2020-04-10   21:52:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Medley Race 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Medley race 2018    Udskriftsdato  28 januar 2018   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangør  VI39         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2018         
 
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
81  Sebastian Crone Larsen  2008  0859AD  GTI    25m   
113  Lukas Aagaard Sørensen  2006  0657AK  SOLRØD    25m   
66  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GTI    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Hans-August Wessel  2007  0755AG  MK 31    25m  2:25.00 
183  Gustav Keldsen  2008    MK 31    25m  2:25.00 
186  Nicky Kort  2007  0791AH  MK 31    50m  2:18.33 
187  Holger Larsen  2008    MK 31    25m  2:25.00 
195  Otto Dahl Thomsen  2008    MK 31    25m  2:25.00 
86  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  GTI    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Nathan Kongstad  2007    MK 31    25m  2:10.00 
267  Erik Sams  2008  0875AC  HOVEDSTAD    25m  2:03.54 
188  Jonas Hennings Lindhardt  2007  0763AH  MK 31    25m  2:00.00 
234  Oscar Heinemann  2007  0797AF  GLADSAXE    25m  2:00.17 
91  William Zuk Rasmussen  2008  0801AE  GTI    25m  2:05.52 
225  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  2:13.29 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Alfred Nielsen-Bentholm  2007  0765AG  MK 31    25m  2:00.00 
228  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  1:54.30 
87  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GTI    25m  1:52.29 
289  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    50m  1:52.75 
260  Isak Ravn Øland  2006  0699AJ  GLADSAXE    25m  1:56.20 
172  August Juel Bragge  2005  0581AO  MK 31    25m  2:00.00 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  1:50.06 
269  Villum Alstrøm  2008  0823AC  HOVEDSTAD    25m  1:50.00 
102  Martin Daniele  2006  0691AH  SOLRØD    50m  1:49.20 
298  Asbjørn Zeller  2007  0737AA  HOVEDSTAD    25m  1:49.51 
287  Ludvig Hedegaard  2007  0725AG  HOVEDSTAD    25m  1:50.00 
71  Mark Dimon  2006  0667AJ  GTI    25m  1:50.13 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Sebastian Nymark-Jensen  2006  0687AN  MK 31    25m  1:47.66 
171  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  0631AH  MK 31    25m  1:47.31 
230  Albert Hvistendahl Fabel  2007  0735AC  GLADSAXE    25m  1:45.53 
95  Simon Hasting Toft  2006  0613AD  GTI    25m  1:45.74 
255  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    50m  1:47.45 
74  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GTI    25m  1:47.89 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  1:45.05 
23  Nikolaj Nielsen  2007  0793AG  VI39    25m  1:43.68 
268  Alexander Gadeberg Buur  2008  0833AC  HOVEDSTAD    25m  1:40.64 
Jonathan Rasmussen  2006  0617AD  VI39    25m  1:42.52 
262  David Bergmann  2008  0883AC  HOVEDSTAD    25m  1:44.94 
170  Kalle Hannibal Nielsen  2006  0665AF  MK 31    25m  1:45.51 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Rasmus Groule  2007  0705AC  HOVEDSTAD    25m  1:39.56 
233  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  1:39.22 
297  Ib Fang Wang  2007  0771AB  HOVEDSTAD    25m  1:37.81 
270  Anton Wiuf  2008  0895AC  HOVEDSTAD    25m  1:38.14 
251  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    25m  1:39.35 
169  Magne Riedel Pedersen  2006  0643AL  MK 31    25m  1:40.00 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  1:37.17 
284  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  1:36.32 
Valdemar Møller-Ern  2008  0821AA  VI39    25m  1:35.22 
114  Valdemar Trærup  2005  0531AN  SOLRØD    25m  1:35.80 
92  Marius Hedvang Segato  2007  0791AD  GTI    25m  1:37.13 
288  Konrad Funch Jensen  2007  0721AC  HOVEDSTAD    25m  1:37.30 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Frederik Vestergaard  2006  0675AK  VI39    25m  1:34.41 
69  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  GTI    25m  1:34.02 
80  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  GTI    25m  1:31.45 
22  Mathias Johansen  2007  0723AF  VI39    25m  1:32.14 
259  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  1:34.35 
21  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  1:34.73 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  0751AA  VI39    25m  1:31.30 
Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  1:28.18 
238  Jens Krogh Hermansen  2006  0675AG  GLADSAXE    25m  1:26.02 
231  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  1:26.09 
237  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  1:30.22 
296  Simon Voldmester  2007  0703AB  HOVEDSTAD    25m  1:31.32 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  1:22.72 
Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VI39    25m  1:15.35 
Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  1:12.23 
Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  1:15.09 
200  Jonathan Skadhauge  2005  0509AE  VATCPH-STT    25m  1:22.65 
248  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    25m  1:26.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 januar 2018 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark