2018-04-25   15:07:43
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Thursday 5 April 2018 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 3, 400m Freestyle Men
Heat 1 (10) A flight
WR: Paul Biedermann (1986) GER 3:40.07 2009-07-26
WJ: Mack Horton (1996) AUS 3:44.60 2014-04-01
ER: Paul Biedermann (1986) GER 3:40.07 2009-07-26
EJ: 3:46.17
NR: Mads Glaesner (1988) DEN 3:44.40 2009-07-26
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29
SJ: Victor Johansson (1998) 3:48.96 2017-07-23
Kvaltider: EM 3:51.35 YOG 3:54.25 EJM 3:56.53/3:59.02
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:04
688 0 Gabriel Henkel 2001 SKURU IK 4:14.99 50m
1052 1 Eduardo Gomes Fernandes 2002 Portugal 4:12.59 50m
859 2 Carl Göransson 2000 UPSALA S 4:12.17 50m
421 3 Isak Vikström 1999 HS 4:11.47 50m
147 4 William Houen 2001 HELSINGØR 4:11.09 50m
180 5 Christoffer Solberg Jørgensen 1996 MADLA SK 4:11.19 50m
253 6 Arturs Markovs 2001 LATVIA 4:12.16 50m
117 7 Elias Herlevi 2000 FINLAND JR 4:12.26 50m
613 8 Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN 4:12.98 50m
82 9 Taneli Lantta 2001 SIMMIS WA 4:15.08 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 2 (10) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:09
615 0 Mattias Glenesk 1994 SK NEPTUN 4:08.32 50m
900 1 Max Sundberg 1999 VÄSBY SS 4:07.74 50m
451 2 Filip Grimberg 1998 JÖNKÖPING 4:07.37 50m
56 3 Alexander Hölbling 2001 KNITTELFEL 4:06.80 50m
614 4 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 4:05.71 50m
171 5 Alvi Hjelm 1996 HOVEDSTAD 4:06.77 50m
228 6 Mats Andersen 2000 LAMBERTSET 4:07.13 50m
921 7 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 4:07.63 50m
1013 8 Sindre Pleym Olsen 2000 BERGEN 4:07.91 50m
1001 9 Mattis Grindalen Svendsen 2000 KONGSTEN 4:10.54 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 3 (10) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:13
236 0 Patrick Toth 2000 LAMBERTSET 4:04.98 50m
454 1 Marcus Holmquist 2000 JÖNKÖPING 4:04.21 50m
206 2 Marcel Wagrowski 1999 POLAND 4:03.35 50m
17 3 Ross Hill 1997 LOUGHBOROU 4:02.70 50m
18 4 Alex Bregazzi 1998 LOUGHBOROU 4:02.17 50m
209 5 Bartosz Piszczorowicz 1999 POLAND 4:02.34 50m
1025 6 Kregor Zirk 1999 ENERGY STA 4:02.75 50m
89 7 Sebastian Wenk 2000 STADTWERKE 4:04.15 50m
1015 8 Sondre Saltnes Urdal 1999 BERGEN 4:04.78 50m
623 9 Oliver Rehn 2001 SK NEPTUN 4:05.19 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 4 (10) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:18
205 0 Jakub Kraska 2000 POLAND 4:00.35 50m
172 1 Óli Mortensen 1996 HOVEDSTAD 3:57.61 50m
352 2 Richard Nagy 1993 SLOVAKIA 3:52.10 50m
140 3 Florian Wellbrock 1997 MAGDEBURG 3:48.38 50m
227 4 Filip Zaborowski 1994 POLAND 3:47.28 50m
135 5 Clemens Rapp 1989 NECKARSULM 3:48.21 50m
372 6 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 3:50.86 50m
432 7 Robin Hanson 2001 JÄRFÄLLA S 3:55.28 50m
154 8 Theo Cacheux 1997 CLERMONTOI 3:57.96 50m
19 9 Craig Munden 1997 LOUGHBOROU 4:01.23 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 5 (10) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:22
190 0 Lars Illing 1997 SG BAYER 3:59.54 50m
179 1 Erik Årsland Gidskehaug 1997 MADLA SK 3:56.62 50m
210 2 Antoni Kaluzynski 1999 POLAND 3:51.08 50m
133 3 Henning Mühlleitner 1997 NECKARSULM 3:48.34 50m
217 4 Wojciech Wojdak 1996 POLAND 3:46.73 50m
42 5 Tim Shuttleworth 1997 LOUGHBOROU 3:48.06 50m
455 6 Victor Johansson 1998 JÖNKÖPING 3:48.96 50m
72 7 Lorenz Weiremans 1996 VLAAMSE ZF 3:52.41 50m
32 8 Nathan Wells 1998 LOUGHBOROU 3:57.68 50m
371 9 Melker Olsson 2000 ELFSBORG 4:00.90 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 6 (10) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:42
860 0 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 4:48.67 50m
438 1 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 4:39.67 50m
444 2 Linus Thörn 2002 JÄRFÄLLA S 4:39.44 50m
898 3 Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS 4:39.24 50m
287 4 Niklas Hatakka 2003 CETUS 4:36.45 50m
949 5 Hugo Vaide 2003 ÄNGELHOLM 4:37.98 50m
481 6 Alexander Nylén 2000 KARLSKO SF 4:39.33 50m
431 7 Rasmus Hanson 2003 JÄRFÄLLA S 4:39.64 50m
594 8 Felix Jedbratt 2003 MASS 4:47.30 50m
855 9 Erik Åstrand 2003 TÄBY SIM 4:53.10 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 7 (10) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:47
563 0 Ji An Wang 2003 LULEÅ SS 4:35.29 50m
806 1 Nicolas Nolén 2000 SK TRITON 4:32.88 50m
632 2 Filip Borgström 2001 NJURUNDA 4:31.65 50m
727 3 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 4:29.32 50m
298 4 Oscar Skjäl 2002 CETUS 4:27.30 50m
891 5 Martin Melinder 2001 VÄSBY SS 4:28.19 50m
332 6 Arttu Mäenpää 2003 ÅBO 4:29.37 50m
651 7 Victor Bergstrand 2000 POSEIDON 4:32.62 50m
743 8 Dennie Halilovic 2002 SK SYDSIM 4:34.97 50m
805 9 Joar Modigh 2001 SK TRITON 4:35.65 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 8 (10) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:52
Entry time
Pool
Start:
886 0 Eric Hansson 2002 VÄSBY SS 4:25.77 50m
412 1 Gustav Lind 2002 HS 4:24.78 50m
861 2 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 4:24.25 50m
728 3 Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL 4:24.04 50m
326 4 Oskari Hynynen 2001 ÅBO 4:23.06 50m
390 5 Filip Salbrink 2002 ESLÖVS SS 4:23.49 50m
251 6 Kristofers Dags Bregis 2001 LATVIA 4:24.11 50m
653 7 Anton Jansson 2002 POSEIDON 4:24.56 50m
176 8 Espen Aikio 2000 MADLA SK 4:25.20 50m
306 9 Miiro Vartiainen 2001 JOENSUUN 4:27.05 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 9 (10) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:57
885 0 Victor Halldén 2000 VÄSBY SS 4:22.26 50m
734 1 Viktor Näslund 2001 SUNDSVALL 4:21.80 50m
856 2 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS 4:20.33 50m
603 3 Sam Taheri 2000 MASS 4:18.73 50m
1005 4 Håkon Syrrist 2000 ULLENSAKER 4:18.26 50m
282 5 Oskari Aalto 2002 CETUS 4:18.34 50m
744 6 Marcus Kindberg 1993 SK SYDSIM 4:18.75 50m
373 7 Samuel Rudqvist 1999 ELFSBORG 4:21.59 50m
576 8 David Falk 2003 MKK 4:22.00 50m
429 9 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 4:22.78 50m
Event 3, 400m Freestyle Men Heat 10 (10) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:02
747 0 Ivo Kuijpers 1999 SÄFFLE SS 4:17.43 50m
79 1 Emil Perkkiö 2000 HELSINGFOR 4:16.94 50m
882 2 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 4:16.63 50m
1012 3 Omar Omarsson 2000 BERGEN 4:16.18 50m
409 4 William Kerman 2001 HS 4:15.81 50m
835 5 Julius Gustavsson 2002 TÄBY SIM 4:15.87 50m
184 6 Truls Wigdel 1999 MADLA SK 4:16.34 50m
315 7 Elias Kuusisto 1999 RAISION 4:16.66 50m
948 8 Alexander Trudov 1999 ÄNGELHOLM 4:17.35 50m
941 9 Petter Hellzén 2000 ÄNGELHOLM 4:18.14 50m
2018-04-04 19:28:31 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare