2020-05-26   13:02:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Aquarena Race 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 24/3 Klockan 15.00 (Insim kl 14.00)

Heatlista Gren 19
Heatlista 
 
  Tävling  Aquarena Race 2018    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
 
Gren 19, 100m Medley Pojkar A-E  Finaler (6) 
Beräknad start 16:35 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
73  Aston Horn  2007  AM4907  HARNÄS SKU    25m   
16  Oliver Axelsson  2007  AK0507  BORLÄNGE    25m   
196  Simon Ryd  2005  AR0505  SUNDSVALL    25m   
Edvin Bengtsson  2010  AA6510  BOLLNÄS SS    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Tim Ku-Ringström  2010  AA6910  BOLLNÄS SS    25m   
91  Linus Almberg  2005  AS0305  HUDIKSVALL    25m   
141  Vide Starrin  2008  AE9508  SUNDSVALL    25m  1:52.48 
68  Elliot Ekman  2007  AG6907  HARNÄS SKU    25m  1:41.00 
176  Sebastian Svensson  2006  AB4706  HÄRJEDALEN    25m  1:41.35 
130  Sebastian Blomqvist  2007  AG8507  SUNDSVALL    25m  1:57.22 
182  Moutaz Kabbani  1999  AY7199  BOLLNÄS SS    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Axel Pagard  2006  AM1506  HARNÄS SKU    25m  1:40.97 
92  Gustav Hedin  2005  AA0115  HUDIKSVALL    25m  1:37.56 
Leo Ku-Ringström  2008  AF2508  BOLLNÄS SS    25m  1:34.28 
70  Albin Glaas  2006  AN4706  HARNÄS SKU    25m  1:33.31 
163  Erik Sundman  2005  AU6705  SÖDERHAMN    25m  1:33.48 
133  Marcus Hamberg  2007  AA0707  SUNDSVALL    25m  1:36.03 
Csongor Pázsit  2007  AL6507  BOLLNÄS SS    25m  1:39.18 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Lukas Nilsson  2006  AH4506  SÖDERHAMN    25m  1:31.45 
96  Sebastian Pettersson  2006  AD1306  HUDIKSVALL    25m  1:28.24 
Gustav Buvik Spännare  2004  AS4704  BOLLNÄS SS    25m  1:18.35 
47  Martin Riljak  2004  AW9304  GÄVLE SS    25m  1:14.43 
Arvid Lind  2005  AL4105  BOLLNÄS SS    25m  1:16.50 
35  Sebastian Forsberg  2003  AX2503  GÄVLE SS    25m  1:25.68 
85  Oliver Wijker  2006  AD2706  HARNÄS SKU    25m  1:29.58 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Lucas Humling  2005  AA8305  SANDVIKEN    25m  1:14.24 
25  Pelle Högfors  1987  AA5987  GIMO SS    25m  1:13.03 
58  Olle Wikholm  2004  AO9904  GÄVLE SS    25m  1:11.41 
36  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  1:09.00 
38  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  AN7503  GÄVLE SS    25m  1:09.70 
23  Marcus Tägtström  2002  AE8702  BORLÄNGE    25m  1:12.24 
115  Julius Grell  2003  AS9903  SANDVIKEN    25m  1:13.73 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Melker Rosengren  2003  AR1903  GÄVLE SS    25m  1:07.20 
46  Andreas Persson  2000  AT8100  GÄVLE SS    25m  1:05.43 
188  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  GÄVLE SS    25m  1:02.85 
78  Robert Lindblom  1995  AP6395  HARNÄS SKU    25m  1:00.82 
15  Nico Axelsson  1976  AA0176  BORLÄNGE    25m  1:02.66 
30  Adam Carlsson  2001  AK1901  GÄVLE SS    25m  1:05.20 
10  Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  1:05.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner