2018-04-20   13:02:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
622  Mass Mix 1  MASS    50 m  1:49.68   
669  Nkk Mix Lag 1  NKK    25 m  1:50.94   
271  Kalmar SS Mix [1916]  KALMAR SS    25 m  1:52.68   
438  SK Laxen Mix  SK LAXEN    25 m  1:53.26   
856  Varberg Mix Lag 1  1999  VARBERG    25 m  1:53.50   
505  Lass Mix Lag 1  LASS    50 m  1:54.09   
305  Karlskrona Mix 1  KARLSKRONA    25 m  1:55.23   
626  Mass Mix 2  1988  MASS    50 m  1:55.45   
925  Ängelholm Mix  ÄNGELHOLM    25 m  1:55.51   
10  670  Nkk Mix Lag 2  NKK    25 m  1:55.54   
11  748  S02 Lag 1  S 02    25 m  1:55.69   
12  509  Lass Mix Lag 2  LASS    50 m  1:55.79   
13  347  Kungsbacka Lag 1  1974  KUNGSBACKA    50 m  1:56.93   
14  269  Kalmar SS Mix 2[1916]  KALMAR SS    25 m  1:57.96   
15  891  Växjö SS Mix Lag 1  VÄXJÖ SS    25 m  1:58.18   
16  671  Nkk Mix Lag 3  NKK    25 m  1:58.38   
17  402  Landskrona Mix 1  1988  LANDSKRONA    25 m  1:58.65   
18  51  G Sport Village 1  G SPORT VI    50 m  1:59.00   
19  511  Lass Mix Lag 3  LASS    50 m  1:59.18   
20  628  Mass Mix 3  MASS    50 m  1:59.27   
21  306  Karlskrona Mix 2  KARLSKRONA    25 m  2:00.17   
22  182  Göteborg 1 Mix  GÖTEBORG    25 m  2:00.39   
23  184  Göteborg 2 Mix  GÖTEBORG    25 m  2:00.99   
24  272  Kalmar SS Mix 3 [1916]  KALMAR SS    25 m  2:01.05   
25  749  S02 Lag 2  S 02    25 m  2:01.20   
26  926  Ängelholm Mix 1  ÄNGELHOLM    25 m  2:01.51   
27  439  SK Laxen Mix 2  SK LAXEN    25 m  2:02.39   
28  857  Varberg Mix Lag 2  1999  VARBERG    25 m  2:02.54   
29  750  S02 Lag 3  S 02    25 m  2:05.48   
30  401  Landskrona Mix 2  2001  LANDSKRONA    25 m  2:07.41   
31  688  Oskarshamn Mix 1  OSKARSHAMN    25 m  2:08.58   
32  94  Bollnäs SS Mix Lag 1  2001  BOLLNÄS SS    25 m  2:13.94   
33  927  Ängelholm Mix 3  ÄNGELHOLM    25 m  2:06.50  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
2_S
Gren 2, 4X50m Medley Mixed 
0 år och äldre: SK Laxen 1:53.10 2017-04-28 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
624  Mass Mix 1  MASS    50 m  1:49.68   
974  Spif Mix 1  2004  SPIF SF    25 m  1:50.61   
669  Nkk Mix Lag 1  NKK    25 m  1:50.94   
271  Kalmar SS Mix [1916]  KALMAR SS    25 m  1:52.68   
856  Varberg Mix Lag 1  1999  VARBERG    25 m  1:53.50   
438  SK Laxen Mix  SK LAXEN    25 m  1:53.88   
507  Lass Mix Lag 1  LASS    50 m  1:54.09   
305  Karlskrona Mix 1  KARLSKRONA    25 m  1:55.23   
625  Mass Mix 2  1988  MASS    50 m  1:55.45   
10  925  Ängelholm Mix  ÄNGELHOLM    25 m  1:55.51   
11  670  Nkk Mix Lag 2  NKK    25 m  1:55.54   
12  748  S02 Lag 1  S 02    25 m  1:55.69   
13  508  Lass Mix Lag 2  LASS    50 m  1:55.79   
14  346  Kungsbacka Lag 1  1974  KUNGSBACKA    25 m  1:56.93   
15  268  Kalmar SS Mix 2[1916]  KALMAR SS    25 m  1:57.96   
16  891  Växjö SS Mix Lag 1  VÄXJÖ SS    25 m  1:58.18   
17  671  Nkk Mix Lag 3  NKK    25 m  1:58.38   
18  51  G Sport Village 1  G SPORT VI    25 m  1:59.00   
19  513  Lass Mix Lag 3  LASS    50 m  1:59.18   
20  630  Mass Mix 3  MASS    50 m  1:59.27   
21  306  Karlskrona Mix 2  KARLSKRONA    25 m  2:00.17   
22  182  Göteborg 1 Mix  GÖTEBORG    25 m  2:00.39   
23  184  Göteborg 2 Mix  GÖTEBORG    25 m  2:00.99   
24  272  Kalmar SS Mix 3 [1916]  KALMAR SS    25 m  2:01.05   
25  749  S02 Lag 2  S 02    25 m  2:01.20   
26  926  Ängelholm Mix 1  ÄNGELHOLM    25 m  2:01.51   
27  857  Varberg Mix Lag 2  1999  VARBERG    25 m  2:02.54   
28  688  Oskarshamn Mix 1  OSKARSHAMN    25 m  2:08.58   
29  94  Bollnäs SS Mix Lag 1  2001  BOLLNÄS SS    25 m  2:13.94   
30  373  Kungälv Mix Lag 1  KUNGÄLV    25 m  2:15.63   
31  750  S02 Lag 3  S 02    25 m  2:05.48  RES 
32  927  Ängelholm Mix 3  ÄNGELHOLM    25 m  2:06.50  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
3_S
Gren 3, 200m Frisim Damer 
0 år och äldre: Erica Dahlgren (1997) 2:04.99 2016-04-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
589  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:03.66   
696  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:04.62   
37  SCARPITTI CARLOTTA  2004  G SPORT VI    25 m  2:04.87   
126  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  2:04.88   
609  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:04.94   
245  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  2:05.86   
30  Riccardi Chiara  2003  G SPORT VI  LAZ 073318  25 m  2:08.12   
255  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  25 m  2:08.14   
768  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:08.89   
10  162  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:09.06   
11  935  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  2:09.30   
12  466  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  2:10.10   
13  35  ALTOBELI SARA  2002  G SPORT VI    25 m  2:10.37   
14  807  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  2:10.47   
15  822  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:10.48   
16  808  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  25 m  2:10.60   
17  824  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  2:11.41   
18  888  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  2:11.54   
19  242  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  25 m  2:11.72   
20  226  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  2:11.91   
21  23  di Marco Giulia  2003  G SPORT VI    25 m  2:11.92   
22  918  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  2:12.06   
23  811  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  2:12.35   
24  492  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  2:12.51   
25  464  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  2:12.74   
26  144  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  BA7694  25 m  2:12.95   
27  867  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  2:13.09   
28  493  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  2:13.15   
29  434  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  2:13.31   
30  639  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  2:13.34   
31  429  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  2:13.62   
32  490  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  2:13.78   
33  131  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  2:13.94   
34  64  Hvid Hansen Helena  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  2:14.01   
35  634  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  2:14.04   
36  957  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  2:14.73   
37  112  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  2:14.76   
38  383  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  2:14.80   
39  698  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  2:14.97   
40  437  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  2:15.17   
41  776  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  2:15.57   
42  565  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  2:15.59   
43  36  Cruciani Bianca  2001  G SPORT VI    25 m  2:15.66   
44  576  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  2:15.72   
45  690  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  2:15.78   
46  972  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  25 m  2:15.79   
47  39  LOSITO ASIA  2004  G SPORT VI    25 m  2:16.00   
48  587  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:16.08   
49  408  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  2:16.22   
50  356  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  2:16.25   
51  129  Hein Sofia  2004  GÖTEBORG  BY7804  25 m  2:16.30   
52  869  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  2:16.46   
53  21  di Marco Sara  2000  G SPORT VI  LAZ 064617  25 m  2:16.54   
54  940  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  2:16.56   
55  799  Lindhe Maya  2000  SÖDERTÖRN  BK3800  50 m  2:16.85   
56  805  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  2:17.02   
57  929  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  2:17.26   
58  836  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  2:17.37   
59  176  Thonander Felicia  2001  GÖTEBORG  AC8801  25 m  2:17.66   
60  901  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  2:17.77   
61  784  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  2:17.80   
62  598  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:18.10   
63  871  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  2:18.11   
64  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    50 m  2:18.18   
65  Misund Nora  2003  Haldens SK    50 m  2:18.45   
66  730  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  2:18.51   
67  38  MARINELLI NOVELLA  2004  G SPORT VI    25 m  2:18.56   
68  870  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  2:18.75   
69  720  Edvardsson Maja  2003  S 02  BH2603  25 m  2:18.80   
70  481  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  2:18.95   
71  814  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  2:19.02   
72  412  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  2:19.14   
73  331  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  25 m  2:19.42   
74  728  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  2:19.67   
75  487  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  2:19.69   
76  945  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  2:19.87   
77  423  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  2:19.91   
78  432  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  2:19.94   
79  114  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:19.97   
80  82  Graceffa Giorgia  2003  G SPORT VI    50 m  2:20.01   
81  24  Santoni Mary  2005  G SPORT VI    25 m  2:20.17   
82  937  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  2:20.55   
83  543  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  2:20.72   
84  700  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  25 m  2:20.76   
85  223  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  2:20.77   
86  960  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  2:20.89   
87  893  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  2:21.01   
88  192  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  2:21.07   
89  853  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  2:21.26   
90  833  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:21.36   
91  792  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  50 m  2:21.39   
92  800  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  25 m  2:21.74   
93  778  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  2:21.95   
94  948  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  2:22.35   
95  203  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  2:22.42   
96  818  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  2:22.69   
97  742  Svantesson Agnes  2001  S 02  AM2201  25 m  2:22.73   
98  343  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  25 m  2:22.75   
99  469  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  2:22.79   
100  138  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  2:22.84   
101  986  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  25 m  2:13.26  RES 
102  160  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG  BX2693  25 m  2:22.84  RES 
103  756  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  2:22.99  RES 
104  133  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  2:23.19  RES 
105  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    50 m  2:23.65  RES 
106  899  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  2:23.88  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
540  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  48.73   
724  Ghirmai Efrem  1996  S 02  AC1396  25 m  50.40   
968  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  25 m  51.37   
580  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  51.94   
327  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  52.59   
357  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  25 m  52.59   
647  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  52.69   
963  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  25 m  52.71   
72  Gonsholt Molteberg Sindre  1999  Ski SK    50 m  53.26   
10  920  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM  AT5399  25 m  53.38   
11  621  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  53.48   
12  592  Persson Martin  1992  MASS  AC2792  25 m  53.65   
13  958  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  53.80   
14  68  Timmer Endal David  2000  Ski SK    50 m  54.12   
15  964  Eriksson Niclas  1998  SPIF SF  AL2398  25 m  54.31   
16  973  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  25 m  54.52   
17  712  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  25 m  54.57   
18  900  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  54.76   
19  338  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  54.77   
20  575  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  55.00   
21  902  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  55.01   
22  302  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  25 m  55.02   
23  593  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  55.73   
24  934  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  55.83   
25  465  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  56.23   
26  260  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  25 m  56.49   
27  907  Juliusson Erik  1998  ÄNGELHOLM  AQ2798  25 m  56.57   
28  314  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  56.71   
29  74  Hogne Oseth Lars  1999  Ski SK    50 m  56.73   
30  962  Buchli Kenzo  2000  SPIF SF  AL0700  25 m  56.92   
31  659  Sandström-Karlsson Matthias  1998  NKK  AL3598  25 m  56.94   
32  263  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  56.98   
33  499  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  57.10   
34  613  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  57.14   
35  697  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  50 m  57.51   
36  847  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  57.51   
37  802  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  57.57   
38  970  Norberg Christian  1998  SPIF SF  AD6398  25 m  57.78   
39  683  Johansson Herman  2000  OSKARSHAMN  AC7300  50 m  57.79   
40  303  Werner Jakob  2000  KARLSKRONA  AN3100  25 m  58.17   
41  895  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  25 m  58.55   
42  550  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  58.62   
43  545  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  58.86   
44  952  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  59.11   
45  828  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  59.66   
46  69  Halås Tobias Aarum  1999  Ski SK    50 m  59.95   
47  80  Aas Johannes  2000  Ski SK    50 m  59.95   
48  361  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m  1:00.24   
49  495  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  1:00.68   
50  843  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:00.68   
51  850  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  1:02.90  RES 
52  102  Andersson Niklas  1988  GÖTEBORG  AQ1788  50 m  1:17.64  RES 
16 - 17 år 
10  Melberg Christer  2001  Haldens SK    50 m  52.67   
874  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  52.91   
443  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  25 m  53.45   
636  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  53.62   
772  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  53.90   
33  Gagliardi Matteo  2002  G SPORT VI  LAZ059038  25 m  53.97   
969  Nilsson-Deya Tyrone  2001  SPIF SF  AS7901  25 m  54.04   
775  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  54.93   
804  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  55.10   
10  766  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  55.34   
11  484  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  55.68   
12  644  Kernen Emil  2002  NKK  AC7702  25 m  55.80   
13  703  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  55.80   
14  883  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  55.93   
15  278  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  25 m  55.98   
16  791  Gutierrez Johan  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  25 m  56.02   
17  941  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  56.13   
18  196  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  25 m  56.39   
19  319  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  56.49   
20  49  AMITRANO LORENZO  2002  G SPORT VI    25 m  56.50   
21  480  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  56.82   
22  959  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  56.98   
23  944  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  57.09   
24  67  Bomholt Larsen Villads  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  57.37   
25  71  Meilvåg Jacob  2001  Ski SK    50 m  57.39   
26  489  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  57.44   
27  454  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  57.53   
28  250  Helgesson Gusten  2002  KALMAR SS  AR3302  25 m  57.69   
29  341  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  25 m  57.75   
30  120  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  57.81   
31  556  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  57.86   
32  601  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  57.90   
33  106  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  58.17   
34  563  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  58.39   
35  410  Björkman Edward  2002  SK LAXEN  AS2302  25 m  58.56   
36  813  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  25 m  58.82   
37  166  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  58.91   
38  880  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  59.11   
39  46  VENTURA FRANCESCO  2001  G SPORT VI    25 m  59.18   
40  889  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  59.25   
41  547  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  59.47   
42  294  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  59.51   
43  496  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  59.58   
44  834  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  25 m  59.66   
45  409  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  59.68   
46  567  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  59.68   
47  292  Micin Dennis  2002  KARLSKRONA  AX3902  25 m  59.71   
48  396  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  59.76   
49  795  Jonsson Gustav  2002  SÖDERTÖRN  AG6502  25 m  59.89   
50  280  Bergelin Oscar  2001  KARLSKRONA  AC3901  25 m  1:00.01   
51  315  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  1:00.35  RES 
52  583  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:00.39  RES 
53  12  Aalbu Sander  2001  Haldens SK    50 m  1:00.46  RES 
54  430  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  1:00.92  RES 
14 - 15 år 
194  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  54.48   
264  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  54.95   
276  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  55.15   
873  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  55.41   
796  Kvist Mattias  2003  SÖDERTÖRN  AB5503  25 m  56.06   
619  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  56.19   
879  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  56.23   
557  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  25 m  56.50   
681  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  56.53   
10  230  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  56.61   
11  746  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  57.03   
12  922  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  57.06   
13  213  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  57.27   
14  523  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  57.65   
15  904  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  57.68   
16  574  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  57.87   
17  809  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  57.96   
18  458  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  58.08   
19  649  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  58.56   
20  693  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  58.68   
21  898  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  59.06   
22  214  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  59.11   
23  91  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  59.13   
24  794  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  59.22   
25  848  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  59.27   
26  28  de Maio Daniele  2004  G SPORT VI    25 m  59.37   
27  863  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  59.37   
28  745  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  59.59   
29  602  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  59.74   
30  757  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  59.83   
31  608  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  59.93   
32  886  Eriksson Alvin  2003  VÄXJÖ SS  AQ3703  25 m  59.95   
33  304  Wrenne Hannes  2004  KARLSKRONA  AC4304  25 m  59.96   
34  868  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:00.22   
35  936  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  1:00.22   
36  767  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:00.26   
37  827  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:00.61   
38  717  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  25 m  1:00.76   
39  633  Basov Sergej  2003  NKK  BA8103  25 m  1:00.80   
40  500  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:00.83   
41  786  Björklund Liam  2003  SÖDERTÖRN  AB6503  25 m  59.87  RES 
42  34  Zagari Andrea  2004  G SPORT VI  LAZ083449  25 m  1:00.25  RES 
43  951  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:00.84  RES 
44  864  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  25 m  1:00.96  RES 
45  29  Donati Alessio  2004  G SPORT VI  LAZ 086751  25 m  1:00.98  RES 
46  734  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  25 m  1:00.99  RES 
47  600  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:01.18  RES 
13 år och yngre 
231  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  57.19   
921  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  59.80   
806  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  59.89   
527  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:00.84   
190  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  1:01.96   
382  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m  1:02.15   
663  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  1:02.16   
248  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  1:02.31   
862  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:02.82   
10  208  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  25 m  1:02.94   
11  519  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:03.14   
12  793  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:03.28   
13  910  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  1:03.50   
14  522  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:04.10   
15  845  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:04.37   
16  597  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:05.30   
17  433  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:05.77   
18  838  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  1:07.00   
19  89  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:07.11   
20  456  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  1:07.56   
21  380  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  1:07.85   
22  829  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:08.24   
23  485  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  1:08.36   
24  654  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  1:09.12   
25  641  Hellman Jacob  2006  NKK  AF0506  25 m  1:09.22   
26  810  Tapia Danér Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:09.36   
27  855  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  1:09.86   
28  568  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:09.95   
29  229  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  25 m  1:10.00   
30  897  Flodmark Emil  2006  ÄNGELHOLM  AB7906  25 m  1:10.03   
31  584  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:10.45  RES 
32  459  Ericsson Elvis  2005  LASS  AG0105  25 m  1:10.75  RES 
33  851  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  1:10.77  RES 
34  283  Gladher Axel  2006  KARLSKRONA  AA1106  25 m  1:11.52  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
5_S
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
938  Eriksson Jessica  1993  UDDEVALLA  AT2293  25 m  1:06.04   
774  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  1:09.72   
664  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  1:10.10   
285  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  1:10.87   
933  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:14.44   
955  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:15.54   
652  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:15.56   
375  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  1:16.80   
299  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  25 m  1:17.30   
10  Oseland Aurora  2000  Haldens SK    50 m  1:18.26   
11  542  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  1:18.29   
12  251  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1:20.56   
13  313  Broner Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  25 m  1:22.90   
14  467  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  1:23.59   
15  321  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  25 m  1:28.47   
16  139  Kaldrup Malin  2000  GÖTEBORG  AA1600  25 m  1:29.36  RES 
17  860  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  50 m  2:03.80  RES 
16 - 17 år 
777  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:10.95   
589  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:11.62   
966  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  1:12.11   
890  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  1:12.55   
696  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:12.88   
406  Axelsson-Wiesel Edith  2002  SK LAXEN  AO3602  25 m  1:13.24   
826  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:13.27   
645  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:13.50   
764  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:13.95   
10  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    50 m  1:14.13   
11  206  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  1:15.02   
12  903  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  1:15.18   
13  930  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  1:15.64   
14  114  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:15.86   
15  474  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  1:16.19   
16  854  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  1:16.34   
17  719  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  25 m  1:16.37   
18  237  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  25 m  1:16.79   
19  498  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:16.87   
20  435  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:17.16   
21  266  Wolfgang Tilde  2001  KALMAR SS  AH7601  25 m  1:17.17   
22  771  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:17.25   
23  407  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  1:17.51   
24  812  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  1:17.51   
25  967  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  1:17.71   
26  284  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  1:17.92   
27  226  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  1:17.97   
28  446  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:18.13   
29  418  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:18.14   
30  576  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:18.70   
31  504  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:18.95   
32  243  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  25 m  1:19.12   
33  242  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  25 m  1:19.50   
34  957  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  1:19.86   
35  573  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:20.93   
36  310  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  25 m  1:20.99  RES 
37  104  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  1:21.32  RES 
38  549  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:24.13  RES 
39  566  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  1:25.39  RES 
14 - 15 år 
43  MAOLONI SILVIA  2004  G SPORT VI    25 m  1:13.56   
40  Bonanno Rebecca Maria  2003  G SPORT VI    25 m  1:13.59   
788  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:14.06   
472  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:14.25   
408  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  1:14.70   
265  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  1:14.80   
814  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:15.37   
528  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:15.66   
562  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:15.73   
10  853  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  1:15.77   
11  780  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:16.16   
12  960  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:16.81   
13  762  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  1:17.12   
14  565  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:18.12   
15  491  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  1:18.57   
16  893  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  1:18.57   
17  525  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  1:18.78   
18  39  LOSITO ASIA  2004  G SPORT VI    25 m  1:18.88   
19  416  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  1:19.13   
20  876  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  1:19.66   
21  778  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  1:19.68   
22  27  Anagni Arianna  2004  G SPORT VI    25 m  1:20.29   
23  740  Skanse Lova  2003  S 02  BS0203  25 m  1:20.39   
24  340  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  25 m  1:20.98   
25  877  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:21.04   
26  478  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:21.05   
27  596  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  1:21.21   
28  914  Renström Caisa  2004  ÄNGELHOLM  AH8404  25 m  1:21.46   
29  782  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  1:21.60   
30  225  Raihle Svea  2004  HS  AP0204  25 m  1:21.76   
31  224  Philipsson Eriksson Filippa  2003  HS  AX7203  25 m  1:21.87   
32  30  Riccardi Chiara  2003  G SPORT VI  LAZ 073318  25 m  1:22.00   
33  308  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  25 m  1:22.02   
34  122  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  1:22.04   
35  392  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:22.35   
36  41  URSO ALICE MARIA  2003  G SPORT VI    25 m  1:22.47   
37  15  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    50 m  1:22.50   
38  785  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  1:22.55   
39  329  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  1:22.60   
40  694  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:22.92   
41  529  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  1:22.93   
42  552  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  1:23.61   
43  412  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:24.02   
44  784  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  1:24.05   
45  470  Heimdahl Elin  2004  LASS  BN5404  25 m  1:24.10   
46  616  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:24.26   
47  634  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:24.44   
48  730  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:24.59   
49  536  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  1:25.13   
50  896  Andersson Victoria  2003  ÄNGELHOLM  BP7803  25 m  1:25.18   
51  841  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  1:25.27  RES 
52  961  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  1:25.93  RES 
53  585  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:26.08  RES 
54  297  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  1:26.20  RES 
55  985  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  1:26.50  RES 
13 år och yngre 
787  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:15.74   
44  AMATI SOFIA  2005  G SPORT VI    25 m  1:17.04   
26  Simonetti Emma  2005  G SPORT VI    25 m  1:17.60   
197  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  1:18.39   
25  de Bernardini Flavia  2005  G SPORT VI    25 m  1:18.40   
207  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  1:18.40   
394  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:19.46   
316  Dahlgren Lina  2005  KUNGSBACKA  AD8805  25 m  1:19.48   
783  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  1:20.27   
10  878  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:21.18   
11  929  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:21.22   
12  193  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  25 m  1:21.24   
13  642  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:21.30   
14  135  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:22.29   
15  445  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:24.07   
16  852  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:24.34   
17  468  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  1:25.60   
18  832  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:26.21   
19  872  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  1:26.72   
20  219  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  1:28.00   
21  591  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:28.07   
22  711  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  1:28.61   
23  518  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  1:28.75   
24  715  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:28.77   
25  501  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  25 m  1:29.38   
26  100  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:29.58   
27  444  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  1:29.58   
28  295  Nilsson Lovisa  2006  KARLSKRONA  AA0606  25 m  1:29.60   
29  204  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:30.28   
30  532  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  1:31.13   
31  695  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  1:31.72   
32  461  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  1:31.78   
33  909  Ljungerud Leah  2006  ÄNGELHOLM  AC8406  25 m  1:32.21   
34  298  Ramström-Andersson Myra  2005  KARLSKRONA  AC3605  25 m  1:32.70   
35  908  Larsson Anna  2006  ÄNGELHOLM  AM1806  25 m  1:33.48   
36  691  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  1:33.65   
37  692  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  1:34.05   
38  115  Eklund Elma  2005  GÖTEBORG  AG5205  25 m  1:34.16   
39  665  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  25 m  1:34.71   
40  350  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m  1:34.80   
41  859  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:34.96   
42  186  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  1:35.02   
43  679  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN  AG3805  25 m  1:36.45   
44  603  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  1:36.52   
45  169  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  1:36.62   
46  221  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  1:37.00   
47  916  Stenmark Tilda  2007  ÄNGELHOLM  AP9807  25 m  1:37.27   
48  739  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  1:37.59   
49  209  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  25 m  1:37.74   
50  311  Berlin Rebecka  2005  KUNGSBACKA  AX4605  50 m  1:38.00   
51  989  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  ax3805  25 m  1:19.64  RES 
52  45  Bertolino Sara  2005  G SPORT VI    25 m  1:25.25  RES 
53  913  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  1:38.23  RES 
54  212  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  25 m  1:39.05  RES 
55  312  Blomberg Klara  2005  KUNGSBACKA  BE9805  50 m  1:39.45  RES 
56  124  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:40.02  RES 
57  134  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  1:40.04  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
6_S
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
946  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  27.17   
958  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  29.37   
540  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  29.61   
78  Martin Trandem Hans  1998  Ski SK    50 m  29.73   
907  Juliusson Erik  1998  ÄNGELHOLM  AQ2798  25 m  29.74   
403  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  30.34   
638  Eriksson Axel  1998  NKK  AM5598  25 m  30.46   
420  Ledin Janne  1994  SK LAXEN  AR7994  25 m  30.69   
621  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  30.90   
10  314  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  30.97   
11  244  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  31.01   
12  592  Persson Martin  1992  MASS  AC2792  25 m  31.01   
13  952  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  31.13   
14  252  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  31.20   
15  648  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  31.55   
16  850  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  31.55   
17  843  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  32.09   
18  107  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  32.25   
19  773  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  32.25   
20  920  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM  AT5399  25 m  32.49   
21  971  Ohlsson Esbjörn  1996  SPIF SF  AL5196  25 m  32.82   
22  900  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  32.90   
23  386  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  33.14   
24  895  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  25 m  33.49   
25  550  Eriksson Elias  1994  MASS  AL7794  25 m  33.81   
26  80  Aas Johannes  2000  Ski SK    50 m  34.13   
27  361  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  25 m  34.53   
28  69  Halås Tobias Aarum  1999  Ski SK    50 m  35.34   
29  683  Johansson Herman  2000  OSKARSHAMN  AC7300  50 m  35.78   
30  545  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  36.41   
31  495  Staaf Albin  2000  LASS  AO8700  25 m  36.45  RES 
16 - 17 år 
71  Meilvåg Jacob  2001  Ski SK    50 m  30.44   
835  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  30.89   
120  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  31.45   
256  Lingström Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  31.46   
315  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  31.51   
319  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  31.54   
48  LOMBARDI MATTEO PASQUALE  2002  G SPORT VI    25 m  31.61   
484  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  31.62   
941  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  31.84   
10  636  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  31.92   
11  883  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  32.39   
12  257  Loo Alexander  2001  KALMAR SS  AH7501  25 m  32.62   
13  396  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  32.65   
14  969  Nilsson-Deya Tyrone  2001  SPIF SF  AS7901  25 m  32.71   
15  547  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  33.02   
16  106  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  33.18   
17  253  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  33.41   
18  496  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  33.57   
19  813  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  25 m  33.63   
20  235  Öhman Daniel  2002  HS  AL9302  25 m  33.95   
21  278  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  25 m  33.97   
22  887  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  34.00   
23  844  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  34.28   
24  211  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  34.36   
25  567  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  34.40   
26  644  Kernen Emil  2002  NKK  AC7702  25 m  35.03   
27  842  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  35.07   
28  180  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m  35.12   
29  345  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  25 m  35.15   
30  324  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  25 m  35.81   
31  294  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  36.13   
32  789  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  36.56   
33  277  Axelsson Isak  2002  KARLSKRONA  AD6502  25 m  36.70   
34  11  Gundrosen Mathias  2001  Haldens SK    50 m  37.22   
35  14  Forsström Andreas  2002  Haldens SK    50 m  38.39   
36  410  Björkman Edward  2002  SK LAXEN  AS2302  50 m  39.99  RES 
37  118  Elhage Ali  2002  GÖTEBORG  AX4702  25 m  40.16  RES 
14 - 15 år 
801  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  31.55   
746  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  31.90   
91  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  32.26   
864  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  25 m  32.38   
47  Gregoletto Dario  2003  G SPORT VI    25 m  32.69   
304  Wrenne Hannes  2004  KARLSKRONA  AC4304  25 m  32.76   
195  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  25 m  33.36   
904  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  33.68   
608  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  33.80   
10  458  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  33.88   
11  693  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  34.00   
12  734  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  25 m  34.10   
13  745  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  34.32   
14  873  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  34.39   
15  214  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  34.63   
16  809  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  34.83   
17  732  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  34.87   
18  898  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  34.92   
19  681  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  34.95   
20  553  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  35.33   
21  848  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  35.44   
22  786  Björklund Liam  2003  SÖDERTÖRN  AB6503  25 m  35.52   
23  187  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  25 m  35.90   
24  600  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  35.98   
25  301  Svensson William  2003  KARLSKRONA  AB9103  25 m  36.06   
26  535  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  36.11   
27  453  Axelsson David  2004  LASS  AC3704  25 m  36.52   
28  923  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  36.56   
29  326  Johansson Alexander  2004  KUNGSBACKA  AV1504  25 m  36.61   
30  633  Basov Sergej  2003  NKK  BA8103  25 m  36.88   
31  757  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  36.99   
32  17  Dahl Arthur  2003  Haldens SK    50 m  37.09   
33  411  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  37.22   
34  577  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  25 m  37.31   
35  790  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  37.57   
36  318  Ekholm Fredrik  2004  KUNGSBACKA  AN2904  25 m  38.06   
37  886  Eriksson Alvin  2003  VÄXJÖ SS  AQ3703  25 m  38.08   
38  704  Kjellgren David  2004  S 77  AI4504  25 m  38.29   
39  538  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  38.33   
40  708  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  38.70   
41  384  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  39.36   
42  79  Underland Georg  2004  Ski SK    50 m  39.58   
43  95  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  39.59   
44  950  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  39.94   
45  101  Wåhlén Emil  2004  GRUMS SS  AF3104  25 m  40.05   
46  741  Sköld Olle  2004  S 02  AR6904  25 m  40.20  RES 
13 år och yngre 
190  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  33.68   
921  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  34.86   
806  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  36.55   
663  Ullstrand David  2005  NKK  AB2505  25 m  36.61   
862  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  37.87   
89  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  38.52   
441  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  38.88   
810  Tapia Danér Alex  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  39.19   
229  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  25 m  39.58   
10  855  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  40.05   
11  910  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  40.24   
12  597  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  40.31   
13  433  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  40.39   
14  328  Johansson Noah  2005  KUNGSBACKA  AP0705  25 m  41.38   
15  456  Daremo Robin  2005  LASS  AP3105  25 m  41.50   
16  654  Norén William  2006  NKK  AD5106  25 m  41.51   
17  631  Andersson Erik  2005  NKK  AC8105  25 m  41.72   
18  733  Näs Love  2005  S 02  AN2905  25 m  42.12   
19  737  Shafie Jonas  2006  S 02  AF6906  25 m  42.42   
20  838  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  42.59   
21  283  Gladher Axel  2006  KARLSKRONA  AA1106  25 m  42.97   
22  897  Flodmark Emil  2006  ÄNGELHOLM  AB7906  25 m  43.09   
23  459  Ericsson Elvis  2005  LASS  AG0105  25 m  43.56   
24  584  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  43.65   
25  143  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  44.16   
26  485  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  44.79   
27  753  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  44.93   
28  142  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  45.86   
29  334  Nystedt Love  2005  KUNGSBACKA  AK4305  25 m  46.10   
30  59  Wilhelmsson Aron  2005  Haldens SK    50 m  46.28   
31  145  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  46.28   
32  758  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  46.36   
33  568  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  50 m  46.49   
34  178  Ulvdal Erik  2005  GÖTEBORG  AT8905  25 m  46.62   
35  579  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  48.09   
36  201  Jansons Milton  2005  HS  AU9905  25 m  48.27   
37  220  Palm Wille  2005  HS  AN4105  25 m  49.20   
38  564  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  50 m  50.01   
39  20  Bigum Andreas  2005  Haldens SK    50 m  50.06   
40  105  Bober Jakub  2007  GÖTEBORG  AM2907  25 m  50.09   
41  113  de Jonge Viktor  2007  GÖTEBORG  AK1507  25 m  50.43  RES 
42  127  Hassellöf Pål  2006  GÖTEBORG  AM8506  25 m  51.83  RES 
43  978  Meisel Oliver  2006  ANGERED  AM6106  25 m  52.11  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
7_S
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
609  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:03.04   
931  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:05.48   
261  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  1:05.69   
116  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:07.19   
464  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  1:07.43   
824  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  1:08.70   
375  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  1:09.03   
483  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  1:09.15   
389  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  1:15.15   
10  144  Lindberg Pernilla  1994  GÖTEBORG  BA7694  50 m  1:15.80   
11  21  di Marco Sara  2000  G SPORT VI  LAZ 064617  25 m  1:16.04   
12  251  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1:18.36   
13  490  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  1:18.38   
16 - 17 år 
559  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:04.67   
435  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:04.91   
816  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  1:05.01   
769  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:05.08   
768  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  1:05.14   
300  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  1:05.29   
421  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:05.44   
477  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:06.06   
466  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:06.34   
10  972  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  25 m  1:06.75   
11  822  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:07.11   
12  35  ALTOBELI SARA  2002  G SPORT VI    25 m  1:07.13   
13  777  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:07.13   
14  151  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:07.17   
15  63  Menck Nielsen Mathilde  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  1:07.67   
16  915  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  1:07.79   
17  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    50 m  1:07.88   
18  966  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  1:08.40   
19  807  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  1:09.00   
20  918  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  1:09.07   
21  640  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:09.10   
22  890  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  1:09.11   
23  543  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  1:09.31   
24  424  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  1:09.40   
25  803  Nilsson Amanda  2002  SÖDERTÖRN  BS9202  25 m  1:09.41   
26  935  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:09.44   
27  226  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  1:09.46   
28  867  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  1:09.51   
29  645  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:09.79   
30  36  Cruciani Bianca  2001  G SPORT VI    25 m  1:09.80   
31  830  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  1:09.81   
32  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    50 m  1:10.10   
33  254  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  1:10.10   
34  446  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:10.10   
35  131  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  1:10.52   
36  698  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  1:10.61   
37  448  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:11.01   
38  763  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  1:11.23  RES 
39  742  Svantesson Agnes  2001  S 02  AM2201  25 m  1:11.25  RES 
40  168  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:11.33  RES 
41  291  Ljungcrantz Emma  2001  KARLSKRONA  AR7401  25 m  1:11.39  RES 
42  727  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  25 m  1:11.42  RES 
14 - 15 år 
37  SCARPITTI CARLOTTA  2004  G SPORT VI    25 m  1:03.47   
479  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:04.50   
494  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:04.54   
885  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  1:06.39   
265  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  1:06.61   
43  MAOLONI SILVIA  2004  G SPORT VI    25 m  1:06.76   
587  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  1:06.93   
558  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:06.96   
805  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  1:07.05   
10  434  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  1:07.38   
11  22  Silvestro Sara  2003  G SPORT VI  LAZ 071937  25 m  1:07.86   
12  709  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  1:07.96   
13  528  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:08.50   
14  598  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:08.65   
15  472  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:09.61   
16  776  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:09.74   
17  27  Anagni Arianna  2004  G SPORT VI    25 m  1:09.77   
18  901  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  1:09.84   
19  839  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  1:10.02   
20  870  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  1:10.15   
21  565  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  1:10.20   
22  82  Graceffa Giorgia  2003  G SPORT VI    50 m  1:10.99   
23  38  MARINELLI NOVELLA  2004  G SPORT VI    25 m  1:11.01   
24  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    50 m  1:11.34   
25  133  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  1:11.47   
26  785  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  1:11.49   
27  377  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  1:11.67   
28  899  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:11.71   
29  478  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:12.24   
30  415  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  1:12.35   
31  833  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:12.35   
32  481  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:12.37   
33  502  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  25 m  1:12.46   
34  179  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:12.74   
35  871  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  1:12.82   
36  223  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  1:13.45   
37  877  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:13.72   
38  617  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  1:13.84   
39  730  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  1:14.12   
40  945  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  25 m  1:14.13   
41  986  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  25 m  1:10.76  RES 
42  462  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:14.64  RES 
43  457  Dehgani Maria  2003  LASS  BX0603  25 m  1:14.69  RES 
44  356  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  1:14.87  RES 
45  517  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:15.27  RES 
46  747  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  1:15.34  RES 
13 år och yngre 
787  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:06.13   
929  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:09.05   
192  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  1:10.13   
25  de Bernardini Flavia  2005  G SPORT VI    25 m  1:10.25   
878  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:11.83   
189  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  1:12.32   
289  Lindén Siri  2005  KARLSKRONA  AF2205  25 m  1:13.00   
726  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:13.21   
832  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:13.28   
10  475  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  1:14.04   
11  744  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:14.91   
12  135  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  1:15.53   
13  476  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  1:15.55   
14  948  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  1:16.30   
15  207  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  1:16.69   
16  642  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:17.06   
17  913  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  1:17.75   
18  387  Pettersson My  2006  LANDSKRONA  AF2206  25 m  1:17.80   
19  92  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  1:18.31   
20  193  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  25 m  1:18.63   
21  468  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  1:19.55   
22  715  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:19.55   
23  393  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  1:20.24   
24  378  Ekberg Moa  2006  LANDSKRONA  AF4406  25 m  1:20.40   
25  779  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  1:20.66   
26  943  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  1:20.71   
27  394  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:21.46   
28  381  Jensen Maja  2006  LANDSKRONA  BA4606  25 m  1:22.58   
29  473  Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  1:22.89   
30  204  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:23.47   
31  852  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:23.65   
32  298  Ramström-Andersson Myra  2005  KARLSKRONA  AC3605  25 m  1:23.67   
33  205  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  1:23.73   
34  939  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  25 m  1:24.35   
35  531  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:24.96   
36  98  Busacca Hjärtquist Anna  2005  GRUMS SS  AH4605  25 m  1:25.25   
37  718  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  25 m  1:25.54   
38  953  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  1:25.60   
39  908  Larsson Anna  2006  ÄNGELHOLM  AM1806  25 m  1:25.61   
40  295  Nilsson Lovisa  2006  KARLSKRONA  AA0606  25 m  1:25.63   
41  989  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  ax3805  25 m  1:18.75  RES 
42  391  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  1:27.14  RES 
43  916  Stenmark Tilda  2007  ÄNGELHOLM  AP9807  25 m  1:29.99  RES 
44  591  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  1:31.14  RES 
45  210  Lindberg Annika  2005  HS  BD5405  25 m  1:31.86  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
8_S
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
968  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  25 m  54.53   
580  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  55.24   
647  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  55.95   
68  Timmer Endal David  2000  Ski SK    50 m  56.55   
540  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  57.98   
648  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  59.01   
902  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  1:02.28   
263  Svensson Garri  2000  KALMAR SS  AL4300  25 m  1:02.88   
575  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  25 m  1:03.51   
10  593  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:03.94   
11  499  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  25 m  1:04.21   
12  828  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  1:05.52   
13  545  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  1:05.67   
14  74  Hogne Oseth Lars  1999  Ski SK    50 m  1:05.78   
15  338  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  25 m  1:06.00   
16  847  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  1:08.73   
17  962  Buchli Kenzo  2000  SPIF SF  AL0700  50 m  1:08.93   
18  303  Werner Jakob  2000  KARLSKRONA  AN3100  25 m  1:09.77   
19  260  Raunio Frank  2000  KALMAR SS  AA3700  50 m  1:12.87   
20  973  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  50 m     
16 - 17 år 
835  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  56.00   
874  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  58.66   
644  Kernen Emil  2002  NKK  AC7702  25 m  58.93   
947  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:02.27   
889  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  25 m  1:02.80   
765  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  1:02.83   
601  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:02.90   
707  Pettersson Jens  2001  S 77  AG9101  25 m  1:04.11   
256  Lingström Carl  2002  KALMAR SS  AN7902  25 m  1:04.14   
10  66  Heeno Rasmussen Johan  2002  HELSINGØR  0259AG  50 m  1:04.85   
11  703  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  1:05.47   
12  49  AMITRANO LORENZO  2002  G SPORT VI    25 m  1:05.66   
13  180  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m  1:05.90   
14  341  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  25 m  1:05.93   
15  772  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:06.09   
16  944  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  1:06.21   
17  583  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:07.89   
18  563  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:08.06   
19  875  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:08.37   
20  196  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  25 m  1:08.63   
21  880  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  1:09.27   
22  166  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:09.65   
23  409  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  1:10.18   
24  430  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  1:10.57   
25  789  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  1:10.59   
26  211  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  1:10.78   
27  376  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:10.97   
28  200  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  25 m  1:11.48   
29  75  Rahm Lukas  2002  Ski SK    50 m  1:12.40   
30  280  Bergelin Oscar  2001  KARLSKRONA  AC3901  25 m  1:12.42   
31  292  Micin Dennis  2002  KARLSKRONA  AX3902  25 m  1:13.79  RES 
32  277  Axelsson Isak  2002  KARLSKRONA  AD6502  25 m  1:13.86  RES 
14 - 15 år 
809  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:01.84   
276  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:02.52   
619  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:02.60   
681  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  25 m  1:02.92   
922  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  1:03.27   
796  Kvist Mattias  2003  SÖDERTÖRN  AB5503  25 m  1:04.62   
879  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  1:04.78   
904  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  1:05.15   
230  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  1:05.24   
10  213  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  1:05.40   
11  47  Gregoletto Dario  2003  G SPORT VI    25 m  1:05.45   
12  264  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  25 m  1:06.35   
13  301  Svensson William  2003  KARLSKRONA  AB9103  25 m  1:06.38   
14  574  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:06.43   
15  721  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  25 m  1:07.33   
16  868  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:07.55   
17  746  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  1:07.62   
18  28  de Maio Daniele  2004  G SPORT VI    25 m  1:08.01   
19  523  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  1:08.21   
20  500  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:08.50   
21  455  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:08.54   
22  29  Donati Alessio  2004  G SPORT VI  LAZ 086751  25 m  1:08.60   
23  497  Stahre Markus  2004  LASS  AR0904  25 m  1:08.72   
24  91  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  1:09.06   
25  600  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:09.23   
26  194  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  1:09.25   
27  732  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  1:09.26   
28  917  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  25 m  1:09.58   
29  827  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:10.02   
30  602  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:10.12   
31  330  Kvarnlöf Hektor  2004  KUNGSBACKA  AT0504  25 m  1:10.65   
32  411  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  1:11.07   
33  657  Petrovic Nikola  2004  NKK  AF5704  25 m  1:11.26   
34  713  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  1:11.37   
35  18  Strand Jens William  2003  Haldens SK    50 m  1:11.57   
36  716  Chen Kevin  2004  S 02  AZ2504  25 m  1:12.00   
37  610  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:12.34   
38  684  Karlsson Edvin  2004  OSKARSHAMN  AO3904  25 m  1:12.73   
39  951  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  1:13.20   
40  705  Meurling William  2004  S 77  AG9704  25 m  1:13.38   
41  990  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  ar2703  25 m  1:12.04  RES 
42  571  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  25 m  1:13.40  RES 
43  218  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  1:13.42  RES 
44  538  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:13.42  RES 
45  388  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:13.95  RES 
46  722  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  25 m  1:13.98  RES 
13 år och yngre 
231  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  1:07.81   
806  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:08.12   
845  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:10.81   
208  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  25 m  1:11.58   
248  Fransson Hugo  2005  KALMAR SS  AA4105  25 m  1:12.00   
519  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:12.24   
793  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:12.42   
798  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:12.78   
527  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:13.37   
10  380  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  1:14.05   
11  433  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:14.19   
12  862  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:14.76   
13  829  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:17.26   
14  89  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  1:18.56   
15  485  Lundqvist Robin  2005  LASS  AC4505  25 m  1:19.46   
16  229  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  25 m  1:19.75   
17  641  Hellman Jacob  2006  NKK  AF0506  25 m  1:20.03   
18  838  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  1:20.50   
19  851  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  25 m  1:20.72   
20  597  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:20.82   
21  897  Flodmark Emil  2006  ÄNGELHOLM  AB7906  25 m  1:21.33   
22  584  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:22.06   
23  758  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  1:22.87   
24  733  Näs Love  2005  S 02  AN2905  25 m  1:23.16   
25  459  Ericsson Elvis  2005  LASS  AG0105  25 m  1:24.83   
26  568  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:25.05   
27  753  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:28.03   
28  881  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG  AB1305  25 m  1:28.06   
29  142  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  1:29.23   
30  143  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  1:30.65   
31  220  Palm Wille  2005  HS  AN4105  25 m  1:30.67  RES 
32  564  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m  1:30.85  RES 
33  59  Wilhelmsson Aron  2005  Haldens SK    50 m  1:31.08  RES 
34  199  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  25 m  1:31.97  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
10_S
Gren 10, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
623  Mass Mix 1  MASS    50 m  1:39.34   
506  Lass Mix Lag 1  LASS    50 m  1:41.63   
271  Kalmar SS Mix [1916]  KALMAR SS    25 m  1:42.40   
438  SK Laxen Mix  SK LAXEN    25 m  1:42.41   
627  Mass Mix 2  1988  MASS    50 m  1:42.91   
371  Kungälv Mix  KUNGÄLV    25 m  1:43.00   
305  Karlskrona Mix 1  KARLSKRONA    25 m  1:43.34   
669  Nkk Mix Lag 1  NKK    25 m  1:43.59   
748  S02 Lag 1  S 02    25 m  1:44.36   
10  306  Karlskrona Mix 2  KARLSKRONA    25 m  1:45.07   
11  925  Ängelholm Mix  ÄNGELHOLM    25 m  1:45.72   
12  856  Varberg Mix Lag 1  1999  VARBERG    25 m  1:46.37   
13  510  Lass Mix Lag 2  LASS    50 m  1:46.48   
14  974  Spif Mix 1  2004  SPIF SF    25 m  1:46.48   
15  670  Nkk Mix Lag 2  NKK    25 m  1:47.10   
16  891  Växjö SS Mix Lag 1  VÄXJÖ SS    25 m  1:47.79   
17  270  Kalmar SS Mix 2[1916]  KALMAR SS    25 m  1:48.44   
18  439  SK Laxen Mix 2  SK LAXEN    25 m  1:49.14   
19  629  Mass Mix 3  MASS    50 m  1:49.27   
20  182  Göteborg 1 Mix  GÖTEBORG    25 m  1:49.92   
21  348  Kungsbacka Lag 1  1974  KUNGSBACKA    25 m  1:50.46   
22  184  Göteborg 2 Mix  GÖTEBORG    25 m  1:50.48   
23  402  Landskrona Mix 1  1988  LANDSKRONA    25 m  1:50.61   
24  926  Ängelholm Mix 1  ÄNGELHOLM    25 m  1:50.82   
25  749  S02 Lag 2  S 02    25 m  1:51.77   
26  51  G Sport Village 1  G SPORT VI    25 m  1:52.00   
27  857  Varberg Mix Lag 2  1999  VARBERG    25 m  1:52.04   
28  892  Växjö SS Mix Lag 2  VÄXJÖ SS    25 m  1:54.58   
29  688  Oskarshamn Mix 1  OSKARSHAMN    25 m  1:54.65   
30  400  Landskrona Mix  1999  LANDSKRONA    25 m  1:55.44   
31  94  Bollnäs SS Mix Lag 1  2001  BOLLNÄS SS    25 m  2:02.35   
32  374  Kungälv Mix Lag 2  KUNGÄLV    25 m  2:08.35   
33  671  Nkk Mix Lag 3  NKK    25 m  1:49.38  RES 
34  512  Lass Mix Lag 3  LASS    50 m  1:50.22  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
11_S
Gren 11, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
245  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  25 m  28.73   
255  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  25 m  29.13   
483  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  29.71   
309  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  30.92   
389  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  31.08   
639  Eriksson Klara  2000  NKK  BE6200  25 m  31.11   
50  LAMBERTI CHIARA  1994  G SPORT VI    25 m  31.53   
723  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  31.54   
325  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  31.92   
10  492  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  32.14   
11  797  Lamb Emily  2000  SÖDERTÖRN  BL0600  25 m  32.44   
12  940  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  32.81   
13  467  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  33.01   
14  160  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG  BX2693  25 m  33.15   
15  824  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  33.16   
16  116  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  33.31   
17  869  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  33.38   
18  365  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  34.00   
19  493  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  35.16   
20  251  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  36.97   
21  139  Kaldrup Malin  2000  GÖTEBORG  AA1600  25 m  37.93  RES 
22  975  Borg Wermäng Regina  1999  ANGERED  AG5899  25 m  38.88  RES 
23  860  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m  48.27  RES 
24  987  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m    RES 
16 - 17 år 
Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    50 m  30.33   
559  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  30.78   
435  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  30.83   
967  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  30.83   
811  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  31.22   
254  Karlsson Leia  2002  KALMAR SS  AR2202  25 m  31.29   
903  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  31.34   
972  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  25 m  31.63   
589  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  31.66   
10  300  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  31.71   
11  816  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  31.74   
12  423  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  32.05   
13  918  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  32.07   
14  699  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  25 m  32.18   
15  769  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  32.23   
16  429  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  32.41   
17  643  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  32.47   
18  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    50 m  32.62   
19  432  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  32.78   
20  666  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  32.90   
21  781  Aspberg Michelle  2002  SÖDERTÖRN  AT8402  25 m  33.06   
22  812  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  33.10   
23  162  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  33.31   
24  258  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  33.54   
25  123  Götestam Alice  2001  GÖTEBORG  AI7201  25 m  33.65   
26  504  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  33.65   
27  437  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  33.68   
28  866  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  25 m  33.77   
29  227  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  25 m  33.88   
30  543  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  25 m  34.00   
31  836  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  34.00   
32  112  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  34.03   
33  761  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  34.03   
34  233  Vulic Victoria  2002  HS  BH8402  25 m  34.27   
35  138  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  34.48   
36  426  Stigsson Klara  2001  SK LAXEN  AL0201  25 m  34.48   
37  418  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  34.49   
38  176  Thonander Felicia  2001  GÖTEBORG  AC8801  25 m  34.54   
39  203  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  34.63   
40  290  Lindén Tove  2002  KARLSKRONA  AH8702  25 m  34.66   
41  156  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG  AS8202  25 m  34.80   
42  171  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  34.80   
43  206  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  35.12   
44  424  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  35.18   
45  763  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  35.34   
46  690  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  35.50   
47  915  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  35.55   
48  157  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  35.57   
49  919  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  25 m  35.64   
50  549  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  35.76   
51  700  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  25 m  36.03   
52  274  Alexandersson Tufva  2002  KARLSKRONA  AV9202  25 m  36.15   
53  667  Westerlund Annie  2002  NKK  BI6402  25 m  36.23   
54  566  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  25 m  36.45   
55  158  Palmér Hanna  2002  GÖTEBORG  BR1602  25 m  36.74   
56  803  Nilsson Amanda  2002  SÖDERTÖRN  BS9202  25 m  36.79   
57  296  Nyblom Astrid  2002  KARLSKRONA  AV6402  25 m  36.99   
58  Nordgaard Dorthe  2001  Haldens SK    50 m  37.61   
59  436  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  37.68   
60  137  Johansson Liv  2002  GÖTEBORG  BO0802  25 m  38.59   
61  217  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  25 m  38.61  RES 
62  560  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  38.99  RES 
63  163  Rundström Felicia  2002  GÖTEBORG  BI2402  25 m  39.07  RES 
14 - 15 år 
479  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  29.80   
22  Silvestro Sara  2003  G SPORT VI  LAZ 071937  25 m  31.21   
871  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  31.51   
412  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  32.21   
133  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  32.39   
901  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  32.64   
Misund Nora  2003  Haldens SK    50 m  32.65   
814  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  32.81   
986  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  25 m  32.86   
10  548  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  33.06   
11  390  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  33.21   
12  800  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  25 m  33.47   
13  728  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  33.54   
14  833  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  33.65   
15  558  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  33.70   
16  598  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  33.92   
17  899  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  33.94   
18  462  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  33.95   
19  561  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  34.08   
20  738  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  34.14   
21  596  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  34.15   
22  392  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  34.19   
23  825  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  34.29   
24  565  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  34.34   
25  792  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  34.51   
26  40  Bonanno Rebecca Maria  2003  G SPORT VI    25 m  34.64   
27  616  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  34.67   
28  751  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  34.67   
29  223  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  34.78   
30  714  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  34.92   
31  756  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  35.07   
32  905  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  35.27   
33  841  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  35.52   
34  525  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  35.55   
35  286  Greco Thea  2004  KARLSKRONA  AA4604  25 m  35.56   
36  585  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  35.66   
37  339  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  25 m  35.77   
38  225  Raihle Svea  2004  HS  AP0204  25 m  35.79   
39  526  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  35.88   
40  620  Ylvén Tove  2003  MASS  CA3403  25 m  35.90   
41  743  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  25 m  35.95   
42  586  Nylander Ida  2004  MASS  AW8204  25 m  36.35   
43  893  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  50 m  36.41   
44  38  MARINELLI NOVELLA  2004  G SPORT VI    25 m  36.46   
45  370  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  36.51   
46  415  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  36.58   
47  188  Allard Estelle  2003  HS  AX3203  25 m  36.72   
48  849  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  36.77   
49  837  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m  36.83   
50  552  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  36.87   
51  222  Pettersson Cecilia  2003  HS  AR2803  25 m  37.07   
52  839  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  37.07   
53  785  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  37.16   
54  912  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  37.17   
55  288  Henriksson Ellinor  2003  KARLSKRONA  AC6803  25 m  37.24   
56  130  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  37.37   
57  215  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  37.51   
58  655  Nylander Elin  2003  NKK  BN4203  25 m  37.53   
59  297  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  37.60   
60  332  Martinez Jonsson Klara  2004  KUNGSBACKA  BI4604  25 m  37.60   
61  287  Hansson Filippa  2004  KARLSKRONA  AD8804  25 m  37.71   
62  747  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  37.71   
63  605  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  37.73   
64  216  Nilsson Emma  2004  HS  AO8804  25 m  37.99   
65  599  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  38.06   
66  569  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  38.08   
67  524  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  38.23   
68  551  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  38.24   
69  191  Bengtsson Emmie  2003  HS  BU9203  25 m  38.44   
70  337  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  25 m  38.49   
71  90  Nordqvist Emelie  2003  BOLLNÄS SS  BX8203  25 m  38.52  RES 
72  533  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  38.59  RES 
73  988  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  50 m    RES 
13 år och yngre 
192  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  32.86   
189  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  33.31   
289  Lindén Siri  2005  KARLSKRONA  AF2205  25 m  33.32   
878  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  33.69   
32  Riolo Antonella  2008  G SPORT VI  LAZ 116592  25 m  34.30   
725  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  34.78   
475  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  34.84   
393  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  34.97   
642  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  35.18   
10  779  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  35.25   
11  135  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  35.26   
12  476  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  35.52   
13  205  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  35.77   
14  726  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  35.78   
15  210  Lindberg Annika  2005  HS  BD5405  25 m  35.79   
16  677  Bahtagic Melisa  2005  OSKARSHAMN  AC7405  25 m  35.98   
17  530  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  36.00   
18  909  Ljungerud Leah  2006  ÄNGELHOLM  AC8406  25 m  36.01   
19  916  Stenmark Tilda  2007  ÄNGELHOLM  AP9807  25 m  36.44   
20  715  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  36.56   
21  295  Nilsson Lovisa  2006  KARLSKRONA  AA0606  25 m  36.57   
22  232  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  36.64   
23  395  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA  AB7406  25 m  36.67   
24  92  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  36.71   
25  473  Holmqvist Frida  2005  LASS  BC2405  25 m  36.85   
26  711  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  36.92   
27  84  Thonander Olivia  2005  ALE  AD7605  25 m  36.98   
28  718  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  25 m  37.05   
29  204  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  37.23   
30  859  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  50 m  37.27   
31  209  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  25 m  37.39   
32  546  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  37.55   
33  832  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  37.78   
34  451  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  37.99   
35  391  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  38.06   
36  351  Dagberg Emmy  2005  KUNGÄLV  BH3205  25 m  38.08   
37  744  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  38.28   
38  45  Bertolino Sara  2005  G SPORT VI    25 m  38.49   
39  221  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  38.62   
40  614  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  38.62   
41  692  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  38.62  RES 
42  852  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  38.65  RES 
43  169  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  38.73  RES 
44  665  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  25 m  38.76  RES 
45  913  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  38.77  RES 
46  989  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  ax3805  25 m  38.78  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
12_S
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar 
0 år och äldre: Samuel Törnqvist (1997) 2:07.97 2016-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
647  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  2:04.15   
465  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:04.25   
10  Melberg Christer  2001  Haldens SK    50 m  2:04.44   
327  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  25 m  2:04.89   
621  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:06.35   
33  Gagliardi Matteo  2002  G SPORT VI  LAZ059038  25 m  2:07.35   
973  Åström Alfred  1997  SPIF SF  AP0197  25 m  2:08.40   
593  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:08.86   
965  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  2:09.14   
10  575  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  2:09.71   
11  703  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  2:11.84   
12  48  LOMBARDI MATTEO PASQUALE  2002  G SPORT VI    25 m  2:14.56   
13  450  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  2:15.28   
14  276  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:16.63   
15  902  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  2:17.24   
16  920  Trudov Alexander  1999  ÄNGELHOLM  AT5399  25 m  2:17.96   
17  649  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:19.07   
18  636  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  2:20.02   
19  873  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  2:20.71   
20  613  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:20.96   
21  970  Norberg Christian  1998  SPIF SF  AD6398  25 m  2:21.71   
22  556  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  2:21.83   
23  717  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  25 m  2:21.94   
24  34  Zagari Andrea  2004  G SPORT VI  LAZ083449  25 m  2:23.54   
25  230  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  2:23.75   
26  454  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  2:23.91   
27  574  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:24.01   
28  213  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  2:24.80   
29  303  Werner Jakob  2000  KARLSKRONA  AN3100  25 m  2:25.47   
30  681  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:26.20   
31  721  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  25 m  2:26.53  RES 
32  898  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  25 m  2:27.18  RES 
33  619  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:28.88  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
13_S
Gren 13, 200m Medley Damer 
0 år och äldre: Wilma Johansson (2001) 2:26.04 2016-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
37  SCARPITTI CARLOTTA  2004  G SPORT VI    25 m  2:17.37   
696  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:19.61   
609  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:19.72   
664  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:22.06   
421  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  2:22.83   
774  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  2:23.16   
43  MAOLONI SILVIA  2004  G SPORT VI    25 m  2:24.17   
931  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:24.20   
Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    50 m  2:24.22   
10  126  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  2:24.48   
11  935  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  2:24.54   
12  479  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  2:24.74   
13  777  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:24.76   
14  299  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  25 m  2:24.81   
15  807  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  2:25.65   
16  788  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  2:25.84   
17  494  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  2:26.10   
18  265  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  25 m  2:26.17   
19  890  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  2:27.11   
20  40  Bonanno Rebecca Maria  2003  G SPORT VI    25 m  2:27.93   
21  300  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  2:28.02   
22  587  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:28.19   
23  472  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  2:28.70   
24  885  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  2:28.97   
25  375  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  2:29.04   
26  709  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  2:29.11   
27  23  di Marco Giulia  2003  G SPORT VI    25 m  2:29.41   
28  966  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  2:29.54   
29  787  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:30.02   
30  477  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:30.30   
31  822  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:30.39  RES 
32  114  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:30.40  RES 
33  805  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  2:30.43  RES 
34  528  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:30.60  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
14_S
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar 
0 år och äldre: Daniel Andersson (1997) 2:26.53 2016-04-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
952  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  2:18.00   
580  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  2:20.91   
941  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  2:21.67   
314  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  2:24.57   
91  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  2:26.33   
801  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  2:26.95   
48  LOMBARDI MATTEO PASQUALE  2002  G SPORT VI    25 m  2:29.55   
843  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:30.47   
315  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  25 m  2:32.15   
10  496  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  2:32.54   
11  789  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  2:32.67   
12  195  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  25 m  2:33.29   
13  71  Meilvåg Jacob  2001  Ski SK    50 m  2:33.47   
14  746  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  2:33.95   
15  458  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  2:34.13   
16  319  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  2:34.35   
17  883  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  25 m  2:34.50   
18  106  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  2:34.82   
19  341  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  25 m  2:35.45   
20  523  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  2:35.85   
21  244  Arvidsson Anton  2000  KALMAR SS  AV6500  25 m  2:35.93   
22  608  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:36.15   
23  850  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  2:36.87   
24  547  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  2:37.14   
25  887  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  25 m  2:37.39   
26  813  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  25 m  2:38.41   
27  214  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  2:39.24   
28  47  Gregoletto Dario  2003  G SPORT VI    25 m  2:40.00   
29  396  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  2:40.72   
30  732  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  2:41.75   
31  745  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  2:41.83  RES 
32  386  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  2:43.29  RES 
33  553  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:43.39  RES 
34  904  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  2:43.77  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
15_S
Gren 15, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
938  Eriksson Jessica  1993  UDDEVALLA  AT2293  50 m  26.51   
285  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  26.52   
255  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  25 m  26.56   
774  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  27.18   
581  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  27.25   
299  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  25 m  27.29   
824  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  27.59   
Oseland Aurora  2000  Haldens SK    50 m  28.02   
492  Savén Matilda  2000  LASS  BI0400  25 m  28.31   
10  365  Nielsen-Fernandes Amanda  1994  KUNGÄLV  BM8294  50 m  28.40   
11  261  Sjölund Anna  2000  KALMAR SS  AG8800  25 m  28.48   
12  389  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  28.52   
13  483  Linné Hilda  2000  LASS  BG1800  25 m  28.55   
14  50  LAMBERTI CHIARA  1994  G SPORT VI    25 m  28.63   
15  933  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  28.69   
16  799  Lindhe Maya  2000  SÖDERTÖRN  BK3800  25 m  28.74   
17  467  Gunnarsson Johanna  1999  LASS  BA5699  25 m  28.75   
18  464  Gidlöf Elise  1999  LASS  AI8499  25 m  28.76   
19  160  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG  BX2693  25 m  29.05   
20  490  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  25 m  29.13   
21  116  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  29.28   
22  493  Smedbäck Felicia  2000  LASS  BL6600  25 m  29.37   
23  869  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  29.53   
24  797  Lamb Emily  2000  SÖDERTÖRN  BL0600  25 m  29.59   
25  325  Hvarfvenius Gina  1997  KUNGSBACKA  AY5297  25 m  29.60   
26  911  Palmquist Emma  2000  ÄNGELHOLM  AS1400  25 m  30.03   
27  542  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  25 m  30.06   
28  251  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  30.26   
29  313  Broner Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  25 m  30.58   
30  652  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  31.00   
31  975  Borg Wermäng Regina  1999  ANGERED  AG5899  25 m  31.09  RES 
32  139  Kaldrup Malin  2000  GÖTEBORG  AA1600  25 m  33.07  RES 
33  321  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  25 m  33.19  RES 
34  860  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  25 m  39.42  RES 
35  987  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m    RES 
16 - 17 år 
421  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  26.28   
589  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  26.42   
696  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  26.87   
768  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  27.35   
698  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  27.38   
466  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  27.40   
854  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  27.40   
435  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  27.45   
300  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  27.49   
10  816  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  27.50   
11  448  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  27.67   
12  162  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  27.72   
13  903  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  27.80   
14  967  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  27.81   
15  777  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  27.83   
16  811  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  27.87   
17  890  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  27.90   
18  764  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  27.97   
19  423  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  28.04   
20  888  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  28.07   
21  573  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  28.08   
22  406  Axelsson-Wiesel Edith  2002  SK LAXEN  AO3602  25 m  28.22   
23  640  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  28.38   
24  771  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  28.38   
25  426  Stigsson Klara  2001  SK LAXEN  AL0201  25 m  28.42   
26  383  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  28.51   
27  290  Lindén Tove  2002  KARLSKRONA  AH8702  25 m  28.52   
28  63  Menck Nielsen Mathilde  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  28.53   
29  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    50 m  28.57   
30  131  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  28.58   
31  36  Cruciani Bianca  2001  G SPORT VI    25 m  28.65   
32  498  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  28.66   
33  919  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  25 m  28.67   
34  935  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  28.70   
35  918  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  28.71   
36  666  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  28.93   
37  966  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  25 m  28.98   
38  781  Aspberg Michelle  2002  SÖDERTÖRN  AT8402  25 m  29.00   
39  559  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  29.01   
40  112  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  29.03   
41  206  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  29.10   
42  418  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  29.10   
43  803  Nilsson Amanda  2002  SÖDERTÖRN  BS9202  25 m  29.11   
44  151  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  29.16   
45  437  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  29.22   
46  826  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  29.22   
47  237  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  25 m  29.26   
48  422  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  29.30   
49  429  Svensson Wilma  2002  SK LAXEN  BK8402  25 m  29.34   
50  761  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  29.36   
51  830  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  29.41   
52  293  Nilsson Aurora  2002  KARLSKRONA  AL9602  25 m  29.43   
53  176  Thonander Felicia  2001  GÖTEBORG  AC8801  25 m  29.45   
54  284  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  29.51   
55  446  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  29.51   
56  331  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  25 m  29.55   
57  818  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  29.63   
58  690  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  29.72   
59  424  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  29.73   
60  217  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  25 m  29.78   
61  227  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  25 m  29.79  RES 
62  157  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  29.86  RES 
63  123  Götestam Alice  2001  GÖTEBORG  AI7201  25 m  29.96  RES 
64  487  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  30.02  RES 
65  719  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  25 m  30.08  RES 
14 - 15 år 
37  SCARPITTI CARLOTTA  2004  G SPORT VI    25 m  27.58   
356  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  27.71   
43  MAOLONI SILVIA  2004  G SPORT VI    25 m  27.87   
412  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  28.47   
22  Silvestro Sara  2003  G SPORT VI  LAZ 071937  25 m  28.66   
776  Bergh Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  28.70   
728  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  28.79   
434  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  28.85   
720  Edvardsson Maja  2003  S 02  BH2603  25 m  28.85   
10  871  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  28.91   
11  885  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  25 m  28.91   
12  223  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  28.95   
13  133  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  28.96   
14  634  Bladh Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  28.98   
15  780  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  28.98   
16  778  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  25 m  29.07   
17  469  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  29.11   
18  585  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  29.11   
19  408  Bergdahl Moa  2003  SK LAXEN  BB8603  25 m  29.16   
20  876  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  29.18   
21  Misund Nora  2003  Haldens SK    50 m  29.21   
22  986  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  25 m  29.22   
23  565  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  25 m  29.30   
24  462  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  29.36   
25  481  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  29.45   
26  901  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  29.45   
27  548  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  29.46   
28  598  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  29.46   
29  814  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  29.47   
30  Aksmo Svendsby Thea  2003  Haldens SK    50 m  29.50   
31  529  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  29.51   
32  329  Karlsson Alice  2004  KUNGSBACKA  BJ3204  25 m  29.61   
33  179  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  29.63   
34  390  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  29.66   
35  502  Weiding Amanda  2003  LASS  BF9803  50 m  29.67   
36  562  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  29.68   
37  38  MARINELLI NOVELLA  2004  G SPORT VI    25 m  29.71   
38  839  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  29.74   
39  756  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  29.80   
40  561  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  29.82   
41  870  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  29.87   
42  853  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  29.96   
43  377  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  29.99   
44  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    50 m  30.07   
45  286  Greco Thea  2004  KARLSKRONA  AA4604  25 m  30.09   
46  181  Zhirkova Polina  2004  GÖTEBORG  AN4204  25 m  30.13   
47  379  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  30.13   
48  825  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  30.13   
49  415  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  30.15   
50  792  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  30.21   
51  39  LOSITO ASIA  2004  G SPORT VI    25 m  30.25   
52  785  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  30.26   
53  416  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  30.31   
54  392  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  30.35   
55  841  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  30.41   
56  617  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  30.46   
57  905  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  30.49   
58  616  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  30.53   
59  893  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  30.60   
60  222  Pettersson Cecilia  2003  HS  AR2803  25 m  30.62   
61  215  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  30.69   
62  234  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  30.72   
63  15  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    50 m  30.76   
64  762  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  30.76   
65  16  Gjösund Helle  2003  Haldens SK    50 m  30.92   
66  784  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  30.92   
67  42  Cellacchi Anthea  2003  G SPORT VI    25 m  30.95   
68  582  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  25 m  30.97   
69  287  Hansson Filippa  2004  KARLSKRONA  AD8804  25 m  30.98   
70  308  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  25 m  31.03   
71  517  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  31.08  RES 
72  491  Persson Hanna  2004  LASS  AF2204  25 m  31.12  RES 
73  552  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  25 m  31.13  RES 
74  751  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  31.14  RES 
75  988  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  50 m    RES 
13 år och yngre 
289  Lindén Siri  2005  KARLSKRONA  AF2205  25 m  27.46   
44  AMATI SOFIA  2005  G SPORT VI    25 m  29.52   
715  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  29.79   
100  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  30.29   
393  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  30.29   
744  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  30.32   
779  Eklund Junia  2006  SÖDERHAMN  AH0806  25 m  30.49   
32  Riolo Antonella  2008  G SPORT VI  LAZ 116592  25 m  30.50   
916  Stenmark Tilda  2007  ÄNGELHOLM  AP9807  25 m  30.51   
10  135  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  30.58   
11  872  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  30.74   
12  695  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  30.75   
13  783  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  30.82   
14  186  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  30.87   
15  677  Bahtagic Melisa  2005  OSKARSHAMN  AC7405  25 m  30.88   
16  84  Thonander Olivia  2005  ALE  AD7605  25 m  30.97   
17  476  Höglund Andrea  2005  LASS  AO2605  25 m  30.98   
18  530  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  31.07   
19  295  Nilsson Lovisa  2006  KARLSKRONA  AA0606  25 m  31.16   
20  726  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  31.18   
21  718  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  25 m  31.20   
22  475  Högfeldt Märta  2005  LASS  AM0805  25 m  31.22   
23  913  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  31.32   
24  45  Bertolino Sara  2005  G SPORT VI    25 m  31.35   
25  221  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  31.35   
26  909  Ljungerud Leah  2006  ÄNGELHOLM  AC8406  25 m  31.43   
27  391  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  31.48   
28  394  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  31.50   
29  387  Pettersson My  2006  LANDSKRONA  AF2206  25 m  31.63   
30  725  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  31.66   
31  378  Ekberg Moa  2006  LANDSKRONA  AF4406  25 m  31.69   
32  381  Jensen Maja  2006  LANDSKRONA  BA4606  25 m  31.71   
33  444  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  31.80   
34  92  Stefanovic Vera  2006  BOLLNÄS SS  AF4806  25 m  31.88   
35  53  Ehnberg Signe  2006  Haldens SK    50 m  32.03   
36  385  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m  32.16   
37  219  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  32.24   
38  404  Allard Elicia  2005  SK LAXEN  AP0805  25 m  32.33   
39  83  Frövén Emma  2006  ALE  AD3606  25 m  32.39   
40  298  Ramström-Andersson Myra  2005  KARLSKRONA  AC3605  25 m  32.42   
41  210  Lindberg Annika  2005  HS  BD5405  50 m  32.62   
42  591  Pantaleeva Magdalena  2005  MASS  AR8805  25 m  32.73   
43  461  Erlandsson Frida  2006  LASS  AD2606  25 m  32.76   
44  501  Wallin Sofia  2005  LASS  AE2405  25 m  32.79   
45  859  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  32.82   
46  711  Beybutov Miray  2005  S 02  AY1405  25 m  32.83   
47  169  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  32.90   
48  614  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  32.97   
49  445  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  33.02   
50  93  Wallberg Edith  2007  BOLLNÄS SS  AA3807  25 m  33.13   
51  322  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA  AR5805  25 m  33.28   
52  546  Carlström Ebba  2006  MASS  AJ3606  25 m  33.37   
53  852  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  33.43   
54  228  Strand Agnes  2005  HS  BH7205  25 m  33.48   
55  350  Axelsson Clara  2005  KUNGÄLV  BG9805  25 m  33.51   
56  518  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  33.54   
57  665  Werner Emma  2005  NKK  AF4605  50 m  33.67   
58  607  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  33.70   
59  395  Strandh Yasmine  2006  LANDSKRONA  AB7406  25 m  33.86   
60  124  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  33.87   
61  692  Malmgren Freja  2007  S 71  AA8207  25 m  33.87  RES 
62  153  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  33.89  RES 
63  351  Dagberg Emmy  2005  KUNGÄLV  BH3205  25 m  33.89  RES 
64  212  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  25 m  33.93  RES 
65  468  Gustafsson Elin  2005  LASS  AO5605  25 m  34.05  RES 
66  989  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  ax3805  25 m  34.06  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  19 april 2018 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:34 
 
16_S
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
18 år och äldre 
958