2020-04-06   11:19:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Umestänket 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Umestänket 2018
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 feb 2018 till den 25 feb 2018
Gren 9, 25m Butterfly Women
Final 1 (10)
Sponsor:
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:29
2 1 Ida Ekman 2006 BJÖRNA IF 25m
121 2 Saga Lindqvist 2005 UMEÅ SS 25m
17 3 Nora Marklund 2006 BUREÅ SS 25m
217 4 Kate Karlsson 2008 DOROTEA IF 25m
229 5 Wilma Nordin 2007 HÖGAKUSTEN 25m
110 6 Vilde Johansson Lindström 2007 UMEÅ SS 25m
113 7 Ana Karimi 2003 UMEÅ SS 25m
52 8 Bea Edlund 2006 PITEÅ SIM 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:30
211 1 Jonna Westin 2008 IKSU 25m
141 2 Alva Semb 2003 UMEÅ SS 25m
13 3 Moa Hallberg 2004 BUREÅ SS 25m
45 4 Julia Söderholm 2005 LULEÅ SS 25m
57 5 Lilly Marklund 2008 PITEÅ SIM 25m
156 6 Selma Westman 2005 UMEÅ SS 25m
153 7 Susanna Wahlqvist 2007 UMEÅ SS 25m
58 8 Nova Markstedt 2006 PITEÅ SIM 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:32
54 1 Ida Mannberg 2007 PITEÅ SIM 25m
241 2 Elina Fors 2003 UMEÅ SS 25m
206 3 Bella Prytz 2008 IKSU 25m
190 4 Lo Hartvik 2008 IKSU 25m
142 5 Sara Sharp 1992 UMEÅ SS 25m
107 6 Tua Holmström 2003 UMEÅ SS 25m
49 7 Tove Öhrling 2003 LULEÅ SS 25m
16 8 Olivia Lindmark 2006 BUREÅ SS 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:33
85 1 Mia Denman 2003 UMEÅ SS 25m
60 2 Dahlia Skoglind 2006 PITEÅ SIM 28.28 25m
15 3 Josephine Lindmark 2007 BUREÅ SS 27.13 25m
91 4 Ingrid Grahn 2004 UMEÅ SS 25.09 25m
128 5 Alva Löfgren 2008 UMEÅ SS 27.00 25m
225 6 Myrna Gidlund 2006 HÖGAKUSTEN 28.11 25m
139 7 Elsy Sandow 2007 UMEÅ SS 25m
222 8 Matilda Sjödin 2009 DOROTEA IF 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:35
220 1 Vera Pettersson 2009 DOROTEA IF 24.45 25m
163 2 Tyra Östberg 2004 UMEÅ SS 24.26 25m
221 3 Lea Sandbjer Eliasson 2006 DOROTEA IF 22.97 25m
12 4 Marilyn Devismes 2006 BUREÅ SS 22.87 25m
174 5 Vilja Norberg 2005 Ö-VIKS ASS 22.94 25m
215 6 Molly Hahlin 2008 DOROTEA IF 23.15 25m
76 7 Wilma Andersson 2005 UMEÅ SS 24.33 25m
216 8 Amelia Jonsson 2006 DOROTEA IF 25.09 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:36
134 1 Emelie Ohlin 2003 UMEÅ SS 22.80 25m
123 2 Klara Lundström 2005 UMEÅ SS 22.58 25m
152 3 Sandra Trigell 2005 UMEÅ SS 22.17 25m
14 4 Amanda Hedberg 2004 BUREÅ SS 21.98 25m
191 5 Jonna Hellgren 2004 IKSU 22.16 25m
143 6 Emilia Sponseller 2005 UMEÅ SS 22.45 25m
193 7 Ida Hällman 2007 IKSU 22.67 25m
23 8 Thyra Vestin 2006 BUREÅ SS 22.81 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:37
21 1 Hanna Svan 2009 BUREÅ SS 21.31 25m
97 2 Alva Gustavsson 2006 UMEÅ SS 21.14 25m
56 3 Ella Marklund 2006 PITEÅ SIM 20.64 25m
90 4 Hedda Ferm 2002 UMEÅ SS 19.21 25m
232 5 Emma Schelin 2005 HÖGAKUSTEN 19.90 25m
103 6 Elsa Hennig-Jakobsson 2004 UMEÅ SS 20.87 25m
224 7 Lovisa Brygt 2006 HÖGAKUSTEN 21.15 25m
108 8 Sofia Izarra 2008 UMEÅ SS 21.80 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:39
59 1 Heidi Nilsson 2005 PITEÅ SIM 18.93 25m
9 2 Ella Ulander 2003 BJÖRNA IF 18.38 25m
187 3 Edit Fahlgren 2004 IKSU 17.81 25m
183 4 Alma Bäckström 2006 IKSU 17.62 25m
154 5 Vera Wall 2006 UMEÅ SS 17.68 25m
20 6 Felicia Svan 2007 BUREÅ SS 18.04 25m
87 7 Jonna Egelskog 2003 UMEÅ SS 18.66 25m
55 8 Alma Marklund 2006 PITEÅ SIM 19.13 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:40
53 1 Kerstin Johansson 2006 PITEÅ SIM 17.26 25m
250 2 Ida Martinell 2005 BJÖRNA IF 17.10 25m
231 3 Linnea Sandström 2004 HÖGAKUSTEN 16.98 25m
234 4 Ebba Vestberg 2000 HÖGAKUSTEN 16.46 25m
8 5 Ester Söderlind 2004 BJÖRNA IF 16.85 25m
249 6 Elina Martinell 2003 BJÖRNA IF 17.03 25m
186 7 Vilma Fagerström 2005 IKSU 17.15 25m
6 8 Emma Sjöberg 2004 BJÖRNA IF 17.60 25m
Gren 9, 25m Butterfly Women Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:41
189 1 Elina Gullehag 2002 IKSU 15.95 25m
178 2 Kajsa Söderlind 2003 Ö-VIKS ASS 15.55 25m
164 3 Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS 15.21 25m
200 4 Hilda Larsson 2002 IKSU 14.57 25m
22 5 Wilma Wenden 2002 BUREÅ SS 14.99 25m
11 6 Petra Andersson 2001 BUREÅ SS 15.42 25m
196 7 Nellie Karppinen 2002 IKSU 15.58 25m
179 8 Isabel Åhrström 2002 Ö-VIKS ASS 16.20 25m
2018-02-24 10:08:06 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner