2019-10-19   14:18:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (7) 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
365  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    50m  30.06 
458  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  28.83 
409  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  29.14 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Jack Spowage  2002    BRIGHTON    50m  28.50 
428  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  28.39 
372  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    50m  28.04 
173  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  FR.VÆRK    50m  28.35 
449  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    50m  28.45 
232  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HELSINGØR    50m  28.66 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Daniel Didriksen  2002  0273AT  FR.VÆRK    50m  27.86 
237  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    50m  27.79 
53  Stanley Andrews  2000    BRIGHTON    50m  27.51 
Christian Ong Hansen  2001  0129AI  FARUM    50m  27.72 
35  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    50m  27.81 
324  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    50m  27.87 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  27.17 
205  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  27.03 
199  Thor Bols Jeppesen  2002  0291AK  HELSINGE    50m  27.01 
439  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  27.01 
394  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  27.11 
166  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    50m  27.25 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
62  Loic Emmert  1996    BRIGHTON    50m  26.36 
367  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    50m  25.75 
334  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  24.56 
325  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    50m  25.55 
24  Rasmus Thode Møller  2002  0281AR  FARUM    50m  26.16 
208  Andreas Gram Peters  2001  0173AI  HELSINGE    50m  26.77 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  26.23 
368  Emil Blomgaard  1999  9935AB  ROSKILDE    50m  25.68 
443  Anders Kilen  1975  7531AA  GLADSAXE    50m  24.15 
211  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    50m  25.36 
422  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  25.88 
302  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  26.75 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  26.20 
182  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  25.65 
293  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  23.79 
450  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  25.26 
240  Emil Tönshoff  2000  0097AL  HELSINGØR    50m  25.81 
376  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  26.67 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark