2019-12-08   17:02:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 105
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger  Finaler (13) 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.67 2016-05-01 
 
Vejledende starttid 13:20 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Nicoline Mørch Andersen  2005  0534AL  HVIDOVRE    50m   
251  Olivia Franck  2005  0548AS  HILLERØD    50m   
212  Anna Søbjerg  2008    HELSINGE    50m   
214  Yasmin Thomsen  2007  0766AQ  HELSINGE    50m   
264  Emma Mølholm  2005  0514AM  HILLERØD    50m   
183  Liya Arnholtz  2007  0794AM  HELSINGE    50m   

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Emily Amalie Jensen  2007  0754AE  HELSINGE    50m   
44  Karen Káradóttir  2006  0609063940  AKRANESS    50m  1:53.42 
286  Mathilde F Handberg  2005  0576AX  HVIDOVRE    50m  1:42.08 
295  Katarina A. Jørgensen  2006  0654AO  HVIDOVRE    50m  1:44.98 
305  Alberte Berner Mikkelsen  2006  0602AP  HVIDOVRE    50m  2:03.43 
267  Alberte Ricken  2007  0744AD  HILLERØD    50m   

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
280  Olga Cermak  2006  0682AE  HVIDOVRE    50m  1:40.43 
172  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    50m  1:39.14 
194  Sally Sol Lindal Hoffmann  2007  0776AE  HELSINGE    50m  1:35.37 
43  Íris Petra Jónsdóttir  2006  2003062950  AKRANESS    50m  1:36.54 
39  Aldís Thea Daníelsdóttir Glad  2006  1405063620  AKRANESS    50m  1:40.32 
Amalie Frost Fischer  2005  0502AR  FARUM    50m  1:40.51 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    50m  1:34.73 
73  Olga Frosynou  2004    BRIGHTON    50m  1:33.30 
83  Mya Palmer  2005    BRIGHTON    50m  1:32.50 
257  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    50m  1:32.79 
317  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    50m  1:34.39 
303  Sofie Lind  2006  0668AG  HVIDOVRE    50m  1:35.09 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    50m  1:31.07 
294  Maica Jensen  2006  0612AE  HVIDOVRE    50m  1:29.04 
350  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    50m  1:27.42 
110  Asta Hindborg  2007  0736AE  HOVEDSTAD    50m  1:27.71 
113  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    50m  1:30.56 
247  Olivia Cruse  2005  0514AR  HILLERØD    50m  1:31.10 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    50m  1:27.14 
137  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    50m  1:26.06 
266  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  HILLERØD    50m  1:26.01 
31  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    50m  1:26.05 
381  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    50m  1:27.10 
335  Alma Lind Babin  2006  0608AL  LYNGBY    50m  1:27.18 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    50m  1:25.84 
47  Ingibjörg Svava Magnúsardóttir  2005  2610053020  AKRANESS    50m  1:25.13 
265  Athena Haugsted Pihl  2006  0652AA  HILLERØD    50m  1:24.49 
359  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    50m  1:24.85 
116  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    50m  1:25.54 
88  Freya Townley  2004    BRIGHTON    50m  1:26.00 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Agnete Høyer  2005  0512AH  HOVEDSTAD    50m  1:24.36 
427  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    50m  1:22.87 
75  Molly Hemmant  2004    BRIGHTON    50m  1:22.00 
Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    50m  1:22.40 
103  Nanette Skou Clausen  2005  0514AE  HOVEDSTAD    50m  1:23.15 
253  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    50m  1:24.37 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
401  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERØD    50m  1:21.08 
130  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  1:20.07 
429  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    50m  1:19.65 
90  Jemima Venturi  2004    BRIGHTON    50m  1:19.80 
392  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  1:20.56 
400  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    50m  1:21.68 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Molly Stenning  2004    BRIGHTON    50m  1:18.80 
178  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    50m  1:18.59 
355  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  1:17.33 
430  Catrine Porsdal  2005  0536AA  BIRKERØD    50m  1:18.31 
282  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    50m  1:18.72 
118  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    50m  1:19.23 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    50m  1:16.24 
243  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    50m  1:14.60 
19  Karoline K. Larsen  2004  0484AJ  FARUM    50m  1:12.70 
361  Anastasia Smirnov  2004  0458AE  LYNGBY    50m  1:13.11 
58  Molly Bull  2004    BRIGHTON    50m  1:15.60 
133  Malou Soelberg  2004  0438AE  HOVEDSTAD    50m  1:16.48 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2006-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    50m  1:22.19 
78  Mia Jackson  2006    BRIGHTON    50m  1:18.42 
105  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    50m  1:14.06 
102  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    50m  1:14.22 
358  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    50m  1:20.12 
134  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    50m  1:24.31 

 
Heat 13 (13) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    50m  1:12.45 
140  Josefine Zebitz  2004  0454AI  HOVEDSTAD    50m  1:11.21 
93  Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    50m  1:07.51 
127  Jasmin Philip  2004  0418AI  HOVEDSTAD    50m  1:11.13 
343  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    50m  1:11.64 
126  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    50m  1:12.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark