2018-07-20   12:50:38
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Thursday 5 April 2018 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 8, 1500m Freestyle Women
Final 1 (4)
WR: Katie Ledecky (1997) USA 15:25.48 2015-08-04
ER: Lotte Friis (1988) DEN 15:38.88 2013-07-30
WJ: Katie Ledecky (1997) USA 15:28.36 2014-08-24
EJ: 16:02.29
NR: Lotte Friis (1988) DEN 15:38.88 2013-07-30
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26
SJ: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05
Kvaltider: EM 16:45.50 EJM 17:03.69/17:34.04
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
12:59
940 0 Ebba Hellzén 2003 ÄNGELHOLM 19:55.75 50m
925 1 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 19:20.76 50m
571 2 Carolina Åsberg 2002 SK LÖDDE 18:53.45 50m
839 3 Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM 18:40.46 50m
691 4 Felicia Östlund 2002 SKURU IK 18:38.80 50m
809 5 Annie Lätt 2001 TROLLHÄTTA 18:39.89 50m
433 6 Emma Hansson 2002 JÄRFÄLLA S 18:45.73 50m
919 7 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 19:19.35 50m
504 8 Emilia Olsson 2002 KK KARPEN 19:31.24 50m
9 50m
Event 8, 1500m Freestyle Women Final 2 (4)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:20
427 0 Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S 18:34.92 50m
467 1 Alice Thörnros 2001 JÖNKÖPING 18:31.60 50m
935 2 Jennifer Bergström 2002 ÅKERSBERGA 18:25.79 50m
947 3 Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM 18:12.43 50m
533 4 Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA 18:10.75 50m
447 5 Agnes Arberg 2001 JÖNKÖPING 18:11.14 50m
880 6 Cornelia Eklund 2000 VÄSBY SS 18:15.68 50m
676 7 Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS 18:27.45 50m
500 8 Clara Aronsson 2002 KK KARPEN 18:33.33 50m
436 9 Amanda Lindqvist 2002 JÄRFÄLLA S 18:37.02 50m
Event 8, 1500m Freestyle Women Final 3 (4)
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
13:39
849 0 Esther Rydbeck Nordén 2001 TÄBY SIM 18:09.96 50m
655 1 Moa Karlsson 2002 POSEIDON 18:04.04 50m
54 2 Katerina Gkioni 2000 NOVOULIAGM 17:57.51 50m
581 3 Josephine Mikkelsen 2002 MKK 17:34.35 50m
88 4 Luisa Roderweis 2000 STADTWERKE 17:20.59 50m
173 5 Josefine Strand Nielsen 2000 HOVEDSTAD 17:21.60 50m
876 6 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 17:50.30 50m
441 7 Linnéa Sandh 2000 JÄRFÄLLA S 18:01.99 50m
875 8 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 18:09.13 50m
586 9 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 18:10.38 50m
2018-04-05 14:21:54 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner