Program för Nya Vinterneptuniaden
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Nya Vinterneptuniaden 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 3, 2018 to Feb 4, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
4 |
|
Alma Lilljequist |
2004 |
SPIF SF |
3:21.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Filippa Hammarén |
2002 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
1 |
|
Emma Persson |
2006 |
WISBY SS |
3:16.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
2 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
3:14.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
3:13.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
4 |
|
Iza Ramså Ness |
2003 |
SPIF SF |
3:06.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
5 |
|
Annie Dovhammar |
2003 |
SK NEPTUN |
3:08.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
6 |
|
Nellie Thofelt |
2006 |
SPIF SF |
3:13.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
Elin Homnér |
2003 |
SK NEPTUN |
3:16.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
8 |
|
Josefin Pettersson |
2002 |
SPIF SF |
3:20.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
0 |
|
Frida Bengtsson |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:54.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
1 |
|
Ida Lindström |
2004 |
SPIF SF |
2:52.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
WISBY SS |
2:49.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Lova Gottberg |
2003 |
SK NEPTUN |
2:46.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
4 |
|
Erica Sundholm |
2002 |
SK NEPTUN |
2:45.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
5 |
|
Jessica Wiklund |
2000 |
WISBY SS |
2:45.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
6 |
|
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
SPIF SF |
2:46.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
7 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
WISBY SS |
2:49.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
8 |
|
Nicole Papachristou |
2003 |
SPIF SF |
2:53.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
9 |
|
Clara Unden |
2004 |
SK NEPTUN |
2:58.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
0 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
WISBY SS |
2:44.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1 |
|
Ella Ericson |
2000 |
SK NEPTUN |
2:43.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
2:42.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:41.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
4 |
|
Liv Asp Olsson |
2005 |
SPIF SF |
2:39.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
SPÅRVÄGEN |
2:40.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
SK NEPTUN |
2:42.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
7 |
|
Ioana Danes |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:43.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
8 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
SK NEPTUN |
2:43.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
9 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
SK NEPTUN |
2:44.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
0 |
|
Anna Wainikka |
2004 |
SK NEPTUN |
2:38.19 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
2:37.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
2 |
|
Rebecca Höglind |
1998 |
SS04 |
2:37.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
3 |
|
Alexandra Lindén |
2001 |
SPIF SF |
2:36.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Filippa Berndtson |
1997 |
SS04 |
2:35.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Lovisa Edman |
2003 |
SK NEPTUN |
2:36.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Moa Arvehed |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:37.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
7 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
SK NEPTUN |
2:37.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
8 |
|
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:38.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
9 |
|
Elma Starrost |
2002 |
SK NEPTUN |
2:38.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
0 |
|
Freja Nordeman |
2003 |
SK NEPTUN |
2:35.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Josefine Iwarson |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
2:34.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
2 |
|
Maria Bang |
2003 |
SPIF SF |
2:33.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
3 |
|
Agnes Fährlin |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
2:32.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Alva Hagström |
2003 |
SK NEPTUN |
2:32.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
5 |
|
Nina Bring |
1999 |
SPÅRVÄGEN |
2:32.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
6 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
2:33.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
7 |
|
Tina Huslid |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
2:33.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
8 |
|
Amanda Lindqvist |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:34.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
9 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:35.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
0 |
|
Julia Månsson |
2002 |
ÖSA |
2:31.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Emma Hansson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:29.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
ÖSA |
2:29.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
3 |
|
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:26.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
4 |
|
Linn Herlin |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:23.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
5 |
|
Ebba Edbom |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:25.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
6 |
|
Frida Berglund |
1998 |
TÄBY SIM |
2:27.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
7 |
|
Julia Augustsson |
2000 |
SPÅRVÄGEN |
2:29.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
8 |
|
Louise Larsson |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
2:30.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
9 |
|
Julia Franks |
2000 |
TÄBY SIM |
2:32.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-02-03 15:40:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|