2019-11-12   19:20:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 106
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge  Finaler (10) 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 57.20 2015-05-01 
 
Vejledende starttid 13:47 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
272  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    50m   
255  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m   
269  Sebastian Sunesen  2005  0515AM  HILLERØD    50m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Johan Klitten  2006  0667AL  HILLERØD    50m   
50  Bjarni Snær Skarphéðinsson  2006  1307063040  AKRANESS    50m  1:52.24 
290  Marco Gundel Harmens  2006  0669AC  HVIDOVRE    50m  1:47.23 
307  Magnus Hartmann Mortensen  2005    HVIDOVRE    50m  1:49.67 
262  Sebastian Roesen Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    50m   
271  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  0757AG  HILLERØD    50m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Nicklas Kolt Købsted  2006  0601AG  HELSINGE    50m  1:41.98 
67  Samuel Patterson  2004    BRIGHTON    50m  1:34.80 
51  Tómas Týr Tómasson  2006  0508062350  AKRANESS    50m  1:33.92 
54  Joseph Barr  2005    BRIGHTON    50m  1:34.20 
278  Viktor Bernstein  2006    HVIDOVRE    50m  1:39.27 
190  Lasse S. Frederiksen  2006  0617AI  HELSINGE    50m  1:46.58 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Roman Parham  2005    BRIGHTON    50m  1:31.80 
91  Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    50m  1:27.70 
114  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    50m  1:26.25 
71  Sailor Weeks  2005    BRIGHTON    50m  1:27.00 
300  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m  1:28.98 
184  Nikolaj Assentoft Brandt  2007  0757AF  HELSINGE    50m  1:33.09 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Karl Korfix Barlebo  2006  0641AC  HOVEDSTAD    50m  1:24.32 
215  André Vester  2004  0401AP  HELSINGE    50m  1:23.84 
342  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    50m  1:23.20 
115  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    50m  1:23.35 
248  Silas Folke Drigsdahl  2004  0429AI  HILLERØD    50m  1:23.94 
104  William Folkmann  2006  0655AE  HOVEDSTAD    50m  1:25.65 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    50m  1:22.64 
94  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    50m  1:21.16 
63  Ross Hicban  2004    BRIGHTON    50m  1:20.30 
391  William Leander Agerskov  2004  0411AK  ALLERØD    50m  1:20.56 
276  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  1:21.97 
132  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    50m  1:22.97 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    50m  1:16.17 
260  Gustav Roesen Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    50m  1:13.36 
399  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  1:11.78 
315  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  1:11.81 
352  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    50m  1:16.13 
385  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    50m  1:17.25 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6    50m  1:11.06 
70  Oliver Thornton  2004    BRIGHTON    50m  1:10.30 
431  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  1:07.85 
397  Villads Kruse  2003  0371AI  ALLERØD    50m  1:08.63 
139  Noah Koefoed Weiss  2003  0381AC  HOVEDSTAD    50m  1:10.98 
68  Laurie Seymour  2004    BRIGHTON    50m  1:11.40 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    50m  1:17.07 
95  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    50m  1:13.69 
55  Jake Beagley  2005    BRIGHTON    50m  1:12.80 
244  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    50m  1:13.48 
48  Kristján Magnússon  2005  0207052130  AKRANESS    50m  1:15.79 
92  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    50m  1:18.66 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    50m  1:06.75 
64  Matthew Hind  2004    BRIGHTON    50m  1:04.66 
353  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  LYNGBY    50m  1:01.34 
99  Valdemar Brøns  2003  0341AC  HOVEDSTAD    50m  1:03.03 
281  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    50m  1:05.66 
433  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    50m  1:06.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark