2019-10-23   09:35:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 114
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 114, 50m Butterfly Drenge  Finaler (10) 
Sponsor: Svømmespecialisten 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
Vejledende starttid 12:19 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
307  Magnus Hartmann Mortensen  2005    HVIDOVRE    50m   
262  Sebastian Roesen Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    50m   
272  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    50m   
255  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Nicklas Kolt Købsted  2006  0601AG  HELSINGE    50m   
278  Viktor Bernstein  2006    HVIDOVRE    50m  45.55 
395  Victor Bornemann  2004  0489AD  ALLERØD    50m  43.64 
176  Jacob Koch Larsen  2006  0647AB  FR.VÆRK    50m  45.15 
290  Marco Gundel Harmens  2006  0669AC  HVIDOVRE    50m  55.51 
259  Johan Klitten  2006  0667AL  HILLERØD    50m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Joseph Barr  2005    BRIGHTON    50m  43.10 
37  Kristoffer Thaulow  2007  0747AF  FARUM    50m  42.11 
21  Andreas Velschow Malmolin  2005  0541AE  FARUM    50m  40.03 
454  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    50m  40.39 
67  Samuel Patterson  2004    BRIGHTON    50m  42.20 
71  Sailor Weeks  2005    BRIGHTON    50m  43.40 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
201  Victor Møller Klitgaard  2006  0691AE  HELSINGE    50m  39.41 
403  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    50m  38.84 
379  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    50m  38.04 
298  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  38.67 
52  William Allan  2005    BRIGHTON    50m  39.00 
206  Viktor Junker Neldeberg  2004  0445AA  HELSINGE    50m  39.64 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Silas Folke Drigsdahl  2004  0429AI  HILLERØD    50m  37.33 
48  Kristján Magnússon  2005  0207052130  AKRANESS    50m  37.04 
198  Asger Bols Jeppesen  2005  0513AE  HELSINGE    50m  36.65 
167  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    50m  36.96 
383  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    50m  37.20 
49  Guðbjarni Sigþórsson  2006  2009062170  AKRANESS    50m  37.86 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  34.52 
165  Noah Tranum  2004  0449AG  A6    50m  33.94 
314  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  33.50 
191  Lukas Frederiksen  2004  0473AL  HELSINGE    50m  33.88 
164  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  34.30 
337  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    50m  35.29 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
362  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    50m  32.94 
70  Oliver Thornton  2004    BRIGHTON    50m  32.84 
68  Laurie Seymour  2004    BRIGHTON    50m  32.40 
315  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  32.50 
336  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    50m  32.93 
415  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  32.98 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Mads Liechti  2004  0491AN  BIRKERØD    50m  31.61 
147  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  A6    50m  31.13 
348  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    50m  30.52 
149  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  30.76 
312  Mathias Parkhøi  2003  0383AD  HVIDOVRE    50m  31.33 
63  Ross Hicban  2004    BRIGHTON    50m  32.24 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    50m  33.93 
384  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    50m  33.14 
380  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    50m  31.60 
28  Cornelius Olsen  2005  0515AD  FARUM    50m  32.23 
382  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    50m  33.23 
55  Jake Beagley  2005    BRIGHTON    50m  34.55 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    50m  29.82 
431  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  29.22 
353  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  LYNGBY    50m  25.45 
432  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  29.06 
64  Matthew Hind  2004    BRIGHTON    50m  29.43 
14  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  29.91 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark