2018-07-20   12:49:21
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Thursday 5 April 2018 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 7, 50m Butterfly Men
Heat 1 (21) A flight
WR: Rafael Munoz (1988) ESP 22.43 2009-04-05
WJ: Michael Andrew (1999) USA 23.22 2017-08-27
ER: Rafael Munoz (1988) ESP 22.43 2009-04-05
EJ: 23.28
NR: Jakob Andkjaer (1985) DEN 22.93 2009-07-27
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18
SJ: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06
Kvaltid: EM 23.87
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:57
209 0 Bartosz Piszczorowicz 1999 POLAND 25.13 50m
62 1 Erik Steinhagen 1989 NEUKÖLLN 25.10 50m
411 2 Erik Kähr 1995 HS 25.04 50m
65 3 Marco Reiser 2000 USC GRAZ 25.00 50m
1008 4 Martin Hansen Hammar 1993 BERGEN 24.99 50m
60 5 Stefan Pilhatsch 2000 USC GRAZ 25.00 50m
21 6 Kevin Wallbank 1996 LOUGHBOROU 25.01 50m
532 7 Oskar Hoff 1998 LANDSKRONA 25.05 50m
321 8 Eemil Varho 1997 RAUMAN 25.10 50m
175 9 Bence Biczo 1993 FERENCVARA 25.16 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 2 (21) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:58
221 0 Karol Ostrowski 1999 POLAND 24.91 50m
134 1 Daniel Pinneker 1999 NECKARSULM 24.86 50m
458 2 Albin Lövgren 1999 JÖNKÖPING 24.76 50m
953 3 Jonathan Kling 1993 ÖSA 24.72 50m
1018 4 Markus Lie 1995 BERGEN 24.71 50m
346 5 Adam Halas 1998 SLOVAKIA 24.71 50m
1031 6 Povilas Strazdas 1996 LITHUANIA 24.74 50m
611 7 Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN 24.80 50m
70 8 Pieter Timmers 1988 VLAAMSE ZF 24.91 50m
63 9 Dominik Unger 1995 USC GRAZ 24.95 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 3 (21) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
10:59
93 0 Anton Latkin 1994 BELARUS 24.53 50m
212 1 Kacper Majchrzak 1992 POLAND 24.38 50m
68 2 Sébastien de Meulemeester 1998 VLAAMSE ZF 24.20 50m
198 3 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 BÆRUM 23.96 50m
97 4 Yahor Dodaleu 1993 BELARUS 23.49 50m
215 5 Michal Chudy 1997 POLAND 23.83 50m
403 6 Christoffer Carlsen 1992 HS 24.06 50m
204 7 Niksja Stojkovski 1994 BÆRUM 24.30 50m
786 8 Jesper Jonsson 1993 SÖDERTÖRN 24.40 50m
1061 9 Jakub Ksiazek 1998 POLAND 24.68 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 4 (21) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:00
254 0 Sigurd Holten Bøen 1997 OSLO IL 24.48 50m
1025 1 Kregor Zirk 1999 ENERGY STA 24.34 50m
268 2 Niko Mäkelä 1998 FINLAND 24.18 50m
1028 3 Sergii Shevtsov 1998 ENERGY STA 23.94 50m
91 4 Yauhen Tsurkin 1990 BELARUS 23.41 50m
116 5 Joeri Verlinden 1988 EINDHOVEN 23.81 50m
269 6 Ari-Pekka Liukkonen 1989 FINLAND 24.02 50m
94 7 Viktar Staselovich 1994 BELARUS 24.28 50m
8 8 Philip Heintz 1991 SV NIKAR 24.40 50m
96 9 Viktar Krasochka 1996 BELARUS 24.58 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 5 (21) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:01
123 0 Sergey Kuznetsov 2000 FINLAND JR 24.47 50m
626 1 Simon Sjödin 1986 SK NEPTUN 24.31 50m
208 2 Kacper Stokowski 1999 POLAND 24.07 50m
110 3 Deividas Margevicus 1995 LITHUANIA 23.84 50m
213 4 Konrad Czerniak 1989 POLAND 23.37 50m
264 5 Riku Pöytäkivi 1993 FINLAND 23.64 50m
402 6 Jesper Björk 1993 HS 23.99 50m
104 7 Thomas Verhoeven 1997 AMERSFOORT 24.26 50m
71 8 Dries Vangoetsenhoven 1997 VLAAMSE ZF 24.40 50m
101 9 Hryhory Pekarski 1998 BELARUS 24.58 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 6 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:43
0 50m
728 1 Johan Ekengren 2001 SUNDSVALL 29.63 50m
469 2 Anton Arvidsson 2000 KALMAR SS 29.49 50m
502 3 William Bevréus 2003 KK KARPEN 29.54 50m
657 4 Linus Ljunghusen 2000 POSEIDON 29.33 50m
569 5 Nils Wergeland 2002 SK LÖDDE 29.49 50m
177 6 Olav Eklund 2002 MADLA SK 29.42 50m
660 7 Nils Tired 2003 POSEIDON 29.61 50m
537 8 Markus Rydgren 2003 LANDSKRONA 29.65 50m
9 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 7 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:44
938 0 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 29.27 50m
475 1 Frank Raunio 2000 KALMAR SS 29.20 50m
483 2 Marcus Barkrot 2002 KARLSKRONA 29.12 50m
523 3 Filip Cederholm 2003 LANDSKRONA 28.98 50m
535 4 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA 28.92 50m
495 5 August Mathisen 2001 KARLSTAD 28.94 50m
755 6 Erik Bergstrand 2002 SÖDERTÄLJE 29.10 50m
899 7 Theodor Sköld 2001 VÄSBY SS 29.14 50m
604 8 Alvin Välkki 2004 MASS 29.25 50m
1017 9 Andreas Heimnes 1999 BERGEN 29.30 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 8 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:45
Entry time
Pool
Start:
760 0 Guillermo Illanes 2000 SÖDERTÄLJE 28.83 50m
975 1 Axel Lloyd 1999 TRELLEBORG 28.70 50m
326 2 Oskari Hynynen 2001 ÅBO 28.61 50m
306 3 Miiro Vartiainen 2001 JOENSUUN 28.49 50m
978 4 Mattias Rydqvist 2000 TRELLEBORG 28.31 50m
453 5 Oscar Hegmegi 2001 JÖNKÖPING 28.47 50m
963 6 Leonardo Montes 2002 SS04 28.54 50m
720 7 Fredrik Jacobsson 2001 SKK 28.68 50m
888 8 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 28.79 50m
607 9 Simon Blom 1999 SK NEPTUN 28.85 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 9 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:46
961 0 Johan Hennert 2001 SS04 28.08 50m
990 1 Tyrone Nilsson-Deya 2001 SPIF SF 28.06 50m
584 2 Elias Persson 2002 MKK 28.00 50m
803 3 Erik Boos 1999 SK TRITON 27.87 50m
859 4 Carl Göransson 2000 UPSALA S 27.85 50m
429 5 Elias Fröde 2001 JÄRFÄLLA S 27.87 50m
588 6 Elias Persson 2002 SS MORA 27.95 50m
325 7 Santeri Herpola 2003 ÅBO 28.02 50m
643 8 Eric Lundström Silke 2003 NKK 28.07 50m
924 9 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 28.23 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 10 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:47
967 0 Vilmer Jansson 2000 HK SIM 27.80 50m
1039 1 Noah Stenström 2000 LIDINGÖ SK 27.78 50m
45 2 Thomas A Fardal 1997 EGERSUND 27.72 50m
1014 3 Ådne Viken Refseth 1997 BERGEN 27.71 50m
856 4 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS 27.69 50m
727 5 Joel Berglund 2002 SUNDSVALL 27.70 50m
753 6 John Aldrin 2001 SÖDERTÄLJE 27.71 50m
482 7 Axel Auer 2003 KARLSKRONA 27.73 50m
997 8 Alfred Åström 1997 SPIF SF 27.80 50m
292 9 Veeti Laine 2000 CETUS 27.84 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 11 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:48
Entry time
Pool
Start:
743 0 Dennie Halilovic 2002 SK SYDSIM 27.61 50m
471 1 Anton Hong 2000 KALMAR SS 27.54 50m
564 2 Ian Hangård 2002 SK LÖDDE 27.51 50m
565 3 Lukas Miderbäck 2003 SK LÖDDE 27.48 50m
324 4 Lassi Grönroos 2000 ÅBO 27.45 50m
645 5 Jonathan Myrlander 2000 NÄSSJÖ 27.47 50m
423 6 Dante Vollmer 2001 HS 27.50 50m
1041 7 Rain Rasmus Lookene 2001 MYFITNESS 27.54 50m
726 8 Carl Wennerholm 2002 SKK 27.58 50m
479 9 Igor Blagojevic 2000 KARLSKO SF 27.66 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 12 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:48
1010 0 Sander Hallaråker 1999 BERGEN 27.34 50m
714 1 Erik Ottosson 1999 SPÅRVÄGEN 27.24 50m
303 2 Roope Ruohtula 2000 JOENSUUN 27.19 50m
716 3 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 27.13 50m
605 4 Tobias Åberg 2000 MASS 27.05 50m
410 5 Victor Klingeryd Jalamo 2000 HS 27.07 50m
966 6 Kalle Voigt 2001 SS04 27.19 50m
599 7 Martin Persson 1992 MASS 27.23 50m
873 8 Robin Pettersson 2000 VÄRNAMO SS 27.28 50m
293 9 Alex Lassila 2000 CETUS 27.37 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 13 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:49
791 0 Anton Mylläri 2001 SÖDERTÖRN 27.01 50m
409 1 William Kerman 2001 HS 26.99 50m
744 2 Marcus Kindberg 1993 SK SYDSIM 26.92 50m
1016 3 Petter Strand Kolaas 1999 BERGEN 26.88 50m
893 4 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 26.87 50m
157 5 Simon Neerland 1999 MANDAL SK 26.88 50m
661 6 Gustav Östlund 2000 POSEIDON 26.89 50m
373 7 Samuel Rudqvist 1999 ELFSBORG 26.99 50m
763 8 Daniel Kertes 1999 SÖDERTÄLJE 27.00 50m
976 9 Victor Lloyd 1996 TRELLEBORG 27.04 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 14 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:50
681 0 Oscar Olsson 1999 SJÖBO SS 26.85 50m
948 1 Alexander Trudov 1999 ÄNGELHOLM 26.83 50m
310 2 Alexander Kislitsyn 2001 JYVÄSKYLÄ 26.81 50m
881 3 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 26.78 50m
424 4 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 26.72 50m
549 5 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS 26.74 50m
86 6 Derik Rodrigues 2001 STADTWERKE 26.79 50m
582 7 Primus Olsson 2000 MKK 26.81 50m
1012 8 Omar Omarsson 2000 BERGEN 26.84 50m
405 9 Daniel Fischer 2002 HS 26.86 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 15 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:51
774 0 Christopher Andrén 2000 SÖDERTÖRN 26.70 50m
866 1 Albin Larsson 1998 VARBERG 26.68 50m
545 2 Anton Andersson 1993 LASS 26.67 50m
550 3 Mattias Grynning 1999 LASS 26.64 50m
366 4 Carl-Åke Willberg 1998 DANDERYD 26.62 50m
587 5 Edvin Persson 1999 SS MORA 26.63 50m
659 6 Jesper Olsson 1998 POSEIDON 26.64 50m
238 7 Alexander Kopland Borsheim 1999 GLITRE 26.68 50m
1043 8 Johannes Strömberg 2002 VELLINGE-N 26.69 50m
798 9 Klaudius Schreck 2001 SÖDERTÖRN 26.70 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 16 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:52
813 0 Oskar Iwarsson 2000 TUREBERG 26.59 50m
882 1 Gustav Frödeberg 1997 VÄSBY SS 26.55 50m
255 2 Adam Fedorcsak 2001 OSLO IL 26.54 50m
309 3 Danila Dobrzhanskiy 1998 JYVÄSKYLÄ 26.48 50m
642 4 Victor Lovinge 2000 NKK 26.42 50m
274 5 William Wihanto 1994 FINLAND 26.46 50m
494 6 Elias Haglund 1996 KARLSTAD 26.49 50m
709 7 Adam Karlsson 2000 SPÅRVÄGEN 26.54 50m
289 8 Samuli Jeskanen 1996 CETUS 26.57 50m
305 9 Miika Tolvanen 1996 JOENSUUN 26.60 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 17 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:53
600 0 Sebastian Petersson 2000 MASS 26.40 50m
141 1 Marius Zobel 1999 MAGDEBURG 26.27 50m
459 2 Markus Malm 1997 JÖNKÖPING 26.19 50m
248 3 Artjoms Macehins 2000 LATVIA 26.15 50m
341 4 Marek Botík 1991 SLOVAKIA 26.07 50m
712 5 Jonas Malmring 2001 SPÅRVÄGEN 26.12 50m
517 6 Anton Johansson 1996 KUNGSBACKA 26.16 50m
662 7 Richard Berg 1998 SK RAN 26.26 50m
648 8 Sebastian Bergenzaun 1991 POSEIDON 26.29 50m
415 9 Alexander Löfqvist 1999 HS 26.41 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 18 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:54
9 0 Halvor Arne Borgstrøm 1997 RANDABERG 26.06 50m
541 1 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN 26.05 50m
466 2 Anton Steindl 2000 JÖNKÖPING 26.03 50m
1013 3 Sindre Pleym Olsen 2000 BERGEN 26.02 50m
989 4 Martin Nilsson 1993 SPIF SF 25.93 50m
529 5 Emil Hassling 2000 LANDSKRONA 25.99 50m
905 6 Erik Ohlsén 2000 VÄSTERVIK 26.02 50m
524 7 Alfred Christensson 1998 LANDSKRONA 26.04 50m
401 8 Alexander Almeida Sundell 1997 HS 26.05 50m
145 9 Felix Burmester 1999 HELSINGØR 26.06 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 19 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:55
864 0 Jonatan Carlsson 2001 VARBERG 25.92 50m
756 1 Erik Brandt 1999 SÖDERTÄLJE 25.91 50m
185 2 Johannes Skotte Hope 1999 TEAM SÖR 25.89 50m
128 3 Erik Nurmi 2001 FINLAND JR 25.83 50m
344 4 Matej Dusa 2000 SLOVAKIA 25.81 50m
591 5 Robin Andréasson 1988 MASS 25.81 50m
679 6 Isak Larsson 2000 SJÖBO SS 25.87 50m
996 7 Dennis Wilkman 1998 SPIF SF 25.90 50m
939 8 Oskar Hanstål 1999 ÄNGELHOLM 25.91 50m
304 9 Veeti Ruohtula 2001 JOENSUUN 25.92 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 20 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:56
380 0 William Brand 1998 ESKILSTUNA 25.63 50m
741 1 Jens Christiansen 2001 SK SYDSIM 25.61 50m
646 2 William Myrlander 1997 NÄSSJÖ 25.57 50m
484 3 Jakob Clemedtson 1996 KARLSKRONA 25.52 50m
102 4 Maksim Dzialendzik 1996 BELARUS 25.51 50m
148 5 Julius Munk 2000 HELSINGØR 25.51 50m
5 6 Christoph Fildebrandt 1989 SSG SAAR 25.57 50m
498 7 Johan Rydahl 2001 KARLSTAD 25.60 50m
337 8 Kalle Pyykkönen 1996 TAMPERE 25.61 50m
1 9 Astam Bagandykov 1997 AKTOBE 25.78 50m
Event 7, 50m Butterfly Men Heat 21 (21) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
12:57
Entry time
Pool
Start:
237 0 Max Ziemann 1994 RHEINHESSE 25.49 50m
579 1 Eric Hinderup 1998 MKK 25.42 50m
118 2 Santeri Hölttä 2000 FINLAND JR 25.31 50m
189 3 Christian vom Lehn 1992 SG BAYER 25.23 50m
83 4 Konrad Fleckenstein 2000 STADTWERKE 25.17 50m
61 5 Nicola Obrovac 1998 MEDVESCAK 25.20 50m
984 6 Jacob Danielsson 1998 SPIF SF 25.25 50m
641 7 Hampus Lovinge 1998 NKK 25.35 50m
199 8 Nicholas Lia 2001 BÆRUM 25.46 50m
64 9 Likith Selvaraj Prema 1998 SWIM INDIA 25.50 50m
2018-04-04 19:28:33 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner