2018-09-23   03:08:54
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Thursday 5 April 2018 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 6, 50m Butterfly Women
Heat 1 (19) A flight
WR: Sarah Sjöström (1993) SWE 24.43 2014-07-05
WJ: Rikako Ikee (2000) JPN 25.46 2017-08-26
ER: Sarah Sjöström (1993) SWE 24.43 2014-07-05
EJ: 25.66
NR: Sarah Sjöström (1993) SWE 24.43 2014-07-05
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05
SJ: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22
Kvaltid: EM 26.81
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:52
414 0 Alicia Lundblad 2001 HS 28.69 50m
761 1 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 28.55 50m
308 2 Veera Venäläinen 1995 JOENSUUN 28.48 50m
317 3 Laura Mäki 1997 RAISION 28.40 50m
276 4 Iida Reini 2000 FINLAND 28.33 50m
382 5 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 28.37 50m
41 6 Amy Grant 1999 LOUGHBOROU 28.44 50m
59 7 Christina Nothdurfter 1994 USC GRAZ 28.50 50m
693 8 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 28.63 50m
356 9 Lucia Simovicová 1999 SLOVAKIA 28.69 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 2 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:53
357 0 Barbora Tomanová 2001 SLOVAKIA 28.28 50m
338 1 Susanne Hirvonen 1997 KAMPUSKEN 28.23 50m
126 2 Anniina Kallio 2002 FINLAND JR 28.13 50m
406 3 Sophie Hansson 1998 HS 28.10 50m
767 4 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 28.04 50m
334 5 Paula Peltola 2001 ÅBO 28.10 50m
548 6 Vilma Ekström 1994 LASS 28.13 50m
552 7 Sofia Henell 1997 LASS 28.15 50m
621 8 Rebecca Mattsson 1995 SK NEPTUN 28.26 50m
781 9 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 28.31 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 3 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:54
98 0 Yuliya Khitraya 1989 BELARUS 27.85 50m
889 1 Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS 27.55 50m
278 2 Tessa Nurminen 1994 FINLAND 27.39 50m
946 3 Hanna Rosvall 2000 ÄNGELHOLM 27.00 50m
391 4 Sara Junevik 2000 FALUN 26.18 50m
580 5 Ida Lindborg 1994 MKK 26.80 50m
103 6 Nastassia Karakouskaya 1996 BELARUS 27.14 50m
354 7 Tamara Potocká 2002 SLOVAKIA 27.52 50m
277 8 Veera Kivirinta 1995 FINLAND 27.67 50m
77 9 Viola Kilpeläinen 1998 HELSINGFOR 27.91 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 4 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:55
57 0 Caroline Pilhatsch 1999 USC GRAZ 27.80 50m
279 1 Jenna Laukkanen 1995 FINLAND 27.54 50m
220 2 Kornelia Fiedkiewicz 2001 POLAND 27.35 50m
243 3 Gabiela Nikitina 1994 LATVIA 26.95 50m
67 4 Kimberly Buys 1989 VLAAMSE ZF 25.70 50m
49 5 Rozaliya Nasretdinova 1997 RUSSIA 26.73 50m
12 6 Imogen Clark 1999 LOUGHBOROU 27.13 50m
29 7 Mollie Allen 1998 LOUGHBOROU 27.51 50m
280 8 Nea Norismaa 1995 FINLAND 27.63 50m
216 9 Katarzyna Kolodziej 2000 POLAND 27.89 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 5 (19) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:56
201 0 Ingeborg Vassbakk Løyning 2000 BÆRUM 27.71 50m
239 1 Jenny Marie Halden 2000 GLITRE 27.52 50m
99 2 Aksana Dziamidava 1993 BELARUS 27.35 50m
945 3 Ida Liljeqvist 1999 ÄNGELHOLM 26.92 50m
799 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 24.60 50m
211 5 Anna Dowgiert 1990 POLAND 26.40 50m
262 6 Kaisla Kollanus 1993 FINLAND 27.10 50m
55 7 Claudia Hufnagl 1996 USC GRAZ 27.50 50m
200 8 Emilie Løvberg 1995 BÆRUM 27.60 50m
16 9 Amrita Robertson 1998 LOUGHBOROU 27.88 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 6 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:28
0 50m
1 50m
917 2 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 33.58 50m
78 3 Kiira Mauranen 1999 HELSINGFOR 29.36 25m
919 4 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 33.23 50m
112 5 Maja Reichard 1991 SPÅRVÄGEN 33.34 50m
150 6 Freja Stenbækgård 2003 HELSINGØR 29.99 25m
530 7 Emma Hassling 2004 LANDSKRONA 33.62 50m
8 50m
9 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 7 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:29
738 0 Sofie Tolf 2002 SUNDSVALL 32.81 50m
488 1 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 32.74 50m
497 2 Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD 32.66 50m
981 3 Frida Tunheim-Glad 2001 TRELLEBORG 32.52 50m
536 4 Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA 32.48 50m
940 5 Ebba Hellzén 2003 ÄNGELHOLM 32.51 50m
597 6 Sara Nyqvist 2003 MASS 32.53 50m
442 7 Tone Sandsjö 2003 JÄRFÄLLA S 32.68 50m
687 8 Felicia Heintz 2004 SKURU IK 32.78 50m
863 9 Cornelia Almqvist 2002 VARBERG 33.08 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 8 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:30
Entry time
Pool
Start:
558 0 Maja Fredriksson 1999 LUDVIKA SS 32.44 50m
934 1 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 32.34 50m
982 2 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 32.33 50m
526 3 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 32.20 50m
381 4 Saga Bäckström 2002 ESKILSTUNA 31.95 50m
499 5 Michelle Träff 2002 KARLSTAD 32.11 50m
359 6 Miroslava Záborská 2001 SLOVAKIA 32.26 50m
302 7 Pinja Raassina 2002 JOENSUUN 32.33 50m
749 8 Clara Bergh 2004 SÖDERHAMN 32.40 50m
149 9 Freja A. Skov 2000 HELSINGØR 32.46 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 9 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:31
972 0 Erma Duratovic 2005 TRELLEBORG 31.77 50m
931 1 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 31.70 50m
930 2 Saga Bodsjö 2002 VÄXJÖ SS 31.66 50m
568 3 Isabel Smideberg 2004 SK LÖDDE 31.53 50m
958 4 Ebba Hann 2004 SK ÄGIR 31.41 50m
539 5 Edith Axelsson-Wiesel 2002 SK LAXEN 31.45 50m
965 6 Elin Swerlander 2001 SS04 31.58 50m
998 7 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 31.69 50m
977 8 Hannah Olsson-Lindhé 2003 TRELLEBORG 31.72 50m
748 9 Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS 31.84 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 10 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:32
472 0 Leia Karlsson 2002 KALMAR SS 31.37 50m
986 1 Lea Granert 2001 SPIF SF 31.36 50m
896 2 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 31.27 50m
489 3 Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA 31.20 50m
592 4 Boiana Gradinarska 2004 MASS 31.15 50m
772 5 Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE 31.17 50m
477 6 Tea Winblad 2004 KALMAR SS 31.22 50m
794 7 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 31.32 50m
573 8 Johanna Andersson 2002 MKK 31.37 50m
163 9 Garita-Beth Puusepp 2003 ORCA SC 31.40 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 11 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:33
Entry time
Pool
Start:
980 0 Alicia Sjögren 2005 TRELLEBORG 31.07 50m
810 1 Olivia Rudqvist 2000 TROLLHÄTTA 31.01 50m
608 2 Vilma Brolund 2001 SK NEPTUN 30.98 50m
995 3 Sofia Walsh 2002 SPIF SF 30.87 50m
512 4 Malin Andersson 1999 KUNGSBACKA 30.79 50m
1003 5 Camilla Rimmereide 2000 ULLENSAKER 30.82 50m
307 6 Vilhelmiina Wegelius 2002 JOENSUUN 30.87 50m
376 7 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 31.00 50m
439 8 Rebecca Policastro 2003 JÄRFÄLLA S 31.05 50m
685 9 Clara Steen 2003 SJÖBO SS 31.10 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 12 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:34
367 0 Astrid Nilsson 2004 SS DELFIN 30.77 50m
1021 1 Diana Kornet 2002 MYFITNESS 30.66 50m
722 2 Elsa Nordström 2001 SKK 30.63 50m
557 3 Thilde Smedbäck 2004 LASS 30.60 50m
962 4 Tova Magnusson 2002 SS04 30.39 50m
593 5 Kamelia Gradinarska 2001 MASS 30.50 50m
628 6 Isabelle Wrejde 1999 SK NEPTUN 30.61 50m
973 7 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 30.65 50m
510 8 Saga Nyborg 2003 KSLS 30.69 50m
820 9 Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS 30.78 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 13 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:35
957 0 Sandra Rääf 2000 ÖSA 30.37 50m
721 1 Smilla Lönnberg 2001 SKK 30.35 50m
952 2 Cornelia Johansson 2003 ÖSA 30.26 50m
656 3 Mary Lagoguez 2001 POSEIDON 30.21 50m
987 4 Paola Kylberg 2002 SPIF SF 30.13 50m
383 5 Frida Gustafsson 2001 ESKILSTUNA 30.17 50m
505 6 Linnéa Persson 2002 KK KARPEN 30.21 50m
719 7 Amanda Eriksson 2001 SKK 30.28 50m
644 8 Sara Wallberg 1999 NKK 30.36 50m
567 9 Louise Ranevi 1999 SK LÖDDE 30.37 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 14 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:36
746 0 Petra Johansson 1997 SÄFFLE SS 30.13 50m
358 1 Nikoleta Trníková 2002 SLOVAKIA 30.08 50m
665 2 Isabella Revstedt 2001 SK RAN 30.04 50m
706 3 Agnes Fährlin 1998 SPÅRVÄGEN 29.98 50m
407 4 Rebecca Hesslevik 2000 HS 29.85 50m
824 5 Julia Thurfjell 1994 TYRESÖ SS 29.90 50m
736 6 Nathalie Pettersson 2002 SUNDSVALL 29.99 50m
950 7 Emma Cullberg 2002 ÖSA 30.06 50m
182 8 Marie Sveingard 1999 MADLA SK 30.12 50m
301 9 Aino Mononen 2001 JOENSUUN 30.13 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 15 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:37
285 0 Emilia Flyckt 2001 CETUS 29.80 50m
456 1 Wilma Johansson 2001 JÖNKÖPING 29.75 50m
699 2 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 29.71 50m
131 3 Bente Fischer 1997 NECKARSULM 29.70 50m
151 4 Mathilde Maria Thorsen 2004 HELSINGØR 29.70 50m
542 5 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 29.70 50m
460 6 Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING 29.71 50m
732 7 Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL 29.73 50m
261 8 Hanna Kareinen 2000 FINLAND 29.77 50m
788 9 Carin Klasson 1995 SÖDERTÖRN 29.83 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 16 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:38
270 0 Julia Bruneau 1999 FINLAND 29.64 50m
692 1 Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS 29.61 50m
124 2 Mia Pentti 2002 FINLAND JR 29.58 50m
602 3 Ida Swegmark 2000 MASS 29.56 50m
892 4 Anna Miram 1999 VÄSBY SS 29.50 50m
1002 5 Andrea Elde Holmboe 2000 OSLO IL 29.52 50m
125 6 Anniina Murto 2001 FINLAND JR 29.56 50m
161 7 Sandra Maanurm 2001 ORCA SC 29.60 50m
400 8 Angelina Agrell 2003 HS 29.62 50m
486 9 Tea Gladher 2000 KARLSKRONA 29.67 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 17 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:39
319 0 Olivia Weuro 2002 RAISION 29.48 50m
750 1 Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN 29.47 50m
275 2 Ida Hulkko 1998 FINLAND 29.42 50m
979 3 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 29.39 50m
168 4 Luna Donde Feilberg 2000 HOVEDSTAD 29.33 50m
127 5 Sini Silvennoinen 2002 FINLAND JR 29.36 50m
120 6 Laura Lahtinen 2003 FINLAND JR 29.40 50m
178 7 Julie Borsheim Endregaard 2001 MADLA SK 29.45 50m
780 8 Cassandra Engback 1999 SÖDERTÖRN 29.48 50m
258 9 Katinka Rossebø 1999 OSLO IL 29.48 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 18 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:40
419 0 Julia Stenhård 2000 HS 29.31 50m
916 1 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 29.27 50m
664 2 Stina Lindberg 2000 SK RAN 29.21 50m
1054 3 Mariana Pacheco Cunha 2004 Portugal 29.19 50m
490 4 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 29.06 50m
540 5 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 29.15 50m
355 6 Zora Ripková 2002 SLOVAKIA 29.21 50m
197 7 Kristine Bjellvåg Braathen 2000 BÆRUM 29.25 50m
757 8 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 29.28 50m
1011 9 Susann Pleym Olsen 1997 BERGEN 29.32 50m
Event 6, 50m Butterfly Women Heat 19 (19) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:41
263 0 Tanja Kylliäinen 1993 FINLAND 29.04 50m
551 1 Christin Heina 1996 LASS 28.98 50m
100 2 Alina Zmushka 1997 BELARUS 28.95 50m
245 3 Ieva Maluka 2003 LATVIA 28.73 50m
327 4 Ida Konkka 2000 ÅBO 28.71 50m
348 5 Sabína Kupcova 2003 SLOVAKIA 28.72 50m
90 6 Anna Herbst 2000 STADTWERKE 28.93 50m
385 7 Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA 28.96 50m
808 8 Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA 28.98 50m
1060 9 Catarina Silva Soares 2003 Portugal 29.04 50m
2018-04-04 19:28:32 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner