2018-10-18   15:44:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Intersport Uinnit 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 50m VU Masters Naiset 
 
Sponsori: Autotalo Laakkonen 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
158  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  50 m  31.48  30.48   
153  Heikkinen Maria  1983  BraUi  83A136  25 m  32.78  32.78   
15  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  34.85  33.85   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
2_S
Laji 2, 50m VU Masters Miehet 
 
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
98  Vattulainen Janne  1975  JoUS  75A075  50 m  28.05  27.05   
41  Miinin Jarmo  1956  JoUS  56A019  50 m  28.84  27.84   
161  Tuhkanen Tero  1977  BraUi  77A014  25 m  28.01  28.01   
90  Uski Antti  1958  JoUS  58A004  50 m  30.16  29.16   
163  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  29.93  29.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
3_S
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 
 
Sponsori: HKK-Kuljetus 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
102  Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  50 m  28.48  27.48   
45  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  30.33  29.33   
101  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  30.87  29.87   
52  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  50 m  31.85  30.85   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  32.76  32.76   
43  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  25 m  32.85  32.85   
125  Kokolahti Anni  2001  KuUS  01B023  25 m  33.79  33.79   
26  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  50 m  35.42  34.42   
62  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  50 m  35.92  34.92   
10  182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  36.15  35.15   
11  59  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  35.59  35.59   
12  116  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  37.23  37.23   
13  183  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  38.24  38.24   
14  72  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m  38.59  38.59   
15  137  Piazza Noela Maria  2004  KuUS  04A988  25 m  39.29  39.29   
16  170  Nikarmaa Jessika  2000  VarU  00A950  25 m  39.54  39.54   
17  82  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  50 m  42.85  41.85   
18  61  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  41.94  41.94   
19  65  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  44.29  44.29   
20  169  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  25 m  44.77  44.77   
21  96  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  45.00  45.00   
22  54  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  45.43  45.43   
23  56  Peake Mia  2007  JoUS  07A209  25 m  46.72  46.72   
24  147  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  46.86  46.86   
25  172  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  49.06  49.06   
26  32  Kuuramaa Inkeri  2006  JoUS  06A501  25 m  52.68  52.68   
27  47  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  58.79  58.79   
28  78  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  1:01.31  1:01.31   
29  73  Saranpää Julia  2006  JoUS  06A552  25 m  1:02.69  1:02.69   
30  39  Makkonen Sonja  2005  JoUS  05A972  25 m       
31  104  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m       
32  165  Koski Noora  2005  VarU  05A822  25 m       
33  173  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  25 m       
34  174  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
4_S
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 
 
Sponsori: IF Vakuutus 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
84  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  26.60  25.60   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  27.04  26.04   
69  Ruohtula Roope  2000  JoUS  00A565  50 m  27.19  26.19   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  28.49  27.49   
138  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  27.90  27.90   
120  Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  30.87  30.87   
135  Paukkonen Julius  2002  KuUS  02A936  25 m  31.12  31.12   
10  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  32.05  32.05   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  33.54  33.54   
10  177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  35.31  34.31   
11  35  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  50 m  36.36  35.36   
12  83  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  25 m  35.46  35.46   
13  42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  50 m  36.91  35.91   
14  121  Istomin Aleksandr  2004  KuUS  04A415  25 m  36.99  36.99   
15  179  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  25 m  39.87  39.87   
16  Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  40.25  40.25   
17  66  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  41.18  41.18   
18  171  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  42.85  42.85   
19  105  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  43.96  43.96   
20  53  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  47.88  47.88   
21  44  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  50.57  50.57   
22  180  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  50 m  51.69  50.69   
23  24  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  25 m  1:00.28  1:00.28   
24  97  Vattulainen Akseli  2005  JoUS  05B030  25 m       
25  99  Vattulainen Santeri  2005  JoUS  05B032  25 m       
26  100  Vattulainen Valtteri  2005  JoUS  05B031  25 m       
27  128  Lehtimäki Onni  2006  KuUS  06A760  25 m       
28  133  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  25 m       
29  164  Häkkinen Arttu  2002  VarU  02B257  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
5_S
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset 
 
Sponsori: Intersport 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  1:17.57  1:17.57   
126  Kolehmainen Iida-lotta  2002  KuUS  02A804  25 m  1:18.85  1:18.85   
178  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:21.46  1:21.46   
162  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  1:29.22  1:29.22   
155  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  1:30.70  1:30.70   
146  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  1:31.41  1:31.41   
17  Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  25 m  1:36.07  1:36.07   
33  Käyhkö Sandra  2004  JoUS  04B125  25 m  1:37.24  1:37.24   
54  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  1:38.16  1:38.16   
10  132  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  1:38.57  1:38.57   
11  73  Saranpää Julia  2006  JoUS  06A552  25 m  1:41.04  1:41.04   
12  122  Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  25 m  1:45.78  1:45.78   
13  147  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  1:49.27  1:49.27   
14  18  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  25 m       
15  32  Kuuramaa Inkeri  2006  JoUS  06A501  25 m       
16  60  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m       
17  104  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m       
18  156  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
6_S
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet 
 
Sponsori: Itä-Suomen Liikuntaopisto 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
70  Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  50 m  1:00.92  58.92   
28  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  1:00.70  1:00.70   
84  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  1:05.87  1:03.87   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  1:05.62  1:05.62   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  1:12.26  1:12.26   
75  Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m  1:12.54  1:12.54   
124  Kansanniva Aksel  2000  KuUS  00B185  50 m  1:16.08  1:14.08   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  1:18.62  1:18.62   
20  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  1:26.34  1:26.34   
10  128  Lehtimäki Onni  2006  KuUS  06A760  25 m  1:30.18  1:30.18   
11  133  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  25 m  1:46.78  1:46.78   
12  139  Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  25 m  1:51.75  1:51.75   
13  76  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:52.24  1:52.24   
14  81  Tahvanainen Arttu  2006  JoUS  06A615  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
7_S
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset 
 
Sponsori: Pihlajalinna Ite 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
102  Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  50 m  4:34.48  4:26.48   
30  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  4:51.36  4:51.36   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  5:04.41  5:04.41   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  5:15.85  5:15.85   
22  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  5:20.59  5:20.59   
183  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  5:23.72  5:23.72   
15  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  25 m  5:41.47  5:41.47   
116  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  5:44.86  5:44.86   
26  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  25 m  5:50.00  5:50.00   
10  137  Piazza Noela Maria  2004  KuUS  04A988  25 m  5:57.33  5:57.33   
11  37  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  6:07.15  6:07.15   
12  58  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  6:23.05  6:23.05   
13  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m       
14  14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m       
15  17  Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  25 m       
16  38  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m       
17  55  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m       
18  65  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m       
19  82  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  25 m       
20  96  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
8_S
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet 
 
Sponsori: Joen Talo 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  4:27.05  4:19.05   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  4:37.19  4:29.19   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  4:36.88  4:36.88   
69  Ruohtula Roope  2000  JoUS  00A565  25 m  4:54.46  4:54.46   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  4:59.00  4:59.00   
13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  5:12.77  5:12.77   
135  Paukkonen Julius  2002  KuUS  02A936  25 m  5:15.51  5:15.51   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  5:23.20  5:23.20   
134  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  5:31.77  5:31.77   
10  119  Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  5:35.18  5:35.18   
11  66  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  5:42.39  5:42.39   
12  179  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  25 m  5:43.41  5:43.41   
13  20  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  5:59.83  5:59.83   
14  105  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  6:04.01  6:04.01   
15  Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m       
16  10  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m       
17  75  Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m       
18  97  Vattulainen Akseli  2005  JoUS  05B030  25 m       
19  99  Vattulainen Santeri  2005  JoUS  05B032  25 m       
20  100  Vattulainen Valtteri  2005  JoUS  05B031  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
9_S
Laji 9, 50m Selkäuinti Naiset 
 
Sponsori: Joensuun Laivaus 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
126  Kolehmainen Iida-lotta  2002  KuUS  02A804  50 m  36.18  35.18   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  35.95  35.95   
130  Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  50 m  36.98  35.98   
158  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  25 m  36.70  36.70   
168  Mikkonen Vilma  2002  VarU  02A818  25 m  37.25  37.25   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  39.35  39.35   
146  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  42.15  42.15   
77  Soininen Iiris  2004  JoUS  04B085  25 m  43.18  43.18   
173  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  25 m  43.41  43.41   
10  94  Vartiainen Peppi  2008  JoUS  08A248  25 m  49.23  49.23   
11  117  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  49.74  49.74   
12  145  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  49.86  49.86   
13  103  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m  52.01  52.01   
14  Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  52.12  52.12   
15  Bogdanova Arina  2008  JoUS  08A147  25 m  53.13  53.13   
16  16  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  53.16  53.16   
17  12  Hukka Emilia  2008  JoUS  08A386  25 m  53.53  53.53   
18  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  54.35  54.35   
19  166  Lappalainen Inka  2006  VarU  06A584  25 m  55.31  55.31   
20  143  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  25 m  55.50  55.50   
21  88  Tukiainen Milla  2007  JoUS  07A628  25 m  55.56  55.56   
22  63  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  56.66  56.66   
23  31  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  1:00.88  1:00.88   
24  80  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m  1:01.34  1:01.34   
25  57  Pennanen Ainu  2008  JoUS  08A285  50 m  1:04.79  1:03.79   
26  79  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  25 m  1:05.15  1:05.15   
27  40  Mielonen Venla  2008  JoUS  08A367  25 m  1:05.38  1:05.38   
28  19  Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  25 m       
29  34  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m       
30  92  Valonen Sanni  2006  JoUS  06A970  25 m       
31  95  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m       
32  153  Heikkinen Maria  1983  BraUi  83A136  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
10_S
Laji 10, 50m Selkäuinti Miehet 
 
Sponsori: Kakkonen Yhtiöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
28  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  28.40  28.40   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  29.08  29.08   
120  Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  32.69  32.69   
75  Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m  32.89  32.89   
124  Kansanniva Aksel  2000  KuUS  00B185  50 m  33.95  32.95   
161  Tuhkanen Tero  1977  BraUi  77A014  25 m  35.23  35.23   
129  Louheranta Aarni  2002  KuUS  02B188  25 m  35.58  35.58   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  37.33  37.33   
10  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  37.50  37.50   
10  83  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  25 m  37.52  37.52   
11  179  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  25 m  40.12  40.12   
12  13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  40.33  40.33   
13  171  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  42.33  42.33   
14  24  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  50 m  45.58  44.58   
15  123  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  25 m  47.44  47.44   
16  53  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  50 m  48.66  47.66   
17  180  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  50 m  48.69  47.69   
18  71  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  48.30  48.30   
19  44  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  51.42  51.42   
20  29  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  51.97  51.97   
21  131  Mättö Kaapo  2006  KuUS  06A847  25 m  54.01  54.01   
22  85  Tuhkanen Jeremias  2008  JoUS  08A359  25 m  56.26  56.26   
23  160  Tuhkanen Heikki  2007  BraUi  07A717  25 m  58.66  58.66   
24  27  Koivu Miska  2006  JoUS  06A895  25 m  1:03.64  1:03.64   
25  46  Multanen Santeri  2005  JoUS  05B039  25 m       
26  48  Nevalainen Nicholas  2008  JoUS  08A424  25 m       
27  154  Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
11_S
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset 
 
Sponsori: Karjalainen 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
52  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  25 m  1:17.08  1:17.08   
101  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  1:19.08  1:19.08   
45  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  1:21.35  1:21.35   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  1:25.57  1:25.57   
125  Kokolahti Anni  2001  KuUS  01B023  25 m  1:28.01  1:28.01   
26  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  25 m  1:28.38  1:28.38   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  1:30.09  1:30.09   
22  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  1:31.97  1:31.97   
59  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  1:32.96  1:32.96   
10  62  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  25 m  1:33.71  1:33.71   
11  183  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  1:34.66  1:34.66   
12  178  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:35.23  1:35.23   
13  167  Miettinen Rita  2000  VarU  00A958  50 m  1:38.30  1:35.30   
14  156  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  1:35.31  1:35.31   
15  144  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  25 m  1:38.77  1:38.77   
16  132  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  1:43.13  1:43.13   
17  155  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  1:45.09  1:45.09   
18  96  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  1:45.33  1:45.33   
19  122  Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  25 m  1:46.51  1:46.51   
20  172  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  1:46.73  1:46.73   
21  72  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m  1:47.00  1:47.00   
22  37  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  1:49.26  1:49.26   
23  39  Makkonen Sonja  2005  JoUS  05A972  25 m  1:52.30  1:52.30   
24  56  Peake Mia  2007  JoUS  07A209  25 m  1:58.68  1:58.68   
25  38  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  1:59.84  1:59.84   
26  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  2:03.53  2:03.53   
27  18  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  25 m  2:22.19  2:22.19   
28  78  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  2:32.99  2:32.99   
29  143  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
12_S
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet 
 
Sponsori: Sennebogen 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  1:09.21  1:06.21   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  1:14.55  1:11.55   
83  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  1:22.46  1:19.46   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  1:23.28  1:23.28   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  1:25.05  1:25.05   
66  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  1:31.78  1:31.78   
127  Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  25 m  1:45.61  1:45.61   
141  Rissanen Roni  2006  KuUS  06A845  25 m  1:59.64  1:59.64   
131  Mättö Kaapo  2006  KuUS  06A847  25 m  2:02.19  2:02.19   
10  67  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m  2:05.12  2:05.12   
11  71  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m       
12  118  Hyttinen Aleksi  2005  KuUS  05B138  25 m       
13  136  Pesonen Niklas  2006  KuUS  06A775  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
13_S
Laji 13, 200m Perhosuinti Naiset 
 
Sponsori: Kuljetusliike E Mäkinen 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
55  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  2:52.35  2:52.35   
30  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
14_S
Laji 14, 200m Perhosuinti Miehet 
 
Sponsori: Mainostoimisto Fabrik 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  2:14.67  2:14.67   
84  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  2:19.32  2:19.32   
121  Istomin Aleksandr  2004  KuUS  04A415  25 m  3:14.85  3:14.85   
138  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
15_S
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset 
 
Sponsori: Nanocomp 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
142  Siilin Jonna  1997  KuUS  97A686  50 m  36.74  35.24   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  38.11  38.11   
183  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  41.06  41.06   
156  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  43.01  43.01   
Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  44.20  44.20   
14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  44.71  44.71   
144  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  25 m  46.08  46.08   
169  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  25 m  46.16  46.16   
155  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  46.49  46.49   
10  77  Soininen Iiris  2004  JoUS  04B085  25 m  47.58  47.58   
11  162  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  47.67  47.67   
12  172  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  48.23  48.23   
13  61  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  50 m  50.13  48.63   
14  Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  51.14  51.14   
15  60  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  53.44  53.44   
16  12  Hukka Emilia  2008  JoUS  08A386  25 m  54.10  54.10   
17  174  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  25 m  55.42  55.42   
18  16  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  56.86  56.86   
19  166  Lappalainen Inka  2006  VarU  06A584  25 m  57.97  57.97   
20  18  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  25 m  58.64  58.64   
21  50  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  59.27  59.27   
22  Bogdanova Arina  2008  JoUS  08A147  25 m  59.52  59.52   
23  47  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  1:00.94  1:00.94   
24  94  Vartiainen Peppi  2008  JoUS  08A248  25 m  1:02.15  1:02.15   
25  31  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  1:11.38  1:11.38   
26  68  Romppanen Aino  2009  JoUS  09A176  25 m  1:18.03  1:18.03   
27  Ganchev Anna-maria  2009  JoUS  09A145  25 m       
28  21  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m       
29  36  Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m       
30  40  Mielonen Venla  2008  JoUS  08A367  25 m       
31  74  Sidorenko Antonina  2008  JoUS  08A414  25 m       
32  89  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
16_S
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet 
 
Sponsori: Ouneva 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
70  Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  50 m  31.91  30.41   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  32.45  30.95   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  36.80  36.80   
161  Tuhkanen Tero  1977  BraUi  77A014  25 m  38.31  38.31   
119  Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  38.34  38.34   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  38.74  38.74   
10  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  40.31  40.31   
134  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  43.94  43.94   
20  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  46.67  46.67   
10  179  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  25 m  47.19  47.19   
11  140  Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  25 m  51.58  51.58   
12  180  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  50 m  53.15  51.65   
13  53  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  53.03  53.03   
14  24  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  25 m  55.80  55.80   
15  123  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  25 m  58.07  58.07   
16  81  Tahvanainen Arttu  2006  JoUS  06A615  25 m  1:03.46  1:03.46   
17  64  Reijonen Saku  2008  JoUS  08A212  25 m  1:06.80  1:06.80   
18  76  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:09.71  1:09.71   
19  29  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m       
20  85  Tuhkanen Jeremias  2008  JoUS  08A359  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
17_S
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 
 
Sponsori: WP Putki 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
45  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  1:03.25  1:01.25   
43  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  1:03.67  1:01.67   
101  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  1:05.68  1:03.68   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  1:05.82  1:03.82   
125  Kokolahti Anni  2001  KuUS  01B023  25 m  1:07.17  1:07.17   
52  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  25 m  1:07.67  1:07.67   
126  Kolehmainen Iida-lotta  2002  KuUS  02A804  50 m  1:10.23  1:08.23   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  1:08.57  1:08.57   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  1:11.28  1:09.28   
10  183  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  1:10.27  1:10.27   
11  59  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  1:10.85  1:10.85   
12  168  Mikkonen Vilma  2002  VarU  02A818  25 m  1:11.90  1:11.90   
13  178  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  50 m  1:15.53  1:13.53   
14  15  Höfling Imke  1970  JoUS  70A116  50 m  1:15.59  1:13.59   
15  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  1:14.07  1:14.07   
16  165  Koski Noora  2005  VarU  05A822  25 m  1:16.37  1:16.37   
17  170  Nikarmaa Jessika  2000  VarU  00A950  25 m  1:16.43  1:16.43   
18  37  Lätti Merete  2006  JoUS  06A125  25 m  1:17.66  1:17.66   
19  156  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  50 m  1:19.76  1:17.76   
20  167  Miettinen Rita  2000  VarU  00A958  50 m  1:19.96  1:17.96   
21  146  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  1:17.98  1:17.98   
22  155  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  1:18.04  1:18.04   
23  82  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  25 m  1:18.76  1:18.76   
24  58  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  1:19.02  1:19.02   
25  96  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  1:19.83  1:19.83   
26  77  Soininen Iiris  2004  JoUS  04B085  25 m  1:21.17  1:21.17   
27  144  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  25 m  1:22.87  1:22.87   
28  65  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  1:23.03  1:23.03   
29  54  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  1:24.28  1:24.28   
30  39  Makkonen Sonja  2005  JoUS  05A972  25 m  1:25.92  1:25.92   
31  38  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  50 m  1:28.40  1:26.40   
32  145  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  1:27.05  1:27.05   
33  73  Saranpää Julia  2006  JoUS  06A552  25 m  1:30.00  1:30.00   
34  104  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  1:30.53  1:30.53   
35  117  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  1:30.64  1:30.64   
36  147  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  1:33.42  1:33.42   
37  56  Peake Mia  2007  JoUS  07A209  25 m  1:34.22  1:34.22   
38  60  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  1:35.31  1:35.31   
39  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  1:36.34  1:36.34   
40  16  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  1:37.50  1:37.50   
41  47  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  1:38.80  1:38.80   
42  Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  50 m  1:44.63  1:42.63   
43  32  Kuuramaa Inkeri  2006  JoUS  06A501  25 m  1:45.24  1:45.24   
44  Bogdanova Arina  2008  JoUS  08A147  25 m  1:45.26  1:45.26   
45  78  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  1:53.25  1:53.25   
46  63  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  2:02.34  2:02.34   
47  12  Hukka Emilia  2008  JoUS  08A386  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
18_S
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 
 
Sponsori: PKO 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  54.91  52.91   
86  Tuhkanen Kalle  1981  JoUS  81A027  50 m  55.76  53.76   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  56.12  54.12   
69  Ruohtula Roope  2000  JoUS  00A565  50 m  57.48  55.48   
83  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  1:02.42  1:00.42   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  1:00.68  1:00.68   
124  Kansanniva Aksel  2000  KuUS  00B185  50 m  1:05.41  1:03.41   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  50 m  1:05.59  1:03.59   
Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  1:04.58  1:04.58   
10  163  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  1:08.01  1:08.01   
11  35  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  50 m  1:10.14  1:08.14   
12  13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  1:08.37  1:08.37   
13  179  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  25 m  1:13.20  1:13.20   
14  105  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  1:14.00  1:14.00   
15  66  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  50 m  1:18.14  1:16.14   
16  127  Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  25 m  1:17.08  1:17.08   
17  128  Lehtimäki Onni  2006  KuUS  06A760  25 m  1:17.89  1:17.89   
18  171  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  1:18.83  1:18.83   
19  99  Vattulainen Santeri  2005  JoUS  05B032  25 m  1:20.54  1:20.54   
20  100  Vattulainen Valtteri  2005  JoUS  05B031  50 m  1:23.86  1:21.86   
21  97  Vattulainen Akseli  2005  JoUS  05B030  50 m  1:27.91  1:25.91   
22  133  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  25 m  1:28.50  1:28.50   
23  71  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  1:28.67  1:28.67   
24  164  Häkkinen Arttu  2002  VarU  02B257  25 m  1:31.21  1:31.21   
25  180  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  50 m  1:33.43  1:31.43   
26  139  Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  25 m  1:31.95  1:31.95   
27  136  Pesonen Niklas  2006  KuUS  06A775  25 m  1:32.03  1:32.03   
28  140  Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  25 m  1:33.68  1:33.68   
29  53  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  50 m  1:36.24  1:34.24   
30  44  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  50 m  1:38.30  1:36.30   
31  123  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  25 m  1:38.66  1:38.66   
32  76  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:39.22  1:39.22   
33  29  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  1:40.16  1:40.16   
34  131  Mättö Kaapo  2006  KuUS  06A847  25 m  1:43.65  1:43.65   
35  64  Reijonen Saku  2008  JoUS  08A212  25 m  1:44.94  1:44.94   
36  81  Tahvanainen Arttu  2006  JoUS  06A615  25 m  1:45.67  1:45.67   
37  87  Tuhkanen Marlo  2010  JoUS  10A029  25 m       
38  98  Vattulainen Janne  1975  JoUS  75A075  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
19_S
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset 
 
Sponsori: Pohjois-Karjalan Sähkö 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
102  Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  25 m  2:21.76  2:21.76   
43  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  25 m  2:47.00  2:47.00   
178  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  2:51.10  2:51.10   
62  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  25 m  2:52.60  2:52.60   
61  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  3:22.69  3:22.69   
132  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  3:31.54  3:31.54   
30  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m       
72  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
20_S
Laji 20, 200m Selkäuinti Miehet 
 
Sponsori: Pohjolan Matka 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
84  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  2:21.51  2:21.51   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  25 m  2:23.56  2:23.56   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  2:32.06  2:32.06   
75  Sidoroff Jeremia  2001  JoUS  01A832  25 m  2:36.93  2:36.93   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  2:49.74  2:49.74   
129  Louheranta Aarni  2002  KuUS  02B188  25 m  2:56.04  2:56.04   
35  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  25 m       
120  Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
21_S
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset 
 
Sponsori: Rakennusliike Anres 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
142  Siilin Jonna  1997  KuUS  97A686  50 m  27.27  26.27   
43  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  29.59  28.59   
26  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  50 m  30.89  29.89   
55  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  50 m  31.06  30.06   
130  Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  30.14  30.14   
168  Mikkonen Vilma  2002  VarU  02A818  50 m  31.39  30.39   
22  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  31.09  31.09   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  31.35  31.35   
183  Laaksola Mikaela  2004  SCV  04A880  25 m  32.63  32.63   
10  170  Nikarmaa Jessika  2000  VarU  00A950  50 m  34.02  33.02   
11  156  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  33.05  33.05   
12  Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  33.18  33.18   
13  167  Miettinen Rita  2000  VarU  00A958  50 m  34.22  33.22   
14  116  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  33.34  33.34   
15  165  Koski Noora  2005  VarU  05A822  50 m  35.58  34.58   
16  162  Tuovinen Mari  2003  BraUi  03A749  25 m  35.11  35.11   
17  14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  36.00  36.00   
18  169  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  25 m  36.44  36.44   
19  144  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  50 m  37.50  36.50   
20  155  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  36.62  36.62   
21  173  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  25 m  36.80  36.80   
22  54  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  37.93  37.93   
23  38  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  38.34  38.34   
24  122  Istomina Emilia  2007  KuUS  07A616  25 m  38.46  38.46   
25  33  Käyhkö Sandra  2004  JoUS  04B125  25 m  38.76  38.76   
26  145  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  38.83  38.83   
27  147  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  39.65  39.65   
28  117  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  40.43  40.43   
29  174  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  25 m  42.80  42.80   
30  94  Vartiainen Peppi  2008  JoUS  08A248  25 m  43.10  43.10   
31  103  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m  44.88  44.88   
32  143  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  25 m  46.70  46.70   
33  166  Lappalainen Inka  2006  VarU  06A584  25 m  46.89  46.89   
34  21  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m  47.05  47.05   
35  19  Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  25 m  49.06  49.06   
36  40  Mielonen Venla  2008  JoUS  08A367  25 m  50.32  50.32   
37  63  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  55.89  55.89   
38  31  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  57.00  57.00   
39  36  Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  57.96  57.96   
40  88  Tukiainen Milla  2007  JoUS  07A628  25 m  58.35  58.35   
41  50  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  58.62  58.62   
42  80  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m  1:00.37  1:00.37   
43  79  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  50 m  1:02.43  1:01.43   
44  95  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  1:02.10  1:02.10   
45  89  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  25 m  1:06.57  1:06.57   
46  68  Romppanen Aino  2009  JoUS  09A176  25 m  1:07.48  1:07.48   
47  11  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m  1:22.46  1:22.46   
48  57  Pennanen Ainu  2008  JoUS  08A285  25 m       
49  92  Valonen Sanni  2006  JoUS  06A970  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
22_S
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet 
 
Sponsori: Scanpole 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  25.34  24.34   
28  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  25.78  25.78   
10  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  27.48  27.48   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  28.07  28.07   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  50 m  29.70  28.70   
105  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  32.85  32.85   
179  Fordell Topi  2005  SCV  05A548  25 m  33.41  33.41   
Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  50 m  34.98  33.98   
134  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  34.34  34.34   
10  66  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  34.35  34.35   
11  20  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  34.76  34.76   
12  127  Kultala Janne  2005  KuUS  05A995  25 m  35.54  35.54   
13  100  Vattulainen Valtteri  2005  JoUS  05B031  25 m  36.45  36.45   
14  164  Häkkinen Arttu  2002  VarU  02B257  25 m  37.32  37.32   
15  99  Vattulainen Santeri  2005  JoUS  05B032  25 m  37.82  37.82   
16  97  Vattulainen Akseli  2005  JoUS  05B030  25 m  38.08  38.08   
17  24  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  50 m  41.13  40.13   
18  180  Hakkarainen Oskari  2007  SCV  07A432  50 m  41.14  40.14   
19  136  Pesonen Niklas  2006  KuUS  06A775  25 m  40.73  40.73   
20  154  Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m  41.66  41.66   
21  140  Ranz Uuri  2006  KuUS  06A843  25 m  41.68  41.68   
22  139  Pitkänen Pyry  2004  KuUS  04B230  25 m  41.71  41.71   
23  64  Reijonen Saku  2008  JoUS  08A212  25 m  41.76  41.76   
24  141  Rissanen Roni  2006  KuUS  06A845  25 m  42.82  42.82   
25  160  Tuhkanen Heikki  2007  BraUi  07A717  25 m  43.06  43.06   
26  46  Multanen Santeri  2005  JoUS  05B039  25 m  45.12  45.12   
27  157  Saraniemi Martti  2007  BraUi  07A721  25 m  46.18  46.18   
28  67  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m  51.64  51.64   
29  159  Tuhkanen Ate  2009  BraUi  09A186  25 m  57.08  57.08   
30  91  Vallius Akseli  2007  JoUS  07A550  25 m  58.95  58.95   
31  27  Koivu Miska  2006  JoUS  06A895  25 m  1:00.51  1:00.51   
32  87  Tuhkanen Marlo  2010  JoUS  10A029  25 m  1:01.24  1:01.24   
33  48  Nevalainen Nicholas  2008  JoUS  08A424  25 m  1:03.08  1:03.08   
34  49  Niemi Ossi  2007  JoUS  07A659  25 m  1:04.25  1:04.25   
35  23  Kerkkänen Niilo  2009  JoUS  09A136  25 m  1:14.97  1:14.97   
36  25  Khvorostov Mark  2007  JoUS  07A766  25 m       
37  51  Partanen Otso  2007  JoUS  07A764  25 m       
38  118  Hyttinen Aleksi  2005  KuUS  05B138  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
23_S
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset 
 
Sponsori: Rakennusliike E Reijonen 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
45  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  1:06.54  1:06.54   
101  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  1:09.52  1:09.52   
55  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  1:13.67  1:13.67   
52  Partinen Pinja  1999  JoUS  99B125  25 m  1:15.75  1:15.75   
59  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  1:17.60  1:17.60   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  1:19.89  1:19.89   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  25 m  1:25.19  1:25.19   
62  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  25 m  1:27.46  1:27.46   
137  Piazza Noela Maria  2004  KuUS  04A988  25 m  1:30.70  1:30.70   
10  61  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  25 m  1:36.33  1:36.33   
11  58  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  1:41.90  1:41.90   
12  17  Jumppanen Nelli  2006  JoUS  06A477  25 m  1:50.57  1:50.57   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
24_S
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet 
 
Sponsori: Vatupassi 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
70  Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  50 m  57.87  55.87   
84  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  56.67  56.67   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  25 m  58.76  58.76   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  1:02.68  1:00.68   
135  Paukkonen Julius  2002  KuUS  02A936  25 m  1:14.59  1:14.59   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  1:22.10  1:22.10   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
25_S
Laji 25, 200m Rintauinti Naiset 
 
Sponsori: Xerox Partner Joensuu 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  3:17.44  3:17.44   
22  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  3:17.83  3:17.83   
178  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  3:25.97  3:25.97   
77  Soininen Iiris  2004  JoUS  04B085  25 m  3:42.61  3:42.61   
132  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  3:48.62  3:48.62   
33  Käyhkö Sandra  2004  JoUS  04B125  25 m  3:48.80  3:48.80   
30  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
26_S
Laji 26, 200m Rintauinti Miehet 
 
Sponsori: Tritanium 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
69  Ruohtula Roope  2000  JoUS  00A565  25 m  2:27.11  2:27.11   
138  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  2:33.92  2:33.92   
93  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  2:53.42  2:47.42   
42  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  3:05.21  3:05.21   
129  Louheranta Aarni  2002  KuUS  02B188  25 m  3:05.34  3:05.34   
177  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  3:05.99  3:05.99   
13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m       
119  Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m       
121  Istomin Aleksandr  2004  KuUS  04A415  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
27_S
Laji 27, 4X50m Sekauinti Naiset 
 
Sponsori: Kaivospuu 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
108  JoUS naiset  1995  JoUS    25 m  2:01.38  2:01.38   
114  JoUS tytsyt  2001  JoUS    25 m  2:18.00  2:18.00   
149  KuUS naiset 1  KuUS    25 m  2:18.78  2:18.78   
111  JoUS tytöt 1 [2005]  2005  JoUS    25 m  2:31.29  2:31.29   
115  JoUS tytsyt 2  2002  JoUS    25 m  2:36.10  2:36.10   
175  VarU tytöt 1  2002  VarU    25 m  2:46.56  2:46.56   
112  JoUS tytöt 2 [2005]  2005  JoUS    25 m  2:55.16  2:55.16   
152  KuUS tytöt 1  2005  KuUS    25 m  3:01.16  3:01.16   
113  JoUS tytöt 3 [2005]  2005  JoUS    25 m  3:02.86  3:02.86   
10  176  VarU tytöt 2  2002  VarU    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 
28_S
Laji 28, 4X50m Sekauinti Miehet 
 
Sponsori: Fysios 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
107  JoUS miehet 2  1996  JoUS    25 m  1:44.58  1:44.58   
148  KuUS miehet 1  KuUS    25 m  2:03.59  2:03.59   
106  JoUS miehet  2001  JoUS    25 m  2:10.44  2:10.44   
150  KuUS pojat 1  2004  KuUS    25 m  2:27.47  2:27.47   
109  JoUS pojat 1 [2004]  2004  JoUS    25 m  2:32.90  2:32.90   
110  JoUS pojat 2 [2004]  2004  JoUS    25 m  2:52.23  2:52.23   
151  KuUS pojat 2  2004  KuUS    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  22:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner