Startliste for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:56 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (13) |
Sponsor: PEARLY |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
|
113 |
4 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
|
325 |
5 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
50m |
2:05.28 |
250 |
2 |
Josef Shukri |
2006 |
0653AD |
VEST |
|
50m |
2:00.50 |
351 |
3 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
50m |
1:50.70 |
276 |
4 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:49.50 |
137 |
5 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:50.00 |
12 |
6 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:56.89 |
301 |
7 |
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:02.65 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:48.12 |
353 |
2 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
50m |
1:45.62 |
512 |
3 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
STT |
|
50m |
1:45.18 |
107 |
4 |
Louie Hansen |
2005 |
0521AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:44.65 |
238 |
5 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
0655AA |
VEST |
|
50m |
1:44.87 |
246 |
6 |
Ditlev Queitsch |
2006 |
0671AB |
VEST |
|
50m |
1:45.33 |
99 |
7 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:47.01 |
237 |
8 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
VEST |
|
50m |
1:49.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:40.90 |
151 |
2 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
1:40.51 |
126 |
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:37.50 |
242 |
4 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
VEST |
|
50m |
1:36.23 |
214 |
5 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
50m |
1:36.57 |
122 |
6 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
50m |
1:38.30 |
560 |
7 |
Patrick Lind |
2004 |
0411AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:40.57 |
148 |
8 |
Mathias Bohn-Hansen |
2006 |
0609AE |
HERLEV |
|
50m |
1:42.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
1:34.12 |
507 |
2 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
STT |
|
50m |
1:32.63 |
157 |
3 |
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
0589AB |
HERLEV |
|
50m |
1:31.58 |
536 |
4 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:30.92 |
169 |
5 |
Erik Li |
2003 |
0391AF |
HERLEV |
|
50m |
1:31.18 |
245 |
6 |
Mauritz Otzen |
2005 |
0515AN |
VEST |
|
50m |
1:31.97 |
575 |
7 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:32.96 |
220 |
8 |
Gabriel Hachem |
2005 |
AE0105 |
SK RAN |
|
50m |
1:34.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:30.54 |
134 |
2 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:29.97 |
362 |
3 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:28.84 |
508 |
4 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
50m |
1:27.97 |
509 |
5 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
STT |
|
50m |
1:28.05 |
155 |
6 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
50m |
1:28.93 |
36 |
7 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:30.29 |
203 |
8 |
Isaac Rasmussen |
2004 |
AF8504 |
KSLS |
|
50m |
1:30.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
50m |
1:27.65 |
285 |
2 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:26.01 |
112 |
3 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:24.53 |
105 |
4 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:24.33 |
585 |
5 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:24.41 |
21 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:25.98 |
170 |
7 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
1:26.87 |
95 |
8 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:27.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
546 |
1 |
Laurids Holme |
2000 |
0009AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:23.33 |
595 |
2 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.90 |
377 |
3 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:21.70 |
186 |
4 |
Jacob El Mokri |
2001 |
AF3301 |
KSLS |
|
50m |
1:21.06 |
511 |
5 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
STT |
|
50m |
1:21.12 |
174 |
6 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
50m |
1:22.77 |
229 |
7 |
Chengyue Li |
2004 |
AR1704 |
SK RAN |
|
50m |
1:22.93 |
162 |
8 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
50m |
1:23.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
9559AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:20.92 |
506 |
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
STT |
|
50m |
1:20.01 |
77 |
3 |
Daniel Li |
2002 |
AL8702 |
POSEIDON |
|
50m |
1:19.31 |
205 |
4 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
AH2902 |
KSLS |
|
50m |
1:18.03 |
299 |
5 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:18.98 |
49 |
6 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
50m |
1:19.98 |
294 |
7 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:20.51 |
581 |
8 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.03 |
|
|
Heat 10 (13) (Årg. 2006-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
642 |
1 |
Felix Lepp |
2006 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:38.75 |
240 |
2 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
0625AB |
VEST |
|
50m |
1:36.55 |
154 |
3 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
1:34.78 |
248 |
4 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
VEST |
|
50m |
1:32.20 |
648 |
5 |
Joshua Thon |
2006 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:32.55 |
138 |
6 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:36.32 |
247 |
7 |
Erik Rasmussen |
2006 |
0695AD |
VEST |
|
50m |
1:38.19 |
321 |
8 |
Asbjørn Nybroe |
2006 |
0683AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:39.88 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2003-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
50m |
1:18.17 |
258 |
2 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
1:17.19 |
15 |
3 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.28 |
499 |
4 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI 39 |
|
50m |
1:12.00 |
16 |
5 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.71 |
503 |
6 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI 39 |
|
50m |
1:17.11 |
58 |
7 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:17.44 |
178 |
8 |
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
0331AT |
HERLEV |
|
50m |
1:18.72 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
548 |
1 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:14.74 |
85 |
2 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
50m |
1:12.49 |
430 |
3 |
Agmund Riiser |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
1:11.28 |
270 |
4 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.12 |
172 |
5 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
1:11.18 |
147 |
6 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
1:12.25 |
357 |
7 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:13.53 |
177 |
8 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
1:15.51 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 0-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
POSEIDON |
|
50m |
1:13.35 |
434 |
2 |
Erling Syversveen Lie |
1999 |
|
Bærum |
|
50m |
1:11.33 |
28 |
3 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.11 |
2 |
4 |
Erik Kähr |
1995 |
BC7595 |
HS |
|
50m |
1:03.93 |
619 |
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.65 |
209 |
6 |
Anton Dahlgren |
1993 |
AM4999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:08.79 |
89 |
7 |
Alexander Waldo |
1998 |
AF7998 |
POSEIDON |
|
50m |
1:11.54 |
644 |
8 |
Yannick Opätz |
1999 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:14.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:56 |
|