2019-10-17   13:17:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 102
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge  Finaler (16) 
Sponsor: Sportigan, Farum 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
Vejledende starttid 12:22 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
255  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m   
272  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    50m   
269  Sebastian Sunesen  2005  0515AM  HILLERØD    50m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
262  Sebastian Roesen Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    50m   
259  Johan Klitten  2006  0667AL  HILLERØD    50m   
28  Cornelius Olsen  2005  0515AD  FARUM    50m   
271  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  0757AG  HILLERØD    50m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
307  Magnus Hartmann Mortensen  2005    HVIDOVRE    50m  40.49 
202  Nicklas Kolt Købsted  2006  0601AG  HELSINGE    50m  39.12 
184  Nikolaj Assentoft Brandt  2007  0757AF  HELSINGE    50m  38.56 
290  Marco Gundel Harmens  2006  0669AC  HVIDOVRE    50m  39.06 
188  William Foged  2008  0805AA  HELSINGE    50m  39.26 
278  Viktor Bernstein  2006    HVIDOVRE    50m  40.90 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Tómas Týr Tómasson  2006  0508062350  AKRANESS    50m  37.86 
310  Asbjørn Nybroe  2006  0683AC  HVIDOVRE    50m  37.41 
54  Joseph Barr  2005    BRIGHTON    50m  36.50 
50  Bjarni Snær Skarphéðinsson  2006  1307063040  AKRANESS    50m  37.07 
395  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    50m  37.60 
45  Mateusz Kuptel  2006  3001063580  AKRANESS    50m  38.30 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
454  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    50m  36.46 
298  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  35.78 
176  Jacob Koch Larsen  2006  0647AB  FR.VÆRK    50m  35.76 
190  Lasse S. Frederiksen  2006  0617AI  HELSINGE    50m  35.77 
300  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m  36.27 
71  Sailor Weeks  2005    BRIGHTON    50m  36.50 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  William Folkmann  2006  0655AE  HOVEDSTAD    50m  35.45 
61  Austin Dillane  2005    BRIGHTON    50m  35.20 
66  Roman Parham  2005    BRIGHTON    50m  34.80 
115  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    50m  35.02 
37  Kristoffer Thaulow  2007  0747AF  FARUM    50m  35.41 
97  Karl Korfix Barlebo  2006  0641AC  HOVEDSTAD    50m  35.55 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    50m  34.46 
187  Scott Foged  2005  0575AI  HELSINGE    50m  34.31 
206  Viktor Junker Neldeberg  2004  0445AA  HELSINGE    50m  33.77 
114  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    50m  34.00 
98  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  34.38 
67  Samuel Patterson  2004    BRIGHTON    50m  34.70 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    50m  33.60 
52  William Allan  2005    BRIGHTON    50m  33.60 
91  Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    50m  33.27 
132  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    50m  33.52 
49  Guðbjarni Sigþórsson  2006  2009062170  AKRANESS    50m  33.60 
192  Tobias Frederiksen  2006  0657AC  HELSINGE    50m  33.68 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Victor Møller Klitgaard  2006  0691AE  HELSINGE    50m  32.81 
109  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    50m  32.57 
198  Asger Bols Jeppesen  2005  0513AE  HELSINGE    50m  32.24 
167  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    50m  32.42 
379  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    50m  32.68 
248  Silas Folke Drigsdahl  2004  0429AI  HILLERØD    50m  32.89 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    50m  32.21 
275  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  31.96 
352  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    50m  31.71 
165  Noah Tranum  2004  0449AG  A6    50m  31.88 
273  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    50m  32.10 
411  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    50m  32.22 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    50m  31.62 
399  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  31.52 
382  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    50m  31.15 
95  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    50m  31.52 
276  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  31.56 
384  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    50m  31.67 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  30.84 
191  Lukas Frederiksen  2004  0473AL  HELSINGE    50m  30.27 
63  Ross Hicban  2004    BRIGHTON    50m  29.50 
424  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    50m  30.15 
68  Laurie Seymour  2004    BRIGHTON    50m  30.30 
70  Oliver Thornton  2004    BRIGHTON    50m  31.00 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
397  Villads Kruse  2003  0371AI  ALLERØD    50m  29.25 
348  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    50m  29.02 
315  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  28.64 
108  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    50m  29.00 
14  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  29.12 
147  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  A6    50m  29.25 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  28.47 
433  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    50m  27.57 
64  Matthew Hind  2004    BRIGHTON    50m  27.38 
281  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    50m  27.49 
421  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    50m  28.41 
402  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    50m  28.52 

 
Heat 15 (16) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Kristján Magnússon  2005  0207052130  AKRANESS    50m  30.58 
92  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    50m  30.31 
161  Julius Svarrer  2005  0507AH  A6    50m  29.22 
120  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    50m  30.04 
55  Jake Beagley  2005    BRIGHTON    50m  30.50 
60  Ben Devriendt  2005    BRIGHTON    50m  30.70 

 
Heat 16 (16) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
398  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    50m  26.42 
106  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    50m  26.19 
432  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  25.94 
12  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    50m  26.14 
99  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    50m  26.23 
431  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  27.16 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark