2020-02-17   19:40:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sollentuna simfestival 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 17/2 Insim 08.00 Start 09.00

4_S
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
268  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  25 m  1:53.07   
190  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  1:53.98   
242  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:54.36   
247  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  25 m  1:55.67   
200  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  1:57.49   
306  Hambraeus Joel  1998  DANDERYD  AL8198  25 m  1:58.15   
64  Karlsson Adam  2000  SPÅRVÄGEN  AK5900  25 m  1:59.00   
250  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:59.12   
264  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  25 m  1:59.16   
10  58  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  2:00.88   
11  197  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  2:02.34   
12  151  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:03.07   
13  249  Halldén Victor  2000  VÄSBY SS  AP7300  25 m  2:03.34   
14  257  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  2:03.65   
15  92  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:04.71   
16  124  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  2:04.93   
17  131  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  2:05.01   
18  296  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  2:05.35   
19  46  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  2:06.34   
20  254  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:07.29   
21  174  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  2:08.00   
22  274  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  25 m  2:08.67   
23  313  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  2:09.28   
24  62  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  2:09.68   
25  221  Stille Michael  2002  TUREBERG  AD7902  25 m  2:09.95   
26  232  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  2:12.79   
27  235  Areblad Linus  2004  VÄSBY SS  AI9504  25 m  2:14.90   
28  299  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  2:15.25   
29  261  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  2:16.35   
30  84  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  2:16.42   
31  55  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  2:17.02   
32  19  Sundström Curstedt Johan  2002  DANDERYD  AT3902  25 m  2:18.22   
33  22  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  2:18.58   
34  272  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  2:19.00   
35  26  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  2:24.88   
36  238  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  25 m  2:26.00   
37  111  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  2:26.06   
38  285  Tittelbach Adrian  2001  VÄSBY SS  AI2901  25 m  2:26.19   
39  Arvidsson Oskar  2002  DANDERYD  AN5902  25 m  2:26.88   
40  40  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  2:28.51   
41  228  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  2:29.00   
42  72  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  2:29.18   
43  18  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  2:29.69   
44  32  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  50 m  2:30.87   
45  15  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  2:31.06   
46  275  Simonsson Ragnar  2004  VÄSBY SS  AM1904  25 m  2:31.45   
47  265  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  2:32.12   
48  135  Khan Tiger  2002  SS04  AY5102  25 m  2:33.39   
49  87  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  2:33.69   
50  297  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  2:34.12   
51  260  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  2:34.73   
52  67  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  2:38.95   
53  183  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  2:39.29   
54  47  Erneholm William  2006  SPÅRVÄGEN  AD5506  25 m  2:40.96   
55  33  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  25 m  2:41.82   
56  56  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  2:46.54   
57  45  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  2:47.80   
58  63  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  2:47.91   
59  206  Larsson Henrik  2006  TUREBERG  AF4106  25 m  2:57.13   
60  105  Berglund Teodor  2006  SS04  AM7306  25 m  2:57.26   
61  51  Geaney Oliver  2006  SPÅRVÄGEN  AH0506  25 m  3:12.67   
62  37  Bahajroy Benjamin  2005  SPÅRVÄGEN  AO4505  25 m  3:26.53   
63  52  Goulet Lucas  2008  SPÅRVÄGEN  AB0708  25 m     
64  99  Aglert Gustav  2004  SS04  AY4304  25 m     
65  157  Nömm Malkolm  2005  SS04  AT6905  25 m     
66  182  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 februari 2018 
Licensierad till: Turebergs Simklubb  Utskriftstid  15:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner