Program för UGP 3 2017-2018, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, Spårvägen |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 mar 2018 till den 11 mar 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
1 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:35.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
2 |
|
Jonathan Hörberg |
2004 |
SK NEPTUN |
1:34.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:31.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
4 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:28.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Stavros Theodosiadis |
2002 |
SK NEPTUN |
1:28.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
6 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
SKURU IK |
1:33.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
7 |
|
Rafael Pyötsiä |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:35.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
0 |
|
Oscar Flores |
2005 |
SKK |
1:27.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
1 |
|
Hannes Vigström |
2004 |
WISBY SS |
1:25.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
|
Sami Alzghoul |
2004 |
SPIF SF |
1:22.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
1:19.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
4 |
|
Mattias Moreno |
2002 |
BOTK-RÖNN |
1:19.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
5 |
|
Wilmer Räni |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:19.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
6 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
GUSTAVSBER |
1:22.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
SK NEPTUN |
1:25.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Samir Haidari |
2003 |
BOTK-RÖNN |
1:25.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
9 |
|
Max Ringbom |
2005 |
TYRESÖ SS |
1:28.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
0 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
1:18.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
1 |
|
Carl Malm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:18.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:17.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
3 |
|
Elias Lyth |
2004 |
WISBY SS |
1:17.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Juan Esbjörnsson |
2002 |
BOTK-RÖNN |
1:16.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
5 |
|
Jakob Gnalin |
2003 |
SPIF SF |
1:17.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Robin Serti |
2001 |
BOTK-RÖNN |
1:17.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Ted Wiker |
2004 |
GUSTAVSBER |
1:17.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
8 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
SALTSJÖB |
1:18.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
9 |
|
Uno Härmark |
2005 |
SK NEPTUN |
1:19.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
0 |
|
Simon Hallgren |
2002 |
GUSTAVSBER |
1:16.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
1 |
|
Casper Runfjäll |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:15.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
|
Michael Andrée |
2004 |
ÖSMO SS |
1:15.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
3 |
|
Anton Höglund |
2004 |
WISBY SS |
1:14.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
4 |
|
Daniel Gnalin |
2003 |
SPIF SF |
1:13.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
SK NEPTUN |
1:14.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
6 |
|
Simon Brouzell |
2003 |
SS04 |
1:15.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
7 |
|
Zain Mardeni |
2001 |
ÖSMO SS |
1:15.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
8 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
WISBY SS |
1:16.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
9 |
|
Oliver Höglund |
2003 |
WISBY SS |
1:16.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
0 |
|
David Holmberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
1:13.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
1 |
|
Simon Brunn |
2004 |
TYRESÖ SS |
1:11.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
2 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
1:11.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Jesper Holmström |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:10.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
4 |
|
Tim Lundwall |
2001 |
TYRESÖ SS |
1:09.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
5 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
ÄLVSJÖ SF |
1:10.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:11.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
7 |
|
Nils Backlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
8 |
|
Malte Norberg |
2003 |
SK NEPTUN |
1:12.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
9 |
|
Emil Frisendahl |
2003 |
SPIF SF |
1:13.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
0 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:08.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
1 |
|
Niklas Steinholtz |
2000 |
TYRESÖ SS |
1:08.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
2 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
SÖDERTÖRN |
1:07.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
3 |
|
David MacLeod |
2001 |
SPIF SF |
1:07.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
LULEÅ SS |
1:06.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
5 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:06.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
6 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
1:07.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
7 |
|
David Neuhardt |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:07.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
8 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
ÄLVSJÖ SF |
1:08.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
9 |
|
Jannis Siotis |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:09.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
0 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:05.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
SALTSJÖB |
1:04.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
2 |
|
Jesper Granath |
2002 |
WISBY SS |
1:04.35 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
387 |
3 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
1:03.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
4 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:02.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
5 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
SS04 |
1:03.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
6 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
SPIF SF |
1:03.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
7 |
|
Herman Nilsson |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:04.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
8 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
ÖSMO SS |
1:04.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
9 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:06.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
0 |
|
Leonardo Montes |
2002 |
SS04 |
1:01.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
1 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
SKK |
1:00.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
|
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
SÖDERTÖRN |
1:00.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
58.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
4 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
57.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
5 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
58.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:00.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
7 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
1:00.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
8 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
1:01.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
9 |
|
Daniel Karlsson |
2001 |
BOTK-RÖNN |
1:01.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-03-10 08:19:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|