Startliste for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:56 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (16) |
Sponsor: COLOPALST |
|
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
427 |
2 |
Anders Norheim |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
|
245 |
3 |
Mauritz Otzen |
2005 |
0515AN |
VEST |
|
50m |
3:00.02 |
95 |
4 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:55.51 |
366 |
5 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:56.98 |
361 |
6 |
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
FR.SUND |
|
50m |
3:01.19 |
544 |
7 |
Gustav Hillestrøm |
2004 |
0437AO |
HELSINGØR |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
0595AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:51.10 |
343 |
2 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
2:49.06 |
362 |
3 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
50m |
2:48.34 |
130 |
4 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.33 |
137 |
5 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.76 |
338 |
6 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
2:48.69 |
353 |
7 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
50m |
2:50.54 |
406 |
8 |
Sebastian Pedersen |
2005 |
0547AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:53.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:45.81 |
291 |
2 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:42.60 |
194 |
3 |
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
KSLS |
|
50m |
2:41.37 |
214 |
4 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
50m |
2:39.07 |
113 |
5 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:41.31 |
8 |
6 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
2:42.60 |
512 |
7 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
STT |
|
50m |
2:45.18 |
107 |
8 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:38.53 |
242 |
2 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
50m |
2:37.52 |
220 |
3 |
Gabriel Hachem |
2005 |
AE0105 |
SK RAN |
|
50m |
2:35.67 |
396 |
4 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:34.61 |
289 |
5 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:35.31 |
229 |
6 |
Chengyue Li |
2004 |
AR1704 |
SK RAN |
|
50m |
2:35.99 |
203 |
7 |
Isaac Rasmussen |
2004 |
AF8504 |
KSLS |
|
50m |
2:38.06 |
409 |
8 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:38.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.68 |
277 |
2 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:33.51 |
568 |
3 |
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
HELSINGØR |
|
50m |
2:32.61 |
509 |
4 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
STT |
|
50m |
2:31.55 |
575 |
5 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:32.13 |
33 |
6 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.80 |
399 |
7 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:33.58 |
41 |
8 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:34.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
STT |
|
50m |
2:30.67 |
348 |
2 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
2:29.23 |
170 |
3 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
2:28.53 |
414 |
4 |
Mikkel Eiken Borge |
2004 |
|
Bærum |
|
50m |
2:27.47 |
597 |
5 |
Alexander Stærkær |
2002 |
0287AN |
HELSINGØR |
|
50m |
2:28.17 |
17 |
6 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:29.09 |
284 |
7 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:29.81 |
558 |
8 |
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
0389AL |
HELSINGØR |
|
50m |
2:31.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Oskar Clausen |
2004 |
0461AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:26.09 |
146 |
2 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
50m |
2:25.53 |
151 |
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
2:24.87 |
60 |
4 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:22.72 |
78 |
5 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
50m |
2:23.86 |
285 |
6 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:24.91 |
20 |
7 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:25.80 |
630 |
8 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:26.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
508 |
1 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
50m |
2:21.38 |
326 |
2 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:20.43 |
163 |
3 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
50m |
2:19.97 |
200 |
4 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
50m |
2:19.11 |
305 |
5 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:19.91 |
525 |
6 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:20.31 |
507 |
7 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
STT |
|
50m |
2:20.90 |
94 |
8 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:21.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
KSLS |
|
50m |
2:18.86 |
197 |
2 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
50m |
2:18.12 |
587 |
3 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:17.75 |
372 |
4 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:17.54 |
506 |
5 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
STT |
|
50m |
2:17.70 |
426 |
6 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
2:18.07 |
325 |
7 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:18.13 |
186 |
8 |
Jacob El Mokri |
2001 |
AF3301 |
KSLS |
|
50m |
2:18.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:17.20 |
394 |
2 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.83 |
59 |
3 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:16.79 |
202 |
4 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
50m |
2:16.25 |
294 |
5 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:16.68 |
258 |
6 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
2:16.83 |
407 |
7 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:16.86 |
90 |
8 |
Nils Tired |
2003 |
AH |
POSEIDON |
|
50m |
2:17.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
50m |
2:14.79 |
92 |
2 |
Pontus Hake |
2001 |
AS8501 |
POSEIDON |
|
50m |
2:13.17 |
425 |
3 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
2:11.98 |
313 |
4 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:11.56 |
46 |
5 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:11.66 |
357 |
6 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
2:13.02 |
428 |
7 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
|
Bærum |
|
50m |
2:14.44 |
503 |
8 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI 39 |
|
50m |
2:15.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
628 |
1 |
Luis Velasquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
2:11.49 |
559 |
2 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
2:11.25 |
499 |
3 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI 39 |
|
50m |
2:10.05 |
645 |
4 |
Benjamin Schaefer |
2003 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:09.27 |
39 |
5 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:09.41 |
336 |
6 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
2:10.69 |
327 |
7 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:11.48 |
86 |
8 |
Sebastian Bergenzaun |
1991 |
AP5391 |
POSEIDON |
|
50m |
2:11.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
POSEIDON |
|
50m |
2:08.83 |
43 |
2 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:08.36 |
571 |
3 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:07.13 |
419 |
4 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
|
Bærum |
|
50m |
2:04.43 |
13 |
5 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:05.81 |
140 |
6 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:08.04 |
48 |
7 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:08.61 |
181 |
8 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
2:09.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:04.07 |
64 |
2 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:03.25 |
83 |
3 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:02.58 |
87 |
4 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:02.04 |
431 |
5 |
Jonatan Risåsen |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
2:02.12 |
618 |
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:02.96 |
622 |
7 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:03.27 |
210 |
8 |
Anton Johansson |
1996 |
AJ5996 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:04.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:01.48 |
211 |
2 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7597 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:00.43 |
306 |
3 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:56.68 |
28 |
4 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:56.34 |
68 |
5 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:56.43 |
27 |
6 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:59.59 |
84 |
7 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
50m |
2:01.45 |
7 |
8 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
50m |
2:01.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
621 |
1 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:55.49 |
3 |
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
AM1192 |
HS |
|
50m |
1:55.08 |
424 |
3 |
Nicholas Lia |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
1:54.39 |
627 |
4 |
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:49.53 |
619 |
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:51.31 |
65 |
6 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:54.60 |
6 |
7 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
1:55.46 |
629 |
8 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:55.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:56 |
|