2019-10-17   19:53:23
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Malmsten Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Sunday 8 April 2018 09:30

Document
Start list
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
Organizer:
Place: Eriksdalsbadet Swedish Swimming Federation
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018
Event 28, 100m Freestyle Women
SWE Juniors
WR: Sarah Sjöström (1993) SWE 51.71 2017-07-23
ER: Sarah Sjöström (1993) SWE 51.71 2017-07-23
WJ: Penny Oleksiak (2000) CAN 52.70 2016-08-11
EJ: Freya Anderson (2001) GBR 53.91 2017-07-27
NR: Sarah Sjöström (1993) SWE 51.71 2017-07-23
SR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23
SJ: Sarah Sjöström (1993) 52.87 2013-08-01
Kvaltider: EM 55.53 YOG 55.38 EJM 56.63/57.22
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:46
376 0 Sofia Åstedt 2003 ELFSBORG 59.67 50m
693 1 Trine Forss 2003 SKÖVDE SS 59.18 50m
666 2 Emilia Rönningdal 2002 S 71 58.86 50m
414 3 Alicia Lundblad 2001 HS 58.48 50m
731 4 Gloria Muzito 2002 SUNDSVALL 57.11 50m
649 5 Hanna Bergman 2001 POSEIDON 57.66 50m
598 6 Tova Olsson 2001 MASS 58.58 50m
694 7 Vera Fransson 2001 SKÖVDE SS 59.08 50m
770 8 Emma Sundstrand 2001 SÖDERTÄLJE 59.56 50m
698 9 Ida Lövgren 2001 SKÖVDE SS 59.86 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 2 (22) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:48
355 0 Zora Ripková 2002 SLOVAKIA 58.61 50m
276 1 Iida Reini 2000 FINLAND 58.45 50m
188 2 Malene Rypestøl 2001 TEAM SÖR 58.44 50m
297 3 Peppi Siirtola 2002 CETUS 58.38 50m
270 4 Julia Bruneau 1999 FINLAND 58.25 50m
339 5 Laura Benková 2000 SLOVAKIA 58.26 50m
327 6 Ida Konkka 2000 ÅBO 58.43 50m
357 7 Barbora Tomanová 2001 SLOVAKIA 58.45 50m
239 8 Jenny Marie Halden 2000 GLITRE 58.56 50m
554 9 Emma Magnusson 1998 LASS 58.64 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 3 (22) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:49
16 0 Amrita Robertson 1998 LOUGHBOROU 58.10 50m
160 1 Kertu Kaare 2002 ORCA SC 57.94 50m
1050 2 Margaret Markvardt 2000 TOP SWIM 57.85 50m
132 3 Marlene Hüther 1998 NECKARSULM 57.56 50m
245 4 Ieva Maluka 2003 LATVIA 57.48 50m
552 5 Sofia Henell 1997 LASS 57.50 50m
203 6 Stine Lise Stenseth 1994 BÆRUM 57.71 50m
328 7 Hilla Kortetjärvi 1996 ÅBO 57.87 50m
342 8 Martina Cibulková 2003 SLOVAKIA 58.05 50m
170 9 Johanne Hingebjerg 2002 HOVEDSTAD 58.16 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 4 (22) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:51
356 0 Lucia Simovicová 1999 SLOVAKIA 57.42 50m
350 1 Barbora Mikuskova 2001 SLOVAKIA 57.06 50m
169 2 Maria Grandt 1998 HOVEDSTAD 56.60 50m
234 3 Marte Løvberg 1999 LAMBERTSET 56.29 50m
130 4 Annika Bruhn 1992 NECKARSULM 55.43 50m
15 5 Emily Crane 1998 LOUGHBOROU 55.70 50m
103 6 Nastassia Karakouskaya 1996 BELARUS 56.50 50m
40 7 Candice Hall 1997 LOUGHBOROU 56.90 50m
391 8 Sara Junevik 2000 FALUN 57.30 50m
29 9 Mollie Allen 1998 LOUGHBOROU 57.47 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 5 (22) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:52
889 0 Josefin Lindkvist 1993 VÄSBY SS 57.40 50m
262 1 Kaisla Kollanus 1993 FINLAND 56.94 50m
41 2 Amy Grant 1999 LOUGHBOROU 56.59 50m
580 3 Ida Lindborg 1994 MKK 56.22 50m
49 4 Rozaliya Nasretdinova 1997 RUSSIA 54.86 50m
98 5 Yuliya Khitraya 1989 BELARUS 55.57 50m
99 6 Aksana Dziamidava 1993 BELARUS 56.43 50m
220 7 Kornelia Fiedkiewicz 2001 POLAND 56.74 50m
7 8 Julia Hassler 1993 LIECHTENST 57.27 50m
449 9 Hanna Eriksson 1999 JÖNKÖPING 57.45 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 6 (22) A flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
09:54
13 0 Emily Barclay 1997 LOUGHBOROU 57.30 50m
211 1 Anna Dowgiert 1990 POLAND 56.91 50m
804 2 Magdalena Kuras 1988 SK TRITON 56.57 50m
31 3 Beth Aitchison 1997 LOUGHBOROU 55.78 50m
799 4 Sarah Sjöström 1993 SÖDERTÖRN 51.71 50m
67 5 Kimberly Buys 1989 VLAAMSE ZF 55.47 50m
281 6 Mimosa Jallow 1994 FINLAND 56.32 50m
243 7 Gabiela Nikitina 1994 LATVIA 56.65 50m
69 8 Lotte Goris 2000 VLAAMSE ZF 57.21 50m
127 9 Sini Silvennoinen 2002 FINLAND JR 57.43 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 7 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:02
0 50m
226 1 Julia Koluch 2000 POLAND 1:01.35 25m
81 2 Lotta Upanne 1998 HELSINGFOR 57.51 25m
772 3 Sofia Tossavainen 2005 SÖDERTÄLJE 1:08.27 50m
378 4 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 1:07.19 50m
972 5 Erma Duratovic 2005 TRELLEBORG 1:07.57 50m
528 6 Emelie Ek-Värn 2004 LANDSKRONA 1:08.65 50m
473 7 Josefin Lewton 1997 KALMAR SS 1:00.01 25m
913 8 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 1:08.65 25m
9 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 8 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:04
Entry time
Pool
Start:
472 0 Leia Karlsson 2002 KALMAR SS 1:06.77 50m
940 1 Ebba Hellzén 2003 ÄNGELHOLM 1:06.58 50m
749 2 Clara Bergh 2004 SÖDERHAMN 1:05.98 50m
439 3 Rebecca Policastro 2003 JÄRFÄLLA S 1:05.84 50m
302 4 Pinja Raassina 2002 JOENSUUN 1:05.80 50m
980 5 Alicia Sjögren 2005 TRELLEBORG 1:05.81 50m
931 6 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 1:05.94 50m
911 7 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 1:06.30 50m
751 8 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 1:06.69 50m
417 9 Alice Persson 2003 HS 1:06.95 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 9 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:06
381 0 Saga Bäckström 2002 ESKILSTUNA 1:05.73 50m
488 1 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 1:05.56 50m
526 2 Viktoria Dellhede 2003 LANDSKRONA 1:05.48 50m
592 3 Boiana Gradinarska 2004 MASS 1:05.40 50m
837 4 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 TÄBY SIM 1:05.29 50m
752 5 Victoria Flyman 2003 SÖDERHAMN 1:05.32 50m
771 6 Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE 1:05.43 50m
499 7 Michelle Träff 2002 KARLSTAD 1:05.49 50m
977 8 Hannah Olsson-Lindhé 2003 TRELLEBORG 1:05.67 50m
951 9 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 1:05.75 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 10 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:07
965 0 Elin Swerlander 2001 SS04 1:05.29 50m
531 1 Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA 1:05.15 50m
501 2 Cornelia Bernspång 2003 KK KARPEN 1:04.64 50m
895 3 Louise Peacock 2001 VÄSBY SS 1:04.55 50m
680 4 Minna Larsson 2002 SJÖBO SS 1:04.49 50m
832 5 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 1:04.51 50m
511 6 Annie Thulin 2003 KSLS 1:04.58 50m
979 7 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 1:05.12 50m
711 8 Lovisa Malm 2002 SPÅRVÄGEN 1:05.19 50m
982 9 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 1:05.29 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 11 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:09
Entry time
Pool
Start:
149 0 Freja A. Skov 2000 HELSINGØR 1:04.24 50m
375 1 Linn Thid 2003 ELFSBORG 1:04.14 50m
1021 2 Diana Kornet 2002 MYFITNESS 1:04.08 50m
869 3 Alice Skoglund 2003 VELLINGE-N 1:04.05 50m
748 4 Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS 1:03.90 50m
736 5 Nathalie Pettersson 2002 SUNDSVALL 1:03.95 50m
677 6 Emy Ek 2003 SJÖBO SS 1:04.06 50m
536 7 Linnéa Lindh 2003 LANDSKRONA 1:04.11 50m
416 8 Emilia Nordén 2003 HS 1:04.22 50m
510 9 Saga Nyborg 2003 KSLS 1:04.43 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 12 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:11
981 0 Frida Tunheim-Glad 2001 TRELLEBORG 1:03.72 50m
802 1 Alwa Widmark 2002 SÖDERTÖRN 1:03.63 50m
957 2 Sandra Rääf 2000 ÖSA 1:03.57 50m
463 3 Elin Ristl 1999 JÖNKÖPING 1:03.37 50m
954 4 Clara Momats 2000 ÖSA 1:03.29 50m
697 5 Ida Kristiansson 2004 SKÖVDE SS 1:03.36 50m
942 6 Miranda Ingvarsson 2001 ÄNGELHOLM 1:03.37 50m
920 7 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 1:03.62 50m
301 8 Aino Mononen 2001 JOENSUUN 1:03.70 50m
950 9 Emma Cullberg 2002 ÖSA 1:03.73 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 13 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:12
586 0 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 1:03.03 50m
446 1 Lova Andersson 2000 JÖNKÖPING 1:02.78 50m
947 2 Filippa Sundström 2001 ÄNGELHOLM 1:02.74 50m
150 3 Freja Stenbækgård 2003 HELSINGØR 1:02.70 50m
987 4 Paola Kylberg 2002 SPIF SF 1:02.51 50m
934 5 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 1:02.65 50m
676 6 Tilde Anderberg-Richard 1999 SJÖBO SS 1:02.70 50m
932 7 Natalie Noreblad 2002 VÄXJÖ SS 1:02.75 50m
434 8 Josefine Iwarson 2003 JÄRFÄLLA S 1:02.88 50m
700 9 Linn Suchomel 2003 SKÖVDE SS 1:03.19 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 14 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:14
875 0 Ebba Andersson 2001 VÄSBY SS 1:02.46 50m
497 1 Isabelle Rydahl 2003 KARLSTAD 1:02.41 50m
505 2 Linnéa Persson 2002 KK KARPEN 1:02.30 50m
490 3 Linn Rosenius 2002 KARLSKRONA 1:02.20 50m
839 4 Alexandra Jensen 2001 TÄBY SIM 1:02.08 50m
1004 5 Vår Granhaug Rotevatn 2002 ULLENSAKER 1:02.10 50m
811 6 Astrid Eriksson 2001 TUREBERG 1:02.27 50m
678 7 Emmy Johnsson 2001 SJÖBO SS 1:02.37 50m
708 8 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 1:02.46 50m
257 9 Cecilie Klingenberg 2000 OSLO IL 1:02.50 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 15 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:15
336 0 Emilie Pärnänen 2002 ÅBO 1:02.06 50m
313 1 Vilma Iisalo 2001 RAISION 1:02.03 50m
385 2 Rebecka Loikala 2000 ESKILSTUNA 1:01.87 50m
867 3 Sara Westholm 2001 VARBERG 1:01.73 50m
489 4 Ida Rosenius 2000 KARLSKRONA 1:01.71 50m
684 5 Lina Sjöholm 2000 SJÖBO SS 1:01.72 50m
750 6 Elsa Bergh 2002 SÖDERHAMN 1:01.83 50m
399 7 Sara Nobrell 2002 SK HAJEN 1:01.88 50m
299 8 Ida Slöör 2001 CETUS 1:02.05 50m
413 9 Tyra Littorin 2004 HS 1:02.06 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 16 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:17
732 0 Joyce Muzito 2001 SUNDSVALL 1:01.63 50m
818 1 Linda Härmat 1996 TYRESÖ SS 1:01.58 50m
583 2 Julia Osterman 2004 MKK 1:01.51 50m
10 3 Oda Kristine Borgstrøm 1999 RANDABERG 1:01.43 50m
973 4 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 1:01.40 50m
695 5 Sofia Henningsson 2004 SKÖVDE SS 1:01.41 50m
740 6 Elise Öberg 2002 SUNDSVALL 1:01.48 50m
533 7 Elin Johannesson 1999 LANDSKRONA 1:01.53 50m
896 8 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 1:01.63 50m
427 9 Sandra Bergerstam 2001 JÄRFÄLLA S 1:01.64 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 17 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:19
658 0 Elin Melin 2000 POSEIDON 1:01.26 50m
367 1 Astrid Nilsson 2004 SS DELFIN 1:01.21 50m
486 2 Tea Gladher 2000 KARLSKRONA 1:01.15 50m
665 3 Isabella Revstedt 2001 SK RAN 1:01.07 50m
664 4 Stina Lindberg 2000 SK RAN 1:00.95 50m
998 5 Olivia Hansson 2003 KIVIKS SK 1:00.96 50m
792 6 Greta Nykvist 1996 SÖDERTÖRN 1:01.13 50m
735 7 Wilma Persson 2001 SUNDSVALL 1:01.18 50m
425 8 Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S 1:01.26 50m
829 9 Ellen Banestig 2002 TÄBY SIM 1:01.34 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 18 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:20
197 0 Kristine Bjellvåg Braathen 2000 BÆRUM 1:00.83 50m
329 1 Oona Laakso 2002 ÅBO 1:00.83 50m
808 2 Klara Hasslin 2001 TROLLHÄTTA 1:00.73 50m
810 3 Olivia Rudqvist 2000 TROLLHÄTTA 1:00.67 50m
1060 4 Catarina Silva Soares 2003 Portugal 1:00.58 50m
317 5 Laura Mäki 1997 RAISION 1:00.66 50m
945 6 Ida Liljeqvist 1999 ÄNGELHOLM 1:00.68 50m
820 7 Sara Olsson 1999 TYRESÖ SS 1:00.77 50m
767 8 Hilma Ramdén 2000 SÖDERTÄLJE 1:00.83 50m
400 9 Angelina Agrell 2003 HS 1:00.85 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 19 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:22
540 0 Tilde Morin 2002 SK LAXEN 1:00.52 50m
721 1 Smilla Lönnberg 2001 SKK 1:00.48 50m
1011 2 Susann Pleym Olsen 1997 BERGEN 1:00.37 50m
151 3 Mathilde Maria Thorsen 2004 HELSINGØR 1:00.18 50m
152 4 Mia Wennecke 1999 HELSINGØR 59.96 50m
263 5 Tanja Kylliäinen 1993 FINLAND 1:00.17 50m
1002 6 Andrea Elde Holmboe 2000 OSLO IL 1:00.26 50m
761 7 Carolina Jonsson 2002 SÖDERTÄLJE 1:00.47 50m
876 8 Tova Andersson 2001 VÄSBY SS 1:00.48 50m
916 9 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 1:00.56 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 20 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:23
57 0 Caroline Pilhatsch 1999 USC GRAZ 59.86 50m
124 1 Mia Pentti 2002 FINLAND JR 59.79 50m
470 2 Miranda Arvidsson 1998 KALMAR SS 59.73 50m
551 3 Christin Heina 1996 LASS 59.63 50m
314 4 Sara Kazi 1999 RAISION 59.56 50m
1057 5 Maria Ferreira Moura 2004 Portugal 59.58 50m
178 6 Julie Borsheim Endregaard 2001 MADLA SK 59.68 50m
814 7 Olivia Stille 2000 TUREBERG 59.76 50m
334 8 Paula Peltola 2001 ÅBO 59.82 50m
1058 9 Camila Rodrigues Rebelo 2003 Portugal 59.91 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 21 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
11:25
Entry time
Pool
Start:
77 0 Viola Kilpeläinen 1998 HELSINGFOR 59.50 50m
460 1 Alice Müllern 1998 JÖNKÖPING 59.46 50m
316 2 Rebekka Luoto 2003 RAISION 59.35 50m
578 3 Anna Grahovac 1999 MKK 59.16 50m
259 4 Sara Stoebner 1998 OSLO IL 59.10 50m
202 5 Majken Smith 1997 BÆRUM 59.10 50m
308 6 Veera Venäläinen 1995 JOENSUUN 59.35 50m
692 7 Nikki Brockmar 1999 SKÖVDE SS 59.41 50m
319 8 Olivia Weuro 2002 RAISION 59.50 50m
291 9 Lyydia Kalenius 2000 CETUS 59.50 50m
Event 28, 100m Freestyle Women Heat 22 (22) B flight
ID
Lane
Name
Born
Club
Entry time
Pool
Start:
11:27
757 0 Emilia Christiansen 1999 SÖDERTÄLJE 59.05 50m
126 1 Anniina Kallio 2002 FINLAND JR 58.98 50m
354 2 Tamara Potocká 2002 SLOVAKIA 58.94 50m
884 3 Louise Halldén 1998 VÄSBY SS 58.80 50m
216 4 Katarzyna Kolodziej 2000 POLAND 58.68 50m
244 5 Arina Baikova 2000 LATVIA 58.74 50m
201 6 Ingeborg Vassbakk Løyning 2000 BÆRUM 58.91 50m
382 7 Anna Eriksson 1999 ESKILSTUNA 58.96 50m
143 8 Karla Louise Balle 2001 HELSINGØR 59.03 50m
840 9 Cornelia Jerresand 2000 TÄBY SIM 59.07 50m
2018-04-07 20:15:27 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner