2018-12-16   07:19:10
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Thursday 5 April 2018 09:30

Document
Entry List
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
4 50m Backstroke Women
WR: Jing Zhao (1990) CHN 27.06 2009-07-30
WJ: Minna Atherton (2000) AUS 27.49 2016-02-02
ER: Daniela Samulski (1984) GER 27.23 2009-07-30
EJ: 28.15
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) DEN 27.63 2015-08-05
SR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30
SJ: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12
Kvaltider: EM 29.03
# ID Name Club Born License Pool Entry
time
Status
1 281 Mimosa Jallow Finland 1994 94A395 50m 27.95
2 580 Ida Lindborg Malmö Kappsimningsklubb 50m 28.05
1994 AB0494
3 218 Alicja Tchórz Poland 1992 1001016
00995
50m 28.13
4 48 Polina Egorova Russia 50m 28.32
2000
5 57 Caroline Pilhatsch USC Graz 1999 50m 28.40
6 103 Nastassia Karakouskaya Belarus 1996 50m 28.71
7 15 Emily Crane Loughborough University 1998 422257 50m 28.82
8 279 Jenna Laukkanen Finland 1995 95A962 50m 28.87
9 29 Mollie Allen Loughborough University 1998 483366 50m 28.90
10 622 Eygló Òsk Gústafsdóttir Simklubben Neptun 1995 BY3495 50m 28.95
11 158 Tone Hartmark Nilsen Mandal Svømmeklubb 1998 50m 29.23
12 244 Arina Baikova Latvia 50m 29.35
2000 A0737
13 804 Magdalena Kuras Simklubben Triton 1988 AR9288 50m 29.35
14 201 Ingeborg Vassbakk Løyning Bærumsvømmerne 2000 50m 29.41
15 338 Susanne Hirvonen Kampusken Plaani 1997 97A118 50m 29.45
16 226 Julia Koluch Poland 2000 1036146
00080
50m 29.49
17 28 Charlotte Evans Loughborough University 1997 282840 50m 29.52
18 188 Malene Rypestøl SK Team Sør 2001 50m 29.55
19 945 Ida Liljeqvist Ängelholms Simsällskap 1999 AR4499 50m 29.60
20 357 Barbora Tomanová Slovakia 2001 SVK1184
8
50m 29.61
21 735 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 29.61
22 328 Hilla Kortetjärvi Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
1996 96A676 50m 29.67
23 124 Mia Pentti Finland Juniors 2002 02A018 50m 29.69
24 1050 Margaret Markvardt Top Swimming Club 2000 50m 29.77 LAT
25 27 Emma Bell Loughborough University 1998 1200672 50m 29.77
26 693 Trine Forss Skövde Simsällskap 50m 29.87
2003 AD8403
27 334 Paula Peltola Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2001 01B032 50m 30.06
28 245 Ieva Maluka Latvia 2003 A0079 50m 30.10
29 470 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 30.17
30 297 Peppi Siirtola Cetus Espoo 2002 02A144 50m 30.20
31 473 Josefin Lewton Kalmar Simsällskap 50m 30.24
1997 BF0297
32 81 Lotta Upanne Helsingfors Simsällskap 1998 98A195 50m 30.46
33 336 Emilie Pärnänen Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A541 50m 30.48
34 1058 Camila Rodrigues Rebelo Portugal 2003 122274 50m 30.51
35 821 Josefin Ossmyr Tyresö Simsällskap 1999 AS0299 50m 30.54
36 446 Lova Andersson Jönköpings Simsällskap 50m 30.55
2000 AA3600
37 161 Sandra Maanurm Orca Swim Club 2001 50m 30.59
38 892 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 30.63
39 350 Barbora Mikuskova Slovakia 2001 SVK1480
3
50m 30.64
40 419 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 50m 30.74
41 259 Sara Stoebner Oslo Idrettslag 1998 50m 30.90
42 239 Jenny Marie Halden Glitre SK 2000 50m 31.01
43 313 Vilma Iisalo Raision Urheilijat 2001 01A560 50m 31.04
44 770 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 31.07
45 553 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 50m 31.10
46 257 Cecilie Klingenberg Oslo Idrettslag 50m 31.11
2000
47 665 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 50m 31.15
48 170 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 31.16
49 585 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 50m 31.18
50 377 Tilda Öman Simklubben Elfsborg 2000 AI7200 50m 31.23
51 232 Melina Holtan Lambertseter Svømmeklubb 2000 50m 31.36
52 973 Davilda Lareva Trelleborg Sim 2000 AE4400 50m 31.46
53 954 Clara Momats Örebro Simallians 2000 AG9800 50m 31.47
54 740 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 31.50
55 540 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 31.52
56 329 Oona Laakso Åbo Simklubb-Uintiklubi
Turku
2002 02A301 50m 31.57
57 512 Malin Andersson Kungsbacka Simsällskap 1999 AL0899 50m 31.57
58 792 Greta Nykvist Södertörns Simsällskap 1996 AU7496 50m 31.63
59 152 Mia Wennecke Helsingør Svømmeklub 50m 31.64
1999 9924AD
60 800 Caroline Speiner Södertörns Simsällskap 1994 AZ0294 50m 31.65
61 463 Elin Ristl Jönköpings Simsällskap 1999 AD1499 50m 31.67
62 11 Katharina Rhein Team Buron Kaufbeuren 50m 31.78
1998 246422
63 680 Minna Larsson Sjöbo Simsällskap 2002 AB3802 50m 31.80
64 637 Klara Eriksson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 BE6200 50m 31.84
65 767 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 31.89
66 674 Linnea Gipperth Saltsjöbadens Idrottsförening 2003 AA6403 50m 31.93
67 922 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 31.97
68 526 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 50m 31.98
69 802 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap 2002 AN4402 50m 32.04
70 987 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF SF 2002 AV6602 50m 32.05
71 379 Sofia Bjälevik Eskilstuna Simklubb 1999 AT8299 50m 32.06
72 815 Josefin Alm Tyresö Simsällskap 2001 AJ8201 50m 32.16
73 957 Sandra Rääf Örebro Simallians 2000 AW8200 50m 32.16
74 829 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 32.22
75 559 Rebecka Östh Ludvika Simsällskap 50m 32.32
1999 AE3699
76 979 Isabelle Sering Trelleborg Sim 2002 AI2602 50m 32.32
77 932 Natalie Noreblad Växjö Simsällskap 2002 AS0202 50m 32.33
78 658 Elin Melin Simklubben Poseidon 2000 AB4800 50m 32.34
79 842 Izabelle Lindberg Täby Sim 2003 AX6603 50m 32.42
80 1004 Vår Granhaug Rotevatn Ullensakersvømmerne 2002 50m 32.46
81 490 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 50m 32.48
82 593 Kamelia Gradinarska Mölndals Allmänna
Simsällskap
2001 AI3601 50m 32.54
83 270 Julia Bruneau Finland 1999 99A066 50m 32.55
84 299 Ida Slöör Cetus Espoo 2001 01A578 50m 32.56
85 408 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 50m 32.56
86 814 Olivia Stille Turebergs Simklubb 2000 AJ7600 50m 32.57
87 1002 Andrea Elde Holmboe Oslo Idrettslag 2000 50m 32.57
88 358 Nikoleta Trníková Slovakia 50m 32.62
2002 SVK1182
7
89 950 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 50m 32.63
90 840 Cornelia Jerresand Täby Sim 50m 32.64
2000 AG6800
91 995 Sofia Walsh Stockholmspolisens IF SF 2002 AF3402 50m 32.71
92 673 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening 2002 AC9602 50m 32.75
93 385 Rebecka Loikala Eskilstuna Simklubb 2000 AS7700 50m 32.81
94 511 Annie Thulin Kristianstads SLS 2003 AK1803 50m 32.87
95 1049 Nina Vadovicova Slovakia 2003 SVK1458
5
50m 32.98
96 489 Ida Rosenius Karlskrona Simsällskap 2000 AI7400 50m 33.03
97 492 Elvira Eklund-Ramböl Karlstads Simsällskap 50m 33.04
1997 AV5497
98 982 Liv Asp Olsson Stockholmspolisens IF SF 2005 AH3205 50m 33.14
99 1037 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb 2003 AS4803 50m 33.18
100 846 Tove Pettersson Täby Sim 50m 33.22
2004 AF0204
101 942 Miranda Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2001 AE6401 50m 33.39
102 528 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 50m 33.42
103 375 Linn Thid Simklubben Elfsborg 2003 AG5803 50m 33.51
104 472 Leia Karlsson Kalmar Simsällskap 2002 AR2202 50m 33.51
105 983 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 50m 33.53
106 425 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 33.55
107 980 Alicia Sjögren Trelleborg Sim 2005 AA8205 50m 33.56
108 951 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 50m 33.58
2003 AO6603
109 696 Nikita Kapron Skövde Simsällskap 2003 AL2803 50m 33.63
110 508 Olivia Jarl Halvarsson Kristianstads SLS 2003 AX2203 50m 33.65
111 867 Sara Westholm Varberg Sim 2001 AL8801 50m 33.67
112 301 Aino Mononen Joensuun Uimaseura 2001 01A089 50m 33.79
113 771 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 2003 AZ3203 50m 33.91
114 531 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 50m 33.93
115 359 Miroslava Záborská Slovakia 2001 SVK1319
3
50m 33.94
116 838 Kristina Isacson Täby Sim 2001 BH5601 50m 34.00
117 417 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 50m 34.12
118 869 Alice Skoglund Vellinge-Näsets Simklubb 50m 34.13
2003 BO5603
119 833 Emilia Forsberg Täby Sim 2003 BN9203 50m 34.14
120 745 Matilda Liljekvist Simklubben Sydsim 2004 AD7204 50m 34.17
121 748 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 50m 34.26
122 977 Hannah Olsson-Lindhé Trelleborg Sim 2003 AB6203 50m 34.31
123 911 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 50m 34.50
124 841 Josephine Junehed Täby Sim 2002 AN1202 50m 34.54
125 1040 Rebecca Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AB5203 50m 34.55
126 536 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap 2003 AI3803 50m 34.65
127 930 Saga Bodsjö Växjö Simsällskap 2002 AE1402 50m 35.38
128 120 Laura Lahtinen Finland Juniors 2003 03A386 25m 29.26
129 895 Louise Peacock Väsby Simsällskap 2001 AL3601 50m 34.82 RES
130 917 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 50m 34.92 RES
131 736 Nathalie Pettersson Sundsvalls Simsällskap 50m 34.93 RES
2002 BP4602
132 501 Cornelia Bernspång Kappsimningsklubben Karpen 2003 AW7603 50m 35.06 RES
2018-04-03 21:01:44 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner