2019-10-16   02:18:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

15_S
Løb 15, 100m Frisvømning Damer 
Sponsor: Sus i Dus 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Altoft Sofia  1998  FARUM  9878AF  50 m  57.87   
Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  58.06   
Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  58.35   
Wiuff Cecilie  2000  A6  0072AB  50 m  58.93   
Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  59.33   
Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  59.96   
Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  1:02.21   
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:02.62   
Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:04.38   
10  Jacobs Emilily  1996  HILLERØD    50 m  1:10.07   
Årg. 2001-2003 
Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  59.75   
Paaske Andrea  2001  ROSKILDE  0186AF  50 m  59.77   
Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  1:00.93   
Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  1:01.38   
Andersen Ingrid Bo  2001  ROSKILDE  0126AC  50 m  1:01.46   
Kristensen Kaya Fjeldsted  2002  ROSKILDE  0232AJ  50 m  1:01.75   
Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:01.80   
Stenbækgård Freja  2003  HELSINGØR  0306AJ  50 m  1:01.92   
Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:02.92   
10  Ingeman-Petersen Nicoline  2002  GLADSAXE  0232AM  50 m  1:03.12   
11  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:03.26   
12  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:03.90   
13  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  50 m  1:04.25   
14  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:04.26   
15  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:04.35   
16  Burmester Fiona  2003  HELSINGØR  0356AG  50 m  1:04.60   
17  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  1:04.71   
18  Elmgreen Maja Marie  2003  HELSINGE  0376AE  50 m  1:05.58   
19  Madsen Olivia Ida  2003  HELSINGØR  0404AF  50 m  1:05.62   
20  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  1:05.88   
21  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  1:06.11   
22  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  1:06.62   
23  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  1:06.63   
24  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:06.71   
25  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:07.34   
26  Bernard Grace  2003  BRIGHTON    50 m  1:07.40   
27  Enevoldsen Emma  2003  ROSKILDE  0372AZ  50 m  1:07.68   
28  Poulter Hannah  2003  BRIGHTON    50 m  1:07.80   
29  Søeborg Ulrikke Juul  2003  HELSINGØR  0366AJ  50 m  1:07.95   
30  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  50 m  1:08.43   
31  Järund Ida Lund  2003  FR.VÆRK  0316AO  50 m  1:08.84   
32  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  1:08.94   
33  Kolstrup-Timm Amalie  2003  HELSINGØR  0314AK  50 m  1:09.22   
34  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  1:09.54   
35  Laustsen Mathilde  2003  FR.VÆRK  0306AZ  50 m  1:10.18   
36  Clausen Emma  2003  HELSINGØR  0374AW  50 m  1:10.84   
37  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  1:12.62   
38  Fast Josefine  2003  BRIGHTON    50 m  1:13.47   
39  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:15.34   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark