2019-11-12   20:04:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

113_S
Løb 113, 50m Butterfly Piger 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Christina Kaas Elmgreen (1996) 28.58 2014-04-27 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  31.18   
Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  31.76   
Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  50 m  32.45   
Bull Molly  2004  BRIGHTON    50 m  32.55   
Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  32.70   
Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  50 m  32.86   
Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  32.93   
Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  50 m  33.71   
Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  33.79   
10  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  35.11   
11  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  50 m  35.25   
12  Bennetzen Mathilde  2004  HVIDOVRE  0428AN  50 m  35.28   
13  Venturi Jemima  2004  BRIGHTON    50 m  35.50   
14  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  35.83   
15  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  50 m  36.15   
16  Townley Freya  2004  BRIGHTON    50 m  36.63   
17  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  50 m  37.01   
18  Nørgaard Ida-Marie  2005  FR.VÆRK  0596AG  50 m  37.08   
19  Lund Amalie  2004  HELSINGE  0438AX  50 m  37.59   
20  Magnúsardóttir Ingibjörg Svava  2005  AKRANESS  2610053020  50 m  37.63   
21  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  37.65   
22  Rasmussen Annika Toft  2004  HILLERØD  0414AL  50 m  37.88   
23  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  37.92   
24  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  50 m  38.50   
25  Amstrup Nikoline R.  2005  BIRKERØD  0594AE  50 m  38.59   
26  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  50 m  38.83   
27  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  50 m  39.32   
28  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  50 m  39.42   
29  Hocking Tallulah-Belle  2005  BRIGHTON    50 m  39.60   
30  Palmer Mya  2005  BRIGHTON    50 m  39.95   
31  Lebihan Ruby  2005  BRIGHTON    50 m  40.10   
32  Jørgensen Laura  2004  HELSINGE  0428AQ  50 m  40.55   
33  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  40.64   
34  Hemmant Molly  2004  BRIGHTON    50 m  40.73   
35  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  40.80   
36  Salih Nadia  2004  BRIGHTON    50 m  41.20   
37  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  42.68   
38  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  43.38   
39  Henning Caroline  2005  HILLERØD  0508AM  50 m  46.04   
40  Frosynou Olga  2004  BRIGHTON    50 m  48.70   
41  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m     
42  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m     
Årg. 2006-2018 
Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  50 m  33.97   
Owens Rose  2006  BRIGHTON    50 m  36.26   
Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  50 m  36.97   
Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  38.16   
Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  38.23   
Peters Frida Gram  2007  HELSINGE  0712AC  50 m  39.33   
Parkhøi Rikke  2006  HVIDOVRE  0626AC  50 m  40.16   
Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  50 m  40.43   
Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  50 m  41.20   
10  Jónsdóttir Íris Petra  2006  AKRANESS  2003062950  50 m  45.08   
11  Jónsdóttir Freyja Hrönn  2006  AKRANESS  2807062560  50 m  45.20   
12  Babin Alma Lind  2006  LYNGBY  0608AL  50 m  45.31   
13  Ingimarsdóttir Helga Rós  2006  AKRANESS  1908063590  50 m  46.27   
14  Cermak Olga  2006  HVIDOVRE  0682AE  50 m  46.48   
15  Boesgaard Natasja  2007  FR.VÆRK  0728AC  50 m  51.94   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark