2020-02-23   21:49:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Umestänket 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
Umestänket 2018
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 feb 2018 till den 25 feb 2018
9 25m Butterfly Women
Sponsor:
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 200 Hilda Larsson IKSU Simning 2002 AK4202 25m 14.57
2 172 Elina Lehtinen Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 AN7603 25m 14.64
3 22 Wilma Wenden Bureå Simsällskap 25m 14.99
2002 BB7402
4 164 Maja Byström Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BS3603 25m 15.21
5 11 Petra Andersson Bureå Simsällskap 2001 AU9201 25m 15.42
6 178 Kajsa Söderlind Örnsköldsviks Allmänna SS 2003 BB3403 25m 15.55
7 196 Nellie Karppinen IKSU Simning 2002 BR2202 25m 15.58
8 189 Elina Gullehag IKSU Simning 2002 AK3602 25m 15.95
9 179 Isabel Åhrström Örnsköldsviks Allmänna SS 2002 BV0802 25m 16.20
10 234 Ebba Vestberg Höga Kustens Simsällskap 2000 BL5400 25m 16.46
11 8 Ester Söderlind Björna Idrottsförening 25m 16.85
2004 BI5604
12 231 Linnea Sandström Höga Kustens Simsällskap 2004 BL6804 25m 16.98
13 249 Elina Martinell Björna Idrottsförening 2003 BS5603 25m 17.03
14 250 Ida Martinell Björna Idrottsförening 25m 17.10
2005 AV5405
15 186 Vilma Fagerström IKSU Simning 2005 AM5805 25m 17.15
16 53 Kerstin Johansson Piteå Sim 2006 AI1606 25m 17.26
17 166 Elvira Engblom Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 AQ4605 25m 17.50
18 6 Emma Sjöberg Björna Idrottsförening 2004 BI3604 25m 17.60
19 183 Alma Bäckström IKSU Simning 2006 BF5206 25m 17.62
20 154 Vera Wall Umeå Simsällskap 2006 AU8806 25m 17.68
21 187 Edit Fahlgren IKSU Simning 2004 BG8404 25m 17.81
22 20 Felicia Svan Bureå Simsällskap 25m 18.04
2007 AJ0607
23 9 Ella Ulander Björna Idrottsförening 2003 BH8603 25m 18.38
24 87 Jonna Egelskog Umeå Simsällskap 2003 BR7603 25m 18.66
25 59 Heidi Nilsson Piteå Sim 2005 AC9805 25m 18.93
26 55 Alma Marklund Piteå Sim 2006 AD6206 25m 19.13
27 90 Hedda Ferm Umeå Simsällskap 2002 AH4802 25m 19.21
28 232 Emma Schelin Höga Kustens Simsällskap 2005 BM1805 25m 19.90
29 56 Ella Marklund Piteå Sim 2006 AD9206 25m 20.64
30 103 Elsa Hennig-Jakobsson Umeå Simsällskap 25m 20.87
2004 BO0204
31 97 Alva Gustavsson Umeå Simsällskap 2006 AP6406 25m 21.14
32 224 Lovisa Brygt Höga Kustens Simsällskap 2006 AK5406 25m 21.15
33 21 Hanna Svan Bureå Simsällskap 25m 21.31
2009 AD1209
34 108 Sofia Izarra Umeå Simsällskap 2008 AM1808 25m 21.80
35 14 Amanda Hedberg Bureå Simsällskap 2004 BU3404 25m 21.98
36 191 Jonna Hellgren IKSU Simning 2004 BO4404 25m 22.16
37 152 Sandra Trigell Umeå Simsällskap 2005 AS3805 25m 22.17
38 143 Emilia Sponseller Umeå Simsällskap 2005 AE8605 25m 22.45 EFT
39 123 Klara Lundström Umeå Simsällskap 2005 BL3605 25m 22.58
40 193 Ida Hällman IKSU Simning 2007 AS5407 25m 22.67
41 134 Emelie Ohlin Umeå Simsällskap 25m 22.80
2003 AV2803
42 23 Thyra Vestin Bureå Simsällskap 2006 AU9406 25m 22.81
43 12 Marilyn Devismes Bureå Simsällskap 2006 BC2606 25m 22.87
44 39 Sarah Jonsson Luleå Simsällskap 2001 AH3801 25m 22.91
45 174 Vilja Norberg Örnsköldsviks Allmänna SS 2005 BO6205 25m 22.94
46 221 Lea Sandbjer Eliasson Dorotea IF 2006 BK6806 25m 22.97
47 215 Molly Hahlin Dorotea IF 2008 AM7408 25m 23.15
48 163 Tyra Östberg Umeå Simsällskap 2004 BD2804 25m 24.26
49 76 Wilma Andersson Umeå Simsällskap 2005 BG5205 25m 24.33
50 220 Vera Pettersson Dorotea IF 2009 AE2409 25m 24.45
51 216 Amelia Jonsson Dorotea IF 2006 BK4806 25m 25.09
52 91 Ingrid Grahn Umeå Simsällskap 25m 25.09
2004 BH1204
53 128 Alva Löfgren Umeå Simsällskap 2008 AF3408 25m 27.00
54 15 Josephine Lindmark Bureå Simsällskap 2007 BC4607 25m 27.13
55 225 Myrna Gidlund Höga Kustens Simsällskap 2006 AN6606 25m 28.11
56 60 Dahlia Skoglind Piteå Sim 2006 AD0406 25m 28.28
57 139 Elsy Sandow Umeå Simsällskap 2007 BD9207 25m
58 85 Mia Denman Umeå Simsällskap 2003 BV1403 25m
59 19 Adina Persson Bureå Simsällskap 2007 BF6207 25m
60 222 Matilda Sjödin Dorotea IF 25m
2009 AF9609
61 190 Lo Hartvik IKSU Simning 2008 AO9208 25m
62 142 Sara Sharp Umeå Simsällskap 1992 BD5892 25m
63 206 Bella Prytz IKSU Simning 25m
2008 AO7408
64 125 Minea Luthman Umeå Simsällskap 2008 AA4408 25m
65 107 Tua Holmström Umeå Simsällskap 2003 CC6403 25m
66 241 Elina Fors Umeå Simsällskap 2003 CC2203 25m EFT
67 49 Tove Öhrling Luleå Simsällskap 2003 BR9203 25m
68 54 Ida Mannberg Piteå Sim 2007 BA2607 25m
69 16 Olivia Lindmark Bureå Simsällskap 2006 BM4806 25m
70 45 Julia Söderholm Luleå Simsällskap 2005 AW4205 25m
71 57 Lilly Marklund Piteå Sim 25m
2008 AJ3408
72 13 Moa Hallberg Bureå Simsällskap 2004 BZ6204 25m
73 156 Selma Westman Umeå Simsällskap 2005 BP5205 25m
74 141 Alva Semb Umeå Simsällskap 2003 AH3803 25m
75 153 Susanna Wahlqvist Umeå Simsällskap 2007 AO1407 25m
76 211 Jonna Westin IKSU Simning 2008 BO2806 25m
77 58 Nova Markstedt Piteå Sim 2006 AD8206 25m
78 217 Kate Karlsson Dorotea IF 2008 AP3608 25m
79 229 Wilma Nordin Höga Kustens Simsällskap 2007 AS4607 25m
80 17 Nora Marklund Bureå Simsällskap 2006 AU4406 25m
81 110 Vilde Johansson Lindström Umeå Simsällskap 2007 AT3407 25m
82 121 Saga Lindqvist Umeå Simsällskap 25m
2005 AT1805
83 113 Ana Karimi Umeå Simsällskap 2003 BP9603 25m
84 2 Ida Ekman Björna Idrottsförening 2006 BO1606 25m
85 52 Bea Edlund Piteå Sim 2006 BM6806 25m
2018-02-23 20:36:26 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner