AC8405  SS DELFIN    25m  1:35.23 
32  Emilia Carlsson  2007  AB8407  LJUNGBY SS    25m  1:35.88 
115  Iris Nyström  2004  BR5204  VÄXJÖ SS    25m  1:38.07 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Moa Jacobsen  2006  AB7806  MARKARYD    25m  1:35.07 
69  Julia Andersson  2007  AH2407  RONNEBY SS    25m  1:33.28 
78  Majken Eriksson  2005  AV9605  SMÅLANDSST    25m  1:32.43 
112  Elsa Merbom  2005  AR5605  VÄXJÖ SS    25m  1:32.89 
65  Agnes Pehrsson  2007  AK3207  MARKARYD    25m  1:33.54 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Elly Andersson  2005  AA2605  LJUNGBY SS    25m  1:31.40 
24  Linnea Ranvert  2005  AC4605  SS DELFIN    25m  1:29.16 
57  Linnea Bengtsson  2003  BE7203  MARKARYD    25m  1:27.86 
46  Evelin Szilvester  2006  AF2806  LJUNGBY SS    25m  1:28.05 
98  Nina Gustavsson  2006  AT2206  VÄXJÖ SS    25m  1:29.53 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
106  Alice Hässlebro  2004  BF8404  VÄXJÖ SS    25m  1:27.77 
Linnéa Welinder  2005  AQ0805  ALVESTA SS    25m  1:27.50 
99  Ella Harrysson  2005  AR4605  VÄXJÖ SS    25m  1:26.89 
35  Julia Gamberg  2005  AF1205  LJUNGBY SS    25m  1:27.14 
105  Zandra Hultqvist  2004  AH8604  VÄXJÖ SS    25m  1:27.66 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Lily Provencher  2005  AR6605  VÄXJÖ SS    25m  1:26.28 
53  Adelina Gummesson  2005  AI9805  LÖNSBODA    25m  1:22.52 
10  Olivia Klint Ipsa  2005  AK0205  BROMÖLLA    25m  1:17.49 
72  Disa Knutsson  2002  BV7802  RONNEBY SS    25m  1:21.52 
91  Towe Andersson  2005  AC8605  VÄXJÖ SS    25m  1:22.82 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 februari 2018 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner