2019-10-14   05:20:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 101
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger  Finaler (19) 
Sponsor: Cool Company 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26.22 2016-05-01 
 
Vejledende starttid 12:00 
Heat 1 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
295  Katarina A. Jørgensen  2006  0654AO  HVIDOVRE    50m   
258  Amalie Klitten  2004  0448BA  HILLERØD    50m   
267  Alberte Ricken  2007  0744AD  HILLERØD    50m   
               
               

 
Heat 2 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Anna Søbjerg  2008    HELSINGE    50m   
286  Mathilde F Handberg  2005  0576AX  HVIDOVRE    50m  41.99 
38  Íris Rakel Aðalsteinsdóttir  2005  2120053350  AKRANESS    50m  41.10 
41  Helga Rós Ingimarsdóttir  2006  1908063590  AKRANESS    50m  41.11 
214  Yasmin Thomsen  2007  0766AQ  HELSINGE    50m  45.03 
               

 
Heat 3 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Emily Amalie Jensen  2007  0754AE  HELSINGE    50m  40.32 
172  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    50m  39.11 
354  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    50m  38.68 
280  Olga Cermak  2006  0682AE  HVIDOVRE    50m  38.94 
194  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007  0776AE  HELSINGE    50m  39.65 
183  Liya Arnholtz  2007  0794AM  HELSINGE    50m  40.83 

 
Heat 4 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    50m  38.18 
335  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    50m  37.66 
291  Amalie Henriksen  2005  0582AU  HVIDOVRE    50m  37.51 
356  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    50m  37.56 
113  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    50m  38.01 
42  Freyja Hrönn Jónsdóttir  2006  2807062560  AKRANESS    50m  38.43 

 
Heat 5 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Aurora Troldahl Jakobsen  2005  0564AX  HELSINGE    50m  37.04 
359  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    50m  36.19 
121  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  35.97 
112  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    50m  36.15 
311  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m  36.28 
73  Olga Frosynou  2004    BRIGHTON    50m  37.50 

 
Heat 6 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    50m  35.89 
110  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    50m  35.53 
80  Ruby Lebihan  2005    BRIGHTON    50m  35.40 
313  Rikke Parkhøi  2006  0626AC  HVIDOVRE    50m  35.49 
129  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    50m  35.89 
83  Mya Palmer  2005    BRIGHTON    50m  35.90 

 
Heat 7 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Alice Grandlund  2004    BRIGHTON    50m  35.20 
363  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    50m  35.14 
137  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    50m  35.07 
128  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  35.08 
378  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    50m  35.19 
358  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    50m  35.28 

 
Heat 8 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Rose Owens  2006    BRIGHTON    50m  34.90 
266  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  HILLERØD    50m  34.84 
116  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    50m  34.73 
111  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    50m  34.80 
317  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    50m  34.87 
263  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    50m  35.02 

 
Heat 9 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    50m  34.25 
Amalie Frost Fischer  2005  0502AR  FARUM    50m  34.23 
247  Olivia Cruse  2005  0514AR  HILLERØD    50m  33.96 
75  Molly Hemmant  2004    BRIGHTON    50m  34.10 
349  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    50m  34.23 
257  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    50m  34.36 

 
Heat 10 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Tallulah-Belle Hocking  2005    BRIGHTON    50m  33.90 
213  Gry Therkelsen  2004  0496AT  HELSINGE    50m  33.64 
81  Lundy Mackenzie  2004    BRIGHTON    50m  33.30 
96  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    50m  33.60 
294  Maica Jensen  2006  0612AE  HVIDOVRE    50m  33.70 
134  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  33.91 

 
Heat 11 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  33.25 
253  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    50m  33.15 
381  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    50m  33.05 
386  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    50m  33.13 
78  Mia Jackson  2006    BRIGHTON    50m  33.17 
210  Frida Gram Peters  2007  0712AC  HELSINGE    50m  33.28 

 
Heat 12 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Freja Møller  2004  0442AF  A6    50m  33.01 
23  Mathilde Thor Møller  2005  0564AU  FARUM    50m  32.76 
355  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  32.69 
15  Mille Korndal-Henriksen  2005  0538AG  FARUM    50m  32.69 
90  Jemima Venturi  2004    BRIGHTON    50m  32.90 
430  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    50m  33.04 

 
Heat 13 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Emma Kjer Rasmussen  2004  0498AI  HVIDOVRE    50m  32.55 
277  Mathilde Bennetzen  2004  0428AN  HVIDOVRE    50m  32.46 
133  Malou Soelberg  2004  0438AE  HOVEDSTAD    50m  32.18 
59  Sofia Caulfield  2004    BRIGHTON    50m  32.33 
138  Laura Vangkilde  2004  0422AC  HOVEDSTAD    50m  32.53 
345  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    50m  32.55 

 
Heat 14 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    50m  32.04 
Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    50m  31.88 
193  Emily Hansen  2005  0528AO  HELSINGE    50m  31.86 
117  Ana Rosa Kragh  2005  0518AD  HOVEDSTAD    50m  31.87 
47  Ingibjörg Svava Magnúsardóttir  2005  2610053020  AKRANESS    50m  31.89 
88  Freya Townley  2004    BRIGHTON    50m  32.13 

 
Heat 15 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Guðbjörg Bjartey Gudmundsdóttir  2005  2208052470  AKRANESS    50m  31.76 
387  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    50m  31.69 
144  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    50m  31.55 
181  Luna Trojlsgaard  2004  0482AN  FR.VÆRK    50m  31.62 
318  Mikkeline Timmerman  2005  0576AR  HVIDOVRE    50m  31.70 
351  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    50m  31.83 

 
Heat 16 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    50m  31.48 
86  Molly Stenning  2004    BRIGHTON    50m  31.35 
401  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERØD    50m  30.55 
389  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    50m  30.89 
154  Isabel Malou Lillebæk  2004  0466AT  A6    50m  31.44 
200  Laura Jørgensen  2004  0428AQ  HELSINGE    50m  31.54 

 
Heat 17 (19) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    50m  30.46 
344  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    50m  30.24 
Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    50m  29.99 
343  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    50m  30.07 
126  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    50m  30.24 
243  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    50m  30.49 

 
Heat 18 (19) (Årg. 2006-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    50m  32.57 
360  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    50m  30.49 
105  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    50m  29.27 
102  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    50m  30.22 
136  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    50m  30.51 
388  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    50m  32.90 

 
Heat 19 (19) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    50m  29.64 
127  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    50m  29.17 
417  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  28.71 
346  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    50m  29.15 
408  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  29.62 
Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    50m  29.98 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark