2018-07-20   12:47:35
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Thursday 5 April 2018 09:30

Document
Entry List
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
2 200m Freestyle Women
WR: Federica Pellegrini (1988) ITA 1:52.98 2009-07-29
WJ: Shen Duo (1997) CHN 1:56.12 2014-08-20
ER: Federica Pellegrini (1988) ITA 1:52.98 2009-07-29
EJ: 1:56.78
NR: Sarah Sjöström (1993) SWE 1:54.08 2016-08-09
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05
Kvaltider: EM 2:01.21 YOG 2:01.18 EJM 2:02.73/2:03.79
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 52 Daria K. Ustinova Russia 1998 50m 1:58.33
2 6 Sarah Köhler SG Frankfurt 50m 1:58.89
1994 154579
3 55 Claudia Hufnagl USC Graz 1996 50m 1:59.50
4 130 Annika Bruhn Neckarsulmer Sport-Union 1992 157076 50m 1:59.94
5 31 Beth Aitchison Loughborough University 1997 218139 50m 2:00.40
6 69 Lotte Goris Vlaamse Zwemfederatie 2000 BRABO/8
96/00
50m 2:00.96
7 132 Marlene Hüther Neckarsulmer Sport-Union 1998 206588 50m 2:01.39
8 7 Julia Hassler Liechtenstein 1993 LIE-
101155
50m 2:01.47
9 40 Candice Hall Loughborough University 1997 254866 50m 2:01.50
10 33 Alice Dearing Loughborough University 1997 400937 50m 2:02.02
11 234 Marte Løvberg Lambertseter Svømmeklubb 1999 50m 2:02.03
12 169 Maria Grandt Hovedstadens Svømmeklub 1998 9806AF 50m 2:02.50
13 449 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 50m 2:02.50
14 203 Stine Lise Stenseth Bærumsvømmerne 50m 2:03.03
1994
15 139 Yara Sophie Hierath SC Magdeburg 2001 299086 50m 2:03.66
16 339 Laura Benková Slovakia 2000 SVK1180
6
50m 2:04.17
17 41 Amy Grant Loughborough University 1999 779725 50m 2:04.25
18 138 Franziska Hentke SC Magdeburg 1989 155710 50m 2:04.27
19 16 Amrita Robertson Loughborough University 1998 305191 50m 2:04.35
20 356 Lucia Simovicová Slovakia 1999 SVK1139
3
50m 2:04.57
21 188 Malene Rypestøl SK Team Sør 2001 50m 2:04.66
22 294 Aino Otava Cetus Espoo 1999 99A484 50m 2:04.68
23 202 Majken Smith Bærumsvømmerne 50m 2:04.70
1997
24 342 Martina Cibulková Slovakia 2003 SVK1483
1
50m 2:05.73
25 731 Gloria Muzito Sundsvalls Simsällskap 50m 2:05.86
2002 BO6202
26 649 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 50m 2:06.03
27 414 Alicia Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2001 AF6801 50m 2:06.14
28 884 Louise Halldén Väsby Simsällskap 1998 AW2498 50m 2:06.17
29 348 Sabína Kupcova Slovakia 2003 SVK1363
7
50m 2:06.17
30 328 Hilla Kortetjärvi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1996 96A676 50m 2:06.37
31 85 Anna Metzler SG Stadtwerke München 2000 278615 50m 2:06.41
32 440 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 2:06.59
33 265 Vilma Ruotsalainen Finland 1996 96A597 50m 2:06.93
34 263 Tanja Kylliäinen Finland 1993 93A014 50m 2:07.18
35 296 Nea Rinne Cetus Espoo 1995 95A833 50m 2:07.32
36 88 Luisa Roderweis SG Stadtwerke München 2000 245436 50m 2:07.73
37 143 Karla Louise Balle Helsingør Svømmeklub 50m 2:07.76
2001 0122AO
38 1057 Maria Ferreira Moura Portugal 2004 131382 50m 2:07.77
39 554 Emma Magnusson Linköpings Allmänna SS 1998 AL9698 50m 2:07.81
40 87 Julia Titze SG Stadtwerke München 50m 2:07.93
2001 272986
41 355 Zora Ripková Slovakia 2002 SVK1156
0
50m 2:07.96
42 1055 Franciska Soares Martins Portugal 2003 126504 50m 2:07.98
43 552 Sofia Henell Linköpings Allmänna SS 1997 AD0297 50m 2:08.01
44 666 Emilia Rönningdal S71 2002 AC6202 50m 2:08.11
45 1003 Camilla Rimmereide Ullensakersvømmerne 2000 50m 2:08.23
46 77 Viola Kilpeläinen Helsingfors Simsällskap 1998 98A386 50m 2:08.30
47 216 Katarzyna Kolodziej Poland 2000 1010066
00213
50m 2:08.36
48 335 Tiia Puolakka Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1998 98A086 50m 2:08.42
49 460 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 1998 AQ7498 50m 2:08.44
50 757 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 2:08.47
51 840 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 2:08.54
52 914 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 50m 2:08.57
53 770 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 2:08.63
54 602 Ida Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 2:08.69
2000 AZ6600
55 168 Luna Donde Feilberg Hovedstadens Svømmeklub 2000 0036AJ 50m 2:09.10
56 598 Tova Olsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 2:09.15
2001 AB8801
57 452 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 50m 2:09.15
58 625 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 2:09.28
59 173 Josefine Strand Nielsen Hovedstadens Svømmeklub 2000 0048AI 50m 2:09.30
60 694 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 2:09.32
61 876 Tova Andersson Väsby Simsällskap 50m 2:09.68
2001 AH8201
62 684 Lina Sjöholm Sjöbo Simsällskap 2000 AD7200 50m 2:09.85
63 160 Kertu Kaare Orca Swim Club 2002 50m 2:09.87
64 470 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 2:10.02
65 788 Carin Klasson Södertörns Simsällskap 1995 BB4695 50m 2:10.05
66 308 Veera Venäläinen Joensuun Uimaseura 1995 95A717 50m 2:10.15
67 131 Bente Fischer Neckarsulmer Sport-Union 1997 171649 50m 2:10.24
68 578 Anna Grahovac Malmö Kappsimningsklubb 1999 AM5899 50m 2:10.55
69 441 Linnéa Sandh Järfälla Simsällskap 2000 BS1400 50m 2:10.58
70 10 Oda Kristine Borgstrøm Randaberg IL 1999 50m 2:10.68
71 178 Julie Borsheim Endregaard Madla Svømmeklubb 2001 50m 2:10.79
72 319 Olivia Weuro Raision Urheilijat 50m 2:10.85
2002 02A822
73 297 Peppi Siirtola Cetus Espoo 2002 02A144 50m 2:10.97
74 761 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 2:11.08
75 560 Sabina Alman Luleå Simsällskap 2003 AL0403 50m 2:11.30
76 493 Linnéa Englund Karlstads Simsällskap 2003 AI5403 50m 2:11.35
77 1056 Joana Ribeiro Martins Portugal 2003 129164 50m 2:11.47
78 935 Jennifer Bergström Åkersberga Simsällskap 2002 AA9402 50m 2:11.61
79 391 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 AL3400 50m 2:11.90
80 912 Malin Eklund Västerås Simsällskap 50m 2:11.98
2001 AL9201
81 427 Sandra Bergerstam Järfälla Simsällskap 2001 AI1401 50m 2:12.01
82 998 Olivia Hansson Kiviks Simklubb 2003 AP5403 50m 2:12.16
83 583 Julia Osterman Malmö Kappsimningsklubb 50m 2:12.19
2004 AS5804
84 551 Christin Heina Linköpings Allmänna SS 1996 BA0296 50m 2:12.25
85 658 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 50m 2:12.30
86 314 Sara Kazi Raision Urheilijat 1999 99A752 50m 2:12.39
87 698 Ida Lövgren Skövde Simsällskap 2001 AB2801 50m 2:12.46
88 916 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 2:12.55
89 425 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 2:12.56
90 586 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 50m 2:12.61
91 170 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 50m 2:12.67
2002 0298AA
92 849 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 2:12.85
93 542 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 50m 2:12.91
94 896 Elin Peng Väsby Simsällskap 2003 AJ7603 50m 2:12.91
95 291 Lyydia Kalenius Cetus Espoo 2000 00A252 50m 2:12.99
96 839 Alexandra Jensen Täby Sim 2001 BG6801 50m 2:13.26
97 400 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 50m 2:13.33
98 533 Elin Johannesson Landskrona Simsällskap 1999 AM4299 50m 2:13.43
99 746 Petra Johansson Säffle Simsällskap 1997 AF3897 50m 2:13.88
100 968 Marit Cuperus Uddevalla Sim 2002 BD0202 50m 2:13.89
101 875 Ebba Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 50m 2:14.25
102 416 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 50m 2:14.29
2003 AT3803
103 880 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 2000 AC1800 50m 2:14.56
104 257 Cecilie Klingenberg Oslo Idrettslag 2000 50m 2:14.58
105 413 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 50m 2:14.63
106 721 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 2:14.65
107 810 Olivia Rudqvist Trollhättans Simsällskap 50m 2:14.69
2000 AA2600
108 442 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 2:14.74
109 811 Astrid Eriksson Turebergs Simklubb 2001 AD1201 50m 2:14.92
110 329 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 50m 2:15.69
111 376 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg 2003 AF1403 50m 2:15.85
112 695 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 50m 2:15.87
113 375 Linn Thid Simklubben Elfsborg 2003 AG5803 50m 2:15.99
114 367 Astrid Nilsson Simsällskapet Delfin 2004 AA3604 50m 2:16.15
115 497 Isabelle Rydahl Karlstads Simsällskap 2003 AC0203 50m 2:16.19
116 608 Vilma Brolund Simklubben Neptun 2001 AO9801 50m 2:16.85
117 699 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 50m 2:17.03
118 748 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 50m 2:17.44
119 1059 Maria Carlota Rebelo Portugal 2003 119714 50m 2:18.32
120 633 Ebba Bladh Hazard Norrköpings
Kappsimningsklubb
50m 2:18.43
2004 AC5204
121 920 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 50m 2:18.85
122 771 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 50m 2:20.30
2003 AZ3203
123 477 Tea Winblad Kalmar Simsällskap 2004 AH7404 50m 2:22.90
124 531 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 50m 2:23.12
125 749 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap 50m 2:24.27
2004 AD0404
126 852 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 2:24.81
127 650 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 50m 2:27.93
128 75 Helene Hirvonen Helsingfors Simsällskap 2001 01A179 25m 2:07.26
129 676 Tilde Anderberg-Richard Sjöbo Simsällskap 1999 AU5499 50m 2:14.71 RES
130 505 Linnéa Persson Kappsimningsklubben Karpen 2002 AA5802 50m 2:14.83 RES
131 947 Filippa Sundström Ängelholms Simsällskap 2001 AG4201 50m 2:14.86 RES
132 655 Moa Karlsson Simklubben Poseidon 2002 AC1202 50m 2:15.10 RES
133 750 Elsa Bergh Söderhamns Simsällskap 50m 2:15.39 RES
2002 AG7202
134 934 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 50m 2:15.48 RES
2018-04-03 21:01:42 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner