2019-12-08   17:21:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  05 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  08:16   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer  Indledende (6) 
Sponsor: Tiger, Farum 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
252  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    50m  1:53.93 
177  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    50m  1:36.82 
207  Caroline Bach Offendal  2002  0258AS  HELSINGE    50m  1:40.41 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Pernille Møller Leisted  2002  0288AU  HELSINGE    50m  1:33.12 
404  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  1:29.90 
238  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  1:28.17 
233  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HELSINGØR    50m  1:28.40 
326  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  1:31.94 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  1:27.38 
72  Josefine Fast  2003    BRIGHTON    50m  1:24.90 
406  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  1:24.43 
407  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  1:24.75 
425  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  1:25.69 
396  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  1:27.38 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
441  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  1:23.11 
331  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    50m  1:20.60 
405  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  1:16.55 
328  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  1:18.49 
226  Mia Mørk Kuramoto  2003  0356AQ  HELSINGØR    50m  1:21.57 
459  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    50m  1:23.82 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
223  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    50m  1:21.88 
56  Rebekah Benny  2000    BRIGHTON    50m  1:19.20 
320  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  1:16.16 
333  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    50m  1:17.60 
419  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  1:20.91 
426  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  1:23.68 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  1:21.88 
442  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  1:18.71 
321  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  1:14.07 
89  Saskia van Brakel  1998    BRIGHTON    50m  1:17.10 
420  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  1:20.82 
84  Hannah Poulter  2003    BRIGHTON    50m  1:23.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  05 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark