2019-10-14   10:20:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 111
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 111, 50m Brystsvømning Piger  Finaler (12) 
Sponsor: Værløse Bio & Cafe 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
Vejledende starttid 15:51 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Amalie Klitten  2004  0448BA  HILLERØD    50m   
251  Olivia Franck  2005  0548AS  HILLERØD    50m   
291  Amalie Henriksen  2005  0582AU  HVIDOVRE    50m  53.16 
303  Sofie Lind  2006  0668AG  HVIDOVRE    50m  53.78 
267  Alberte Ricken  2007  0744AD  HILLERØD    50m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Karen Káradóttir  2006  0609063940  AKRANESS    50m  52.73 
46  Auður María Lárusdóttir  2006  1906063330  AKRANESS    50m  51.03 
124  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    50m  50.36 
335  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    50m  50.60 
305  Alberte Berner Mikkelsen  2006  0602AP  HVIDOVRE    50m  51.89 
113  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    50m  52.85 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    50m  50.12 
43  Íris Petra Jónsdóttir  2006  2003062950  AKRANESS    50m  49.18 
311  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m  48.97 
38  Íris Rakel Aðalsteinsdóttir  2005  2120053350  AKRANESS    50m  49.17 
83  Mya Palmer  2005    BRIGHTON    50m  49.20 
172  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    50m  50.12 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Aldís Thea Daníelsdóttir Glad  2006  1405063620  AKRANESS    50m  48.87 
387  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    50m  48.24 
112  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    50m  47.07 
274  Nicoline Mørch Andersen  2005  0534AL  HVIDOVRE    50m  47.40 
47  Ingibjörg Svava Magnúsardóttir  2005  2610053020  AKRANESS    50m  48.53 
80  Ruby Lebihan  2005    BRIGHTON    50m  48.90 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
350  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    50m  46.88 
125  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  46.71 
253  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    50m  46.65 
429  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    50m  46.66 
78  Mia Jackson  2006    BRIGHTON    50m  46.80 
96  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    50m  46.90 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    50m  46.42 
364  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    50m  45.63 
88  Freya Townley  2004    BRIGHTON    50m  45.10 
386  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    50m  45.59 
213  Gry Therkelsen  2004  0496AT  HELSINGE    50m  46.37 
349  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    50m  46.43 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  45.09 
153  Julie Merl Larsen  2005  0584AB  A6    50m  44.76 
82  Rose Owens  2006    BRIGHTON    50m  44.20 
381  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    50m  44.46 
179  Astrid Nørgaard  2007  0784AA  FR.VÆRK    50m  45.06 
121  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  45.09 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    50m  44.14 
85  Nadia Salih  2004    BRIGHTON    50m  44.00 
136  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    50m  43.98 
74  Alice Grandlund  2004    BRIGHTON    50m  44.00 
122  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    50m  44.02 
204  Amalie Lund  2004  0438AX  HELSINGE    50m  44.17 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  43.68 
378  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    50m  43.45 
356  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    50m  43.11 
119  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    50m  43.30 
400  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    50m  43.64 
134  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  43.92 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    50m  42.88 
270  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    50m  40.46 
40  Guðbjörg Bjartey Gudmundsdóttir  2005  2208052470  AKRANESS    50m  39.71 
180  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    50m  40.33 
22  Line Thode Møller  2004  0424AU  FARUM    50m  42.09 
81  Lundy Mackenzie  2004    BRIGHTON    50m  42.90 

 
Heat 11 (12) (Årg. 2006-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    50m  42.47 
31  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    50m  41.97 
105  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    50m  37.50 
116  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    50m  40.50 
388  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    50m  42.06 
137  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    50m  42.98 

 
Heat 12 (12) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    50m  37.97 
93  Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    50m  36.93 
Dagmar Boeck  2004  0458AM  FARUM    50m  33.45 
392  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  36.31 
59  Sofia Caulfield  2004    BRIGHTON    50m  37.85 
410  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERØD    50m  39.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark