2019-11-12   19:21:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer  Indledende (9) 
Sponsor: Ravn Alu 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
143  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    50m  37.29 
79  Roxy Jones  2002    BRIGHTON    50m  35.90 
220  Emma Clausen  2003  0374AW  HELSINGØR    50m  36.25 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
404  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  34.63 
197  Emma Jensen  2002  0266AR  HELSINGE    50m  34.28 
371  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    50m  33.84 
223  Amanda Hietala  2002  0204AK  HELSINGØR    50m  34.27 
233  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  0352AD  HELSINGØR    50m  34.55 
406  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  34.75 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Grace Bernard  2003    BRIGHTON    50m  33.56 
18  Natascha Laigaard  2002  0246AR  FARUM    50m  33.49 
146  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    50m  33.04 
84  Hannah Poulter  2003    BRIGHTON    50m  33.36 
186  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  HELSINGE    50m  33.49 
420  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  33.61 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
326  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    50m  32.45 
455  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    50m  32.27 
332  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  32.04 
56  Rebekah Benny  2000    BRIGHTON    50m  32.12 
377  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  ROSKILDE    50m  32.41 
218  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    50m  32.64 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    50m  31.88 
407  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  31.71 
11  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  31.56 
238  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  31.62 
304  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  31.80 
369  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    50m  32.00 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  31.54 
89  Saskia van Brakel  1998    BRIGHTON    50m  31.50 
160  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    50m  31.01 
299  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    50m  31.06 
426  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  31.51 
333  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    50m  31.56 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
441  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  30.82 
32  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  FARUM    50m  30.09 
366  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  29.23 
374  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  29.59 
33  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  30.59 
306  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  30.99 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
320  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    50m  30.70 
396  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  29.92 
327  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    50m  28.62 
419  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  29.40 
236  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    50m  30.40 
321  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  30.83 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    50m  30.66 
29  Camilla Rask  1999  9984AJ  FARUM    50m  29.67 
452  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  A6    50m  27.61 
283  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  29.36 
158  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  30.31 
87  Maisie Thornton  2003    BRIGHTON    50m  30.82 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark