Program för Knattesimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Nationella Knattesimmet |
|
Utskriftsdatum |
04 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Godby |
|
Utskriftstid |
19:27 |
|
|
Arrangör |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 21, 100m Ryggsim/SU P13 |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
582 |
2 |
Erik Stein |
2005 |
AV7505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
611 |
3 |
Leo Lehtonen |
2006 |
06A567 |
TaTU |
|
25m |
|
581 |
4 |
Stanislav Shabaltas |
2005 |
AV0705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
458 |
5 |
Kristian Raski |
2006 |
06A871 |
AUi |
|
25m |
|
610 |
6 |
Luukas Kallio |
2005 |
05A856 |
TaTU |
|
25m |
|
523 |
7 |
Ilari Viitasalo |
2005 |
05A243 |
RaUS |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
454 |
1 |
Aleksi Nurmi |
2006 |
06A541 |
AUi |
|
25m |
|
457 |
2 |
Eino Polari |
2006 |
06A879 |
AUi |
|
25m |
|
605 |
3 |
Alex Hamilton |
2006 |
06A910 |
TaTU |
|
25m |
|
365 |
4 |
Lennart Ahlholm |
2005 |
05A826 |
ÅSK |
|
50m |
2:02.06 |
354 |
5 |
Hugo Mirén |
2006 |
06A813 |
ÅSF |
|
25m |
|
466 |
6 |
Kasper Vira |
2006 |
06A821 |
AUi |
|
25m |
|
447 |
7 |
Ilmari Kunttu |
2006 |
06A836 |
AUi |
|
25m |
|
528 |
8 |
Ruben Honko |
2006 |
06A082 |
SWIM |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
387 |
1 |
Ilari Linderborg |
2006 |
06A532 |
ÅSK |
|
25m |
1:55.28 |
391 |
2 |
Nicolo Manzone |
2005 |
05A940 |
ÅSK |
|
25m |
1:51.42 |
619 |
3 |
Vili Niemi |
2006 |
06A329 |
TaTU |
|
25m |
1:49.00 |
635 |
4 |
Miki Vierre |
2006 |
06A572 |
TaTU |
|
25m |
1:46.57 |
379 |
5 |
Linus Korin |
2006 |
06A619 |
ÅSK |
|
50m |
1:47.45 |
390 |
6 |
Casper Manzone |
2005 |
05A939 |
ÅSK |
|
50m |
1:50.52 |
604 |
7 |
Ferdinand Backman |
2006 |
06A021 |
TaTU |
|
25m |
1:53.85 |
500 |
8 |
Benjamin Salo |
2006 |
06A781 |
PUS |
|
25m |
2:01.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
625 |
1 |
Markus Popov |
2005 |
05B014 |
TaTU |
|
25m |
1:45.66 |
405 |
2 |
Frans Sandblom |
2006 |
06A101 |
ÅSK |
|
50m |
1:44.95 |
444 |
3 |
Thomas Korvela |
2005 |
05B071 |
AUi |
|
25m |
1:44.00 |
531 |
4 |
Konsta Kohonen |
2005 |
05A741 |
SWIM |
|
25m |
1:42.44 |
586 |
5 |
Arvid Thoresson |
2005 |
AS5505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:42.77 |
406 |
6 |
Matias Seppä |
2006 |
06A462 |
ÅSK |
|
25m |
1:44.84 |
351 |
7 |
Måns Manelius |
2006 |
06A533 |
ÅSF |
|
25m |
1:45.57 |
440 |
8 |
Peter Kanninen |
2006 |
06A587 |
AUi |
|
25m |
1:46.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
453 |
1 |
Romeo Maranzani |
2006 |
06A592 |
AUi |
|
25m |
1:41.49 |
400 |
2 |
Frans Roine |
2005 |
05A694 |
ÅSK |
|
25m |
1:40.68 |
649 |
3 |
Aaron Hannula |
2005 |
05A690 |
UiKaa |
|
25m |
1:39.11 |
518 |
4 |
Vilho Okkonen |
2006 |
06A838 |
RaUS |
|
50m |
1:35.03 |
369 |
5 |
Eemeli Arnell |
2005 |
05A327 |
ÅSK |
|
25m |
1:38.34 |
436 |
6 |
Oliver Jokinen |
2005 |
05B022 |
AUi |
|
25m |
1:39.78 |
566 |
7 |
Kevin Lenstad |
2005 |
AU3905 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:40.89 |
572 |
8 |
Filip Norlin |
2005 |
AV5505 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:41.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
559 |
1 |
Oliver Haux |
2005 |
AR4705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.68 |
533 |
2 |
Aleksi Metsäpelto |
2006 |
06A317 |
SWIM |
|
50m |
1:33.04 |
367 |
3 |
Max Allén |
2005 |
05A484 |
ÅSK |
|
25m |
1:30.89 |
353 |
4 |
Joa Metsola |
2005 |
05A948 |
ÅSF |
|
50m |
1:30.25 |
587 |
5 |
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:30.47 |
607 |
6 |
Kalle Heinonen |
2006 |
06A105 |
TaTU |
|
25m |
1:31.97 |
375 |
7 |
Kasper Kainonen |
2005 |
05A680 |
ÅSK |
|
50m |
1:33.12 |
338 |
8 |
Milo Bergman |
2006 |
06A425 |
ÅSF |
|
25m |
1:34.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
399 |
1 |
Patrik Reiman |
2005 |
05A098 |
ÅSK |
|
50m |
1:30.08 |
520 |
2 |
Julius Sandelin |
2005 |
05A235 |
RaUS |
|
25m |
1:28.05 |
373 |
3 |
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
ÅSK |
|
50m |
1:27.44 |
562 |
4 |
Caspian Humble |
2005 |
AO6705 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.77 |
534 |
5 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
05A016 |
SWIM |
|
25m |
1:23.44 |
386 |
6 |
Aarni Linderborg |
2005 |
05A268 |
ÅSK |
|
50m |
1:28.00 |
532 |
7 |
Alex Laitiainen |
2005 |
05A550 |
SWIM |
|
50m |
1:28.85 |
552 |
8 |
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:30.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Lauri-pekka Pakomäki |
2006 |
06A235 |
ÅSK |
|
25m |
1:22.32 |
510 |
2 |
Joonas Arponen |
2005 |
05A559 |
RaUS |
|
25m |
1:18.15 |
505 |
3 |
Juho Törmä |
2005 |
05A183 |
PUS |
|
25m |
1:17.88 |
558 |
4 |
Leo Güleryüz |
2006 |
AA4906 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.89 |
576 |
5 |
Marcus Persson Taylor |
2005 |
AC4905 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.22 |
336 |
6 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
05B102 |
ÅSF |
|
25m |
1:18.07 |
516 |
7 |
Sakari Korri |
2005 |
05A293 |
RaUS |
|
25m |
1:19.78 |
538 |
8 |
Arttu Venemies |
2005 |
05A599 |
SWIM |
|
25m |
1:22.54 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
04 april 2018 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
Utskriftstid |
19:27 |
|