2019-11-12   19:02:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

122_S
Løb 122, 200m Medley Drenge 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2003-2004 
Nickelsen Rasmus  2003  LYNGBY  0347AC  50 m  2:24.66   
Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  50 m  2:25.12   
Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  2:29.05   
Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  2:31.11   
Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  2:32.35   
Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  50 m  2:35.58   
Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  2:36.58   
Seymour Laurie  2004  BRIGHTON    50 m  2:37.00   
Liechti Mads  2004  BIRKERØD  0491AN  50 m  2:38.68   
10  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  50 m  2:38.86   
11  Thornton Oliver  2004  BRIGHTON    50 m  2:39.70   
12  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  2:42.42   
13  Arfelt Villads  2004  BIRKERØD  0417AL  50 m  2:43.02   
14  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  2:43.34   
15  Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  2:43.98   
16  Larsen Gustav Roesen  2003  HILLERØD  0333AH  50 m  2:44.37   
17  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  2:45.97   
18  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  2:46.33   
19  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  50 m  2:52.84   
20  Drigsdahl Silas Folke  2004  HILLERØD  0429AI  50 m  2:53.67   
21  Hicban Ross  2004  BRIGHTON    50 m  2:55.40   
22  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  50 m  2:57.98   
23  Kusk Kasper  2003  HVIDOVRE  0327AD  50 m  3:02.27   
24  Asmussen Alexander  2004  FR.VÆRK  0417AG  50 m  3:28.55   
25  Vester André  2004  HELSINGE  0401AP  50 m     
Årg. 2005-2018 
Svarrer Julius  2005  A6  0507AH  50 m  2:34.24   
Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  50 m  2:46.73   
Devriendt Ben  2005  BRIGHTON    50 m  2:50.33   
Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  2:51.18   
Allan William  2005  BRIGHTON    50 m  2:51.38   
Uldall Louie  2005  HILLERØD  0537AE  50 m  2:57.25   
Breuner William  2005  ROSKILDE  0521AC  50 m  3:07.58   
Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  50 m  3:08.21   
Christiansen Mads Emil  2006  LYNGBY  0611AH  50 m  3:08.34   
10  Dillane Austin  2005  BRIGHTON    50 m  3:11.10   
11  Sigþórsson Guðbjarni  2006  AKRANESS  2009062170  50 m  3:11.14   
12  Weeks Sailor  2005  BRIGHTON    50 m  3:20.00   
13  Mortensen Magnus Hartmann  2005  HVIDOVRE    50 m  3:25.56   
14  Harmens Marco Gundel  2006  HVIDOVRE  0669AC  50 m  3:43.55   
15  Bernstein Viktor  2006  HVIDOVRE    50 m  3:58.39   
16  Brandt Nikolaj Assentoft  2007  HELSINGE  0757AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark