2019-11-12   19:35:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 118
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  06 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  08:26   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 118, 100m Frisvømning Drenge  Finaler (10) 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 
 
Vejledende starttid 13:27 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
255  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    50m   
262  Sebastian Roesen Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    50m   
259  Johan Klitten  2006  0667AL  HILLERØD    50m   
272  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    50m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
271  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  0757AG  HILLERØD    50m   
45  Mateusz Kuptel  2006  3001063580  AKRANESS    50m  1:28.47 
290  Marco Gundel Harmens  2006  0669AC  HVIDOVRE    50m  1:26.11 
50  Bjarni Snær Skarphéðinsson  2006  1307063040  AKRANESS    50m  1:28.08 
188  William Foged  2008  0805AA  HELSINGE    50m  1:28.72 
269  Sebastian Sunesen  2005  0515AM  HILLERØD    50m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Joseph Barr  2005    BRIGHTON    50m  1:22.40 
61  Austin Dillane  2005    BRIGHTON    50m  1:20.38 
67  Samuel Patterson  2004    BRIGHTON    50m  1:19.50 
51  Tómas Týr Tómasson  2006  0508062350  AKRANESS    50m  1:20.09 
300  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m  1:20.69 
202  Nicklas Kolt Købsted  2006  0601AG  HELSINGE    50m  1:25.58 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
187  Scott Foged  2005  0575AI  HELSINGE    50m  1:16.73 
215  André Vester  2004  0401AP  HELSINGE    50m  1:15.47 
298  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  1:13.64 
357  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    50m  1:15.25 
37  Kristoffer Thaulow  2007  0747AF  FARUM    50m  1:15.67 
190  Lasse S. Frederiksen  2006  0617AI  HELSINGE    50m  1:18.39 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Guðbjarni Sigþórsson  2006  2009062170  AKRANESS    50m  1:13.13 
209  Emil Gram Peters  2005  0529AD  HELSINGE    50m  1:12.44 
201  Victor Møller Klitgaard  2006  0691AE  HELSINGE    50m  1:11.69 
192  Tobias Frederiksen  2006  0657AC  HELSINGE    50m  1:12.27 
276  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  1:12.62 
167  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    50m  1:13.43 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Silas Folke Drigsdahl  2004  0429AI  HILLERØD    50m  1:10.48 
379  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    50m  1:10.06 
362  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    50m  1:08.28 
382  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    50m  1:09.48 
275  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  1:10.09 
206  Viktor Junker Neldeberg  2004  0445AA  HELSINGE    50m  1:11.59 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  1:06.95 
63  Ross Hicban  2004    BRIGHTON    50m  1:06.60 
315  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  1:04.92 
292  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445AD  HVIDOVRE    50m  1:05.69 
145  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6    50m  1:06.82 
411  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    50m  1:07.43 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
14  Lars Reber Knudsen  2003  0365AR  FARUM    50m  1:03.81 
434  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    50m  1:02.74 
340  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    50m  1:01.10 
336  Anders Lundin Brockdorff  2003  0301AE  LYNGBY    50m  1:02.33 
412  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    50m  1:02.85 
191  Lukas Frederiksen  2004  0473AL  HELSINGE    50m  1:04.35 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Asger Bols Jeppesen  2005  0513AE  HELSINGE    50m  1:07.96 
28  Cornelius Olsen  2005  0515AD  FARUM    50m  1:06.82 
48  Kristján Magnússon  2005  0207052130  AKRANESS    50m  1:06.28 
55  Jake Beagley  2005    BRIGHTON    50m  1:06.30 
273  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    50m  1:07.73 
337  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    50m  1:09.14 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  1:00.12 
64  Matthew Hind  2004    BRIGHTON    50m  59.10 
432  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  55.77 
12  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    50m  58.41 
433  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    50m  59.20 
415  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  1:00.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark