2019-10-19   11:34:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Hössö-uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

10_S
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12,14,M 
 
ME: Matt GREVERS (1985) 48.92 2015-12-12 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
32  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  54.33  54.33   
305  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  54.46  54.46   
177  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  50 m  58.26  56.26   
254  Pakarinen Sami  1992  SiWa  92A332  25 m  58.10  58.10   
11  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  1:00.11  58.11   
24  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  58.62  58.62   
77  Pöytäkivi Riku  1993  HSS  93A973  25 m  59.26  59.26   
395  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  59.88  59.88   
47  Lehti Leevi  2000  HSS  00A000  25 m  59.91  59.91   
10  466  Nurmi Erik  2001  Vanders  01A470  25 m  1:00.41  1:00.41   
11  18  Herlevi Elias  2000  HSS  00A187  25 m  1:01.60  1:01.60   
12  84  Seppänen Kaarlo  1999  HSS  99A225  25 m  1:01.89  1:01.89   
13  286  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  1:04.45  1:02.45   
14  364  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  1:02.91  1:02.91   
15  292  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  1:03.02  1:03.02   
16  448  Envalds Kasper  2001  Vanders  01A496  50 m  1:05.25  1:03.25   
17  15  Heinilä Jami  2000  HSS  00A081  25 m  1:03.41  1:03.41   
18  474  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  50 m  1:05.56  1:03.56   
19  326  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  1:04.00  1:04.00   
20  97  Tähtivuori Aaro  1998  HSS  98A584  25 m  1:04.14  1:04.14   
21  444  Hätälä Anssi  1994  OU  94A080  50 m  1:07.17  1:05.17   
22  269  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:05.30  1:05.30   
23  306  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  1:05.63  1:05.63   
24  383  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:05.70  1:05.70   
25  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  50 m  1:08.16  1:06.16   
26  72  Perkkiö Emil  2000  HSS  00A973  25 m  1:06.30  1:06.30   
27  78  Raninen Eemeli  2001  HSS  01A495  25 m  1:06.44  1:06.44   
28  172  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  1:07.20  1:07.20   
29  494  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  50 m  1:09.25  1:07.25   
30  377  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  1:09.86  1:07.86   
31  141  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  50 m  1:10.06  1:08.06   
32  118  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  1:08.13  1:08.13   
33  480  Heikkilä Henri  2003  AQUILA  03A172  25 m  1:08.15  1:08.15   
34  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  1:08.34  1:08.34   
35  60  Nurminen Pyry  2001  HSS  01A673  25 m  1:08.69  1:08.69   
36  388  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  50 m  1:10.73  1:08.73   
37  227  Hakkarainen Aki  2003  SiWa  03A251  50 m  1:10.88  1:08.88   
38  350  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  50 m  1:11.14  1:09.14   
39  43  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:09.28  1:09.28   
40  132  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  50 m  1:11.31  1:09.31   
41  285  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  1:09.38  1:09.38   
42  404  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:10.88  1:10.88   
43  142  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  1:14.09  1:12.09   
44  343  Rasinmäki Matias  2003  Cetus  03A961  25 m  1:13.78  1:13.78   
45  457  Lintusalo Jesse  2004  Vanders  04A272  50 m  1:15.87  1:13.87   
46  107  Åström Harald  2001  HSS  01A008  25 m  1:14.25  1:14.25   
47  61  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  50 m  1:17.06  1:15.06   
48  260  Salminen Veeti  2004  SiWa  04A481  50 m  1:17.81  1:15.81   
49  167  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  50 m  1:18.25  1:16.25   
50  399  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  1:16.45  1:16.45   
51  121  Cederberg Lauri  2003  JUK  03B146  25 m  1:16.65  1:16.65   
52  207  Shkolny Petri  2003  RiUS  03A556  25 m  1:17.35  1:17.35   
53  134  Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  50 m  1:20.11  1:18.11   
54  278  Asklöf Viktor  2004  Cetus  04A639  50 m  1:20.25  1:18.25   
55  117  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  1:20.95  1:20.95   
56  62  Nyström Nicolas  2008  HSS  08A014  50 m  1:23.85  1:21.85   
57  64  Palva Ilari  2006  HSS  06A626  50 m  1:25.26  1:23.26   
58  51  Leväsalo Veikka  2005  HSS  05A863  50 m  1:25.66  1:23.66   
59  180  Niemimuukko Valtteri  2005  RiUS  05A561  25 m  1:23.74  1:23.74   
60  337  Partanen Eeli  2005  Cetus  05A202  50 m  1:26.18  1:24.18   
61  416  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  1:24.47  1:24.47   
62  75  Pixa Leevi  2007  HSS  07A400  50 m  1:27.05  1:25.05   
63  398  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  25 m  1:25.23  1:25.23   
64  92  Teiramaa Nikolai  2006  HSS  06A438  50 m  1:28.15  1:26.15   
65  40  Koskenvaara Riku  2005  HSS  05A400  25 m  1:26.28  1:26.28   
66  59  Nummi Christian  2006  HSS  06A798  50 m  1:28.69  1:26.69   
67  382  Westerberg Oscar  2005  Cetus  05A519  50 m  1:29.14  1:27.14   
68  95  Tuominen Otto  2005  HSS  05A953  50 m  1:31.86  1:29.86   
69  489  Myllynen Tommi  2004  NU  04A685  25 m  1:31.48  1:31.48   
70  168  Lempinen Rasmus  2005  RiUS  05A077  25 m  1:32.66  1:32.66   
71  445  Ahlroos Aapo  2004  Vanders  04A285  50 m  1:35.94  1:33.94   
72  195  Rasinmäki Aapo  2003  RiUS  03A916  25 m  1:34.29  1:34.29   
73  439  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  1:34.66  1:34.66   
74  100  Varpasuo Okko  2006  HSS  06A728  50 m  1:37.96  1:35.96   
75  475  Sibirtsev Aleksander  2005  Vanders  05A949  25 m  1:38.55  1:38.55   
76  73  Pesonen Olli  2006  HSS  06A378  50 m  1:42.08  1:40.08   
77  394  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m  1:41.91  1:41.91   
78  87  Stolt Rudi  2007  HSS  07A669  50 m  1:46.37  1:44.37   
79  184  Paalanen Joonatan  2006  RiUS  06A276  50 m  1:50.65  1:48.65   
80  70  Pavljuk Mihail  2005  HSS  05A455  50 m  1:54.29  1:52.29   
81  173  Malinen Aukusti  2007  RiUS  07A589  25 m  2:01.89  2:01.89   
82  164  Kohvakka Onni  2007  RiUS  07A302  25 m  2:03.85  2:03.85   
83  215  Uotila Eetu  2008  RiUS  08A315  25 m  2:10.87  2:10.87   
84  198  Rosendahl Väinö  2007  RiUS  07A566  25 m  2:13.39  2:13.39   
85  25  Itkonen Ilkka  2008  HSS  08A489  25 m       
86  44  Kujansuu Niklas  2007  HSS  07A620  25 m       
87  69  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m       
88  91  Tandefelt-Kauste Eero  2008  HSS  08A312  25 m       
89  162  Kataja Onni  2007  RiUS  07A576  25 m       
90  170  Liitola Iikka  2008  RiUS  08A102  25 m       
91  210  Toivonen Miika  2007  RiUS  07A089  25 m       
92  240  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m       
93  266  Syrjänen Samuel  2002  SiWa  02A790  25 m       
94  389  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m       
95  400  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m       
96  425  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m       
97  487  Lamminen Jesse  2002  NU  02B272  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  15:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner