2019-12-08   18:13:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer  Indledende (9) 
Sponsor: Sus i Dus 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
404  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  1:15.34 
203  Pernille Møller Leisted  2002  0288AU  HELSINGE    50m  1:12.62 
72  Josefine Fast  2003    BRIGHTON    50m  1:13.47 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
177  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    50m  1:10.18 
252  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  1:09.54 
254  Emilily Jacobs  1996    HILLERØD    50m  1:10.07 
220  Emma Clausen  2003  0374AW  HELSINGØR    50m  1:10.84 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    50m  1:08.94 
207  Caroline Bach Offendal  2002  0258AS  HELSINGE    50m  1:08.43 
84  Hannah Poulter  2003    BRIGHTON    50m  1:07.80 
239  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    50m  1:07.95 
175  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    50m  1:08.84 
225  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    50m  1:09.22 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Grace Bernard  2003    BRIGHTON    50m  1:07.40 
333  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    50m  1:06.71 
420  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  1:06.62 
11  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  1:06.63 
320  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  1:07.34 
371  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    50m  1:07.68 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  1:05.88 
186  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  HELSINGE    50m  1:05.58 
218  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    50m  1:04.60 
283  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  1:04.71 
228  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    50m  1:05.62 
406  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  1:06.11 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
426  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  1:04.35 
197  Emma Jensen  2002  0266AR  HELSINGE    50m  1:04.25 
332  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  1:03.26 
30  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  1:03.90 
405  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  1:04.26 
13  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  1:04.38 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Freja A. Skov  2000  0078AA  HELSINGØR    50m  1:02.21 
425  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  1:00.93 
329  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    50m  58.35 
419  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  59.75 
373  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  1:01.75 
442  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  1:03.12 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    50m  1:01.92 
242  Mia Wennecke  1999  9924AD  HELSINGØR    50m  59.96 
328  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  58.06 
327  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    50m  59.33 
366  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  1:01.46 
396  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  1:02.92 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  1:01.80 
374  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  59.77 
Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  57.87 
452  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  A6    50m  58.93 
407  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  1:01.38 
321  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  1:02.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark