2019-10-16   02:16:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

101_S
Løb 101, 50m Frisvømning Piger 
Sponsor: Cool Company 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  28.71   
Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  29.15   
Philip Jasmin  2004  HOVEDSTAD  0418AI  50 m  29.17   
Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  29.62   
Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  29.64   
Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  29.98   
Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  29.99   
Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  50 m  30.07   
Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  30.24   
10  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  30.24   
11  Larsen Kirstine Haunstrup  2005  HOVEDSTAD  0596AD  50 m  30.46   
12  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  30.49   
13  Mindested Caroline Bach  2005  ALLERØD  0592AF  50 m  30.55   
14  Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  50 m  30.89   
15  Stenning Molly  2004  BRIGHTON    50 m  31.35   
16  Lillebæk Isabel Malou  2004  A6  0466AT  50 m  31.44   
17  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  31.48   
18  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  31.54   
19  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  50 m  31.55   
20  Trojlsgaard Luna  2004  FR.VÆRK  0482AN  50 m  31.62   
21  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  50 m  31.69   
22  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  31.70   
23  Gudmundsdóttir Guðbjörg Bjartey  2005  AKRANESS  2208052470  50 m  31.76   
24  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  50 m  31.83   
25  Hansen Emily  2005  HELSINGE  0528AO  50 m  31.86   
26  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  31.87   
27  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  31.88   
28  Magnúsardóttir Ingibjörg Svava  2005  AKRANESS  2610053020  50 m  31.89   
29  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m  32.04   
30  Townley Freya  2004  BRIGHTON    50 m  32.13   
31  Soelberg Malou  2004  HOVEDSTAD  0438AE  50 m  32.18   
32  Caulfield Sofia  2004  BRIGHTON    50 m  32.33   
33  Bennetzen Mathilde  2004  HVIDOVRE  0428AN  50 m  32.46   
34  Vangkilde Laura  2004  HOVEDSTAD  0422AC  50 m  32.53   
35  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  32.55   
36  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  50 m  32.55   
37  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  32.69   
38  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  32.69   
39  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  32.76   
40  Venturi Jemima  2004  BRIGHTON    50 m  32.90   
41  Møller Freja  2004  A6  0442AF  50 m  33.01   
42  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  50 m  33.04   
43  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  50 m  33.05   
44  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  50 m  33.13   
45  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  50 m  33.15   
46  Mackenzie Lundy  2004  BRIGHTON    50 m  33.30   
47  Therkelsen Gry  2004  HELSINGE  0496AT  50 m  33.64   
48  Hocking Tallulah-Belle  2005  BRIGHTON    50 m  33.90   
49  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  33.96   
50  Hemmant Molly  2004  BRIGHTON    50 m  34.10   
51  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM  0502AR  50 m  34.23   
52  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  50 m  34.23   
53  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  34.36   
54  Høyer Agnete  2005  HOVEDSTAD  0512AH  50 m  34.80   
55  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  34.84   
56  Steen Laura Sonne  2004  HVIDOVRE  0408AV  50 m  34.87   
57  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  50 m  35.19   
58  Grandlund Alice  2004  BRIGHTON    50 m  35.20   
59  Lebihan Ruby  2005  BRIGHTON    50 m  35.40   
60  Palmer Mya  2005  BRIGHTON    50 m  35.90   
61  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  36.28   
62  Jakobsen Aurora Troldahl  2005  HELSINGE  0564AX  50 m  37.04   
63  Frosynou Olga  2004  BRIGHTON    50 m  37.50   
64  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  37.51   
65  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  50 m  37.56   
66  Ikkala Frida Karoline  2005  FR.VÆRK  0508AK  50 m  39.11   
67  Aðalsteinsdóttir Íris Rakel  2005  AKRANESS  2120053350  50 m  41.10   
68  Handberg Mathilde F  2005  HVIDOVRE  0576AX  50 m  41.99   
69  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m     
Årg. 2006-2018 
Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  50 m  29.27   
Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  50 m  30.22   
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  30.49   
Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  50 m  30.51   
Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  50 m  32.57   
Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  50 m  32.90   
Jackson Mia  2006  BRIGHTON    50 m  33.17   
Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  50 m  33.25   
Peters Frida Gram  2007  HELSINGE  0712AC  50 m  33.28   
10  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  50 m  33.60   
11  Jensen Maica  2006  HVIDOVRE  0612AE  50 m  33.70   
12  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  50 m  33.91   
13  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  50 m  34.25   
14  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  50 m  34.73   
15  Owens Rose  2006  BRIGHTON    50 m  34.90   
16  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  35.02   
17  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  50 m  35.07   
18  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  50 m  35.08   
19  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  50 m  35.14   
20  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  35.28   
21  Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  50 m  35.49   
22  Hindborg Asta  2007  HOVEDSTAD  0736AE  50 m  35.53   
23  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  50 m  35.89   
24  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  35.89   
25  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  50 m  35.97   
26  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  50 m  36.15   
27  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  36.19   
28  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  37.66   
29  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  50 m  38.01   
30  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  50 m  38.18   
31  Jónsdóttir Freyja Hrönn  2006  AKRANESS  2807062560  50 m  38.43   
32  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  50 m  38.68   
33  Cermak Olga  2006  HVIDOVRE  0682AE  50 m  38.94   
34  Hoffmann Sally Sol Lindal  2007  HELSINGE  0776AE  50 m  39.65   
35  Jensen Emily Amalie  2007  HELSINGE  0754AE  50 m  40.32   
36  Arnholtz Liya  2007  HELSINGE  0794AM  50 m  40.83   
37  Ingimarsdóttir Helga Rós  2006  AKRANESS  1908063590  50 m  41.11   
38  Thomsen Yasmin  2007  HELSINGE  0766AQ  50 m  45.03   
39  Søbjerg Anna  2008  HELSINGE    50 m     
40  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m     
41  Jørgensen Katarina A.  2006  HVIDOVRE  0654AO  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark