Startliste for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (16) |
Sponsor: FORLAGET COBOLT |
|
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
0417AE |
GENTOFTE |
|
50m |
|
343 |
4 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
0541AE |
FARUM |
|
50m |
|
338 |
5 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
0595AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:49.67 |
642 |
2 |
Felix Lepp |
2006 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:43.24 |
635 |
3 |
Daniel Beck |
2006 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:39.19 |
245 |
4 |
Mauritz Otzen |
2005 |
0515AN |
VEST |
|
50m |
1:37.70 |
512 |
5 |
Jonas Vollquartz Svensson |
2004 |
0413AE |
STT |
|
50m |
1:38.95 |
351 |
6 |
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
FARUM |
|
50m |
1:40.14 |
304 |
7 |
Marco Gundel Harmens |
2006 |
0669AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:47.23 |
321 |
8 |
Asbjørn Nybroe |
2006 |
0683AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:56.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
568 |
1 |
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:34.36 |
544 |
2 |
Gustav Hillestrøm |
2004 |
0437AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:33.33 |
194 |
3 |
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
KSLS |
|
50m |
1:32.66 |
638 |
4 |
Fynn Dodrimong |
2006 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:32.43 |
152 |
5 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
50m |
1:32.59 |
361 |
6 |
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
0465AK |
FR.SUND |
|
50m |
1:32.98 |
237 |
7 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
VEST |
|
50m |
1:34.16 |
238 |
8 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
0655AA |
VEST |
|
50m |
1:34.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Erik Schmidt |
2005 |
0563AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:31.11 |
250 |
2 |
Josef Shukri |
2006 |
0653AD |
VEST |
|
50m |
1:29.55 |
301 |
3 |
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:29.47 |
406 |
4 |
Sebastian Pedersen |
2005 |
0547AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:28.03 |
509 |
5 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
STT |
|
50m |
1:28.83 |
246 |
6 |
Ditlev Queitsch |
2006 |
0671AB |
VEST |
|
50m |
1:29.55 |
12 |
7 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:30.06 |
214 |
8 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
50m |
1:31.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
560 |
1 |
Patrick Lind |
2004 |
0411AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:26.46 |
291 |
2 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:25.53 |
336 |
3 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
FARUM |
|
50m |
1:24.99 |
203 |
4 |
Isaac Rasmussen |
2004 |
AF8504 |
KSLS |
|
50m |
1:24.82 |
137 |
5 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:24.86 |
353 |
6 |
Marcus Appel |
2003 |
0371AQ |
FR.SUND |
|
50m |
1:25.32 |
536 |
7 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:26.07 |
127 |
8 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:27.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
220 |
1 |
Gabriel Hachem |
2005 |
AE0105 |
SK RAN |
|
50m |
1:23.25 |
546 |
2 |
Laurids Holme |
2000 |
0009AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.35 |
409 |
3 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:21.84 |
157 |
4 |
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
0589AB |
HERLEV |
|
50m |
1:21.54 |
21 |
5 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
1:21.65 |
268 |
6 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:21.99 |
289 |
7 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:23.17 |
284 |
8 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:23.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
STT |
|
50m |
1:21.07 |
35 |
2 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
1:20.19 |
276 |
3 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:19.66 |
588 |
4 |
Teodor Roed Schøning |
2005 |
0585AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:19.38 |
377 |
5 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:19.46 |
396 |
6 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:20.12 |
229 |
7 |
Chengyue Li |
2004 |
AR1704 |
SK RAN |
|
50m |
1:20.44 |
41 |
8 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:21.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
50m |
1:19.15 |
200 |
2 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
50m |
1:18.55 |
97 |
3 |
Oskar Clausen |
2004 |
0461AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.26 |
399 |
4 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:17.49 |
348 |
5 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
50m |
1:17.75 |
126 |
6 |
August Arup Neergaard |
2005 |
0571AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.38 |
575 |
7 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:19.10 |
277 |
8 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:19.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
507 |
1 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
STT |
|
50m |
1:17.12 |
134 |
2 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.40 |
525 |
3 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.06 |
589 |
4 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:14.64 |
163 |
5 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
50m |
1:15.79 |
407 |
6 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:16.25 |
170 |
7 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
1:16.77 |
151 |
8 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
1:17.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:13.92 |
506 |
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
STT |
|
50m |
1:13.36 |
20 |
3 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:13.02 |
146 |
4 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
50m |
1:12.31 |
258 |
5 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
1:12.50 |
197 |
6 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
50m |
1:13.12 |
169 |
7 |
Erik Li |
2003 |
0391AF |
HERLEV |
|
50m |
1:13.44 |
77 |
8 |
Daniel Li |
2002 |
AL8702 |
POSEIDON |
|
50m |
1:14.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:11.81 |
503 |
2 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI 39 |
|
50m |
1:11.61 |
46 |
3 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.11 |
186 |
4 |
Jacob El Mokri |
2001 |
AF3301 |
KSLS |
|
50m |
1:10.93 |
372 |
5 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:11.04 |
587 |
6 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.12 |
78 |
7 |
Emil Pettersson |
2002 |
AM6702 |
POSEIDON |
|
50m |
1:11.69 |
394 |
8 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
50m |
1:10.60 |
499 |
2 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI 39 |
|
50m |
1:10.06 |
80 |
3 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
50m |
1:09.94 |
426 |
4 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
1:07.86 |
43 |
5 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.86 |
630 |
6 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
0339AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.00 |
33 |
7 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:10.44 |
185 |
8 |
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
KSLS |
|
50m |
1:10.66 |
|
|
Heat 13 (16) (Årg. 2006-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
David Johannes Dahl |
2006 |
0669AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.89 |
148 |
2 |
Mathias Bohn-Hansen |
2006 |
0609AE |
HERLEV |
|
50m |
1:24.44 |
154 |
3 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
50m |
1:23.59 |
240 |
4 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
0625AB |
VEST |
|
50m |
1:19.85 |
634 |
5 |
Jordan Bamberg |
2006 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:22.81 |
247 |
6 |
Erik Rasmussen |
2006 |
0695AD |
VEST |
|
50m |
1:23.87 |
248 |
7 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
VEST |
|
50m |
1:25.18 |
138 |
8 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.95 |
|
|
Heat 14 (16) (Årg. 2003-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.63 |
294 |
2 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.43 |
428 |
3 |
Henrik Christopher Norhei |
2003 |
|
Bærum |
|
50m |
1:04.01 |
419 |
4 |
Jonas Milian Hestad Solbe |
2003 |
|
Bærum |
|
50m |
1:00.39 |
13 |
5 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.94 |
58 |
6 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:05.94 |
59 |
7 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.31 |
508 |
8 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
50m |
1:09.56 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Jonatan Risåsen |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
1:04.93 |
548 |
2 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.65 |
327 |
3 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:03.84 |
177 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
57.09 |
149 |
5 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
1:00.29 |
165 |
6 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
1:04.10 |
581 |
7 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.85 |
646 |
8 |
Max-Vincent Schenkluhn |
2001 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:07.75 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 0-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
211 |
2 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7597 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
59.83 |
6 |
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
56.37 |
652 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.10 |
334 |
5 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
55.46 |
621 |
6 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
50m |
56.62 |
620 |
7 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:15.70 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|